Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

dne 8. 7. 2020 ob 17:59 je Alex napisal:

Tako je narejeno, da ko vidiš, da te bodo ustavili policaji kar z nogo zbrcaš vse dol z originalnih pedalov. 

Nič šraufanja, levo desno z nogami in je vse kot original. 

Ko odpreš vrata rečeš policaju, da ne veš, kdo je ta kup aluminija dal v tvoj avto. Najbrž otroci.😁

Težka bo ta, da bi tako naredil. Vse ful drži, še bolj kot original! Ne vem pa kako bi policaj sploh videl mimo mojih kolesarskih nog pedale, saj ne smeš iz avta? Če te pa povabi pihat pa zapreš vrata za sabo in ga zakleneš in je stvar rešena. A vseeno mislim, da nebo težav. 😇

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli cena je taka na uradnem servisu in vsi okoli so dražji, negdo je zadnjič pisal o 300€. Menjali so mi vse filtre in delo brez menjave zav.tekočine,ker jo ni bilo potrebno menjati, so jo izmerili in je vredu. Od tega je delo 90€. Olje pa svoje za 35€. Take cene servisa ima Citroën tak, da ne bom nič jamral... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Kakorkoli cena je taka na uradnem servisu in vsi okoli so dražji, negdo je zadnjič pisal o 300€. Menjali so mi vse filtre in delo brez menjave zav.tekočine,ker jo ni bilo potrebno menjati, so jo izmerili in je vredu. Od tega je delo 90€. Olje pa svoje za 35€. Take cene servisa ima Citroën tak, da ne bom nič jamral... :prstgor:

Recimo, da bi vzel olje na servisu (po 18,90€), 5 "litrov, to bi bilo dodatnih 94,50€.Skupaj.bi bilo=254€.To pa mislim, da je že kar konkretna cifra za redni servis brez menjave zavorne tekočine. Hvala bogu. da grem lahko od letos naprej k svojemu mehaniku.Mislim,da me bo stalo vse skupaj z delom in oljem pri njemu malo več kot 100€.Za delo mu dam 30€.Ostalo material in olje. 😎

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Alex napisal:

Recimo, da bi vzel olje na servisu (po 18,90€), 5 "litrov, to bi bilo dodatnih 94,50€.Skupaj.bi bilo=254€.To pa mislim, da je že kar konkretna cifra za redni servis brez menjave zavorne tekočine. Hvala bogu. da grem lahko od letos naprej k svojemu mehaniku.Mislim,da me bo stalo vse skupaj z delom in oljem pri njemu malo več kot 100€.Za delo mu dam 30€.Ostalo material in olje. 😎

 

Ja,tukaj pride olje 81€,gre ga pa v motor 4.3 lit.vsaj po tistem kar sem dobil nataj od 5 lit.Tudi jaz bom šel ko bom lahko drugam,samo mehanika moram najti za Matdo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj mi pa počasi postaja jasno, zakaj se po nekaj letih pa čisti sita, pa menja podložke pa diski tresejo pa tako naprej. Jaz imam pa še originalne diske, lamelo sklopke, vztrajnik, podložke smo sicer menjali, čeprav jih ne bi bilo treba,... Pa ima avto skoraj 300.000 km po hribih, pa kakšnih 3000 na leto s počitniško prikolico zadaj...

 

Tisto, kar te nič ne stane včasih te največ košta...

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Slivka napisal:

Zdaj mi pa počasi postaja jasno, zakaj se po nekaj letih pa čisti sita, pa menja podložke pa diski tresejo pa tako naprej. Jaz imam pa še originalne diske, lamelo sklopke, vztrajnik, podložke smo sicer menjali, čeprav jih ne bi bilo treba,... Pa ima avto skoraj 300.000 km po hribih, pa kakšnih 3000 na leto s počitniško prikolico zadaj...

 

Tisto, kar te nič ne stane včasih te največ košta...

Pet let bom hodil na s.potem pa tako gre naprej drugemu lastniku.:vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Kakorkoli cena je taka na uradnem servisu in vsi okoli so dražji, negdo je zadnjič pisal o 300€. Menjali so mi vse filtre in delo brez menjave zav.tekočine,ker jo ni bilo potrebno menjati, so jo izmerili in je vredu. Od tega je delo 90€. Olje pa svoje za 35€. Take cene servisa ima Citroën tak, da ne bom nič jamral... :prstgor:

Potem je ok cena :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je 50keda napisal:

@Bini torej ni biu problem, k si jim omenu, da svoj ole prneses?

Noben problem,sem poklical vprašal koliko pride drugi servis in kaj bodo menjali in takoj tudi omenil,da bom s seboj prinesel original Mazda olje in tudi vprašal koliko pride pri njih. To pa zato,ker sem nekje zasledil,da ti potem olje računajo ceneje ampak pri meni ni bilo tako,kamot ga računajo 15€+ddv. Nabavil na Mimovrste po cc7€,za dizel z DPF pa cc7,5€.

. Drugje je pa vse mogoče,poglej si malo forume.:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je zubrck napisal:

Zamenjal izpuh za dvojnega in spoliral luci.emoji41.png3b36d8c138daf96898c00c4ac1373234.jpg

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 

.cb070bf70dd237477c9c27481fb2f982.jpg

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 

Super, zgoraj zagledajo kot meglenke spodaj pa kot kristalke hahaha. Lahko poveš kako si to uštimo? :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, zgoraj zagledajo kot meglenke spodaj pa kot kristalke hahaha. Lahko poveš kako si to uštimo? :bravo:
1000 pa 2000 šmirgel papir,pa na koncu z polirpasto na pormašino.Čez sem še povoskal.Luč je bila rumena zgolj na zgornjem delu.

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skor vedno tankam na 1/4 tanka, predno se posveti rezerva, zato da čuvam pumpo. Ampak danes sem pa načrtno se odločil sprobat, koliko drži tank v cx-3. Sem že malo cvikal, ko sem bil že 50 km na rezervi in mi je pisalo, da je še 21 km do praznega. 650 in še malo km in sem natankal 42 litrov. 48 litrov je pa po knjižici tank. Tako, da komot do ničle na displayu, če bi bila kriza. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je 50keda napisal:

Ja js sm tut ze nehote testiral racunalnik, mi je pisal se samo 8 km. Pa sm tanku 53 al neki litrov (60 l ma po specifikaciji)

 

Ta racunalnik fejst spogleduke s tem kako mas trenutno porabo, nerad pa kilometre pridaja 😛

Ponavadi ko tankam napiše da imam preostalih okol 680 range pri polnem tanku (takoj ko še na bencinski užgem auto). Včeraj po tem tankanju je prvih par minut kazal 750 (kar je dobesedno z rezervo vred). Očitno dela neko "analizo" ja ampak bog si ga vedi kakšno. Tankat ko se prižge lučka za rezervo in to je to. :) Pogrešam pa res večji tank. Čeprav ti z večjim narediš verjetno isto kot jaz, ker ti več pije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Korona je poskrbela, da je avto letos kar precej sameval. 

 

Ker je prikazal opozorilo za "Scheduled maintenance", sem se odločil, da vseeno naredim mali servis, čeprav je v letu dni naredil le 10.000 km. Menjalo se je olje, filtri in še "flush" olja v avtomatskem menjalniku (4 litri).

 

In šibamo dalje, včeraj je števec obrnil 210.000 km. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je dvorjan napisal:

Korona je poskrbela, da je avto letos kar precej sameval. 

 

Ker je prikazal opozorilo za "Scheduled maintenance", sem se odločil, da vseeno naredim mali servis, čeprav je v letu dni naredil le 10.000 km. Menjalo se je olje, filtri in še "flush" olja v avtomatskem menjalniku (4 litri).

 

In šibamo dalje, včeraj je števec obrnil 210.000 km. 😃

Pa saj 10k je normalen interval za servis delat? :D  Na koliko ga pa drugače delaš? 30k?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Vsako dobro olje zdrži 20k, in tud s službenom delam tolik20pa je motor do 400k in več bp! Izračunaj koliko škode si narediš v denarnici in okolju!:nevem:

Ne v modernih avtih, kjer je mešanica olje/benzin 50:50.

Mislim, da je 10Kkm kar v redu menjava. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.