Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je NevLado napisal:

Pa saj 10k je normalen interval za servis delat? :D  Na koliko ga pa drugače delaš? 30k?

Prej je bil delan vedno na 20.000 km.

 

Pa če ima avto v glavnem relacije 50 km v eno smer, je 20k km interval povsem neproblematičen. Če bi imel krajše vožnje, bi pa dejansko menjal na 10k km, za "nekaj vmes", kar dela drugi dizel v gospodinjstvu (PSA 2.0 HDI), pa sem skrajšal interval na 15k km in se tudi bliža 180.000 prevoženih km.

Popravljeno od dvorjan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je TiEn napisal:

Tudi sam delam na 20k k brez kakih problemov,.. delanje na 10k je pretiravanje

Vsak ima svojo teorijo. Nekje sem bral, da mazda priporoča menjavo olja pri dizlih celo pri 8Kkm.Če ga zamenjaš na 10 je po moje ravno prav. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu pri vsakem tankanju, največ pri vsakem drugem. Zato je zelo pomembno, da z enim tankanjem prevoziš čim več kilometrov. Zato pa so bencinarji tako zavistni do dizelašev.

  • Haha 6
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

V bistvu pri vsakem tankanju, največ pri vsakem drugem. Zato je zelo pomembno, da z enim tankanjem prevoziš čim več kilometrov. Zato pa so bencinarji tako zavistni do dizelašev.

Samo, a niso  benzinarji nazadnje tankali, ko je bil benzin še po 1,20 €?Se pravi, da bodo šli s kilometri krepko preko priporočenih kilometrov. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

V bistvu pri vsakem tankanju, največ pri vsakem drugem. Zato je zelo pomembno, da z enim tankanjem prevoziš čim več kilometrov. Zato pa so bencinarji tako zavistni do dizelašev.

Sepravi ce mi spije 3l olja na 700km (poln tank). Je to potem narobe a je ravno pravi cas za servis in novo olje :P

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kam gre tehnika in znanost,naprej ali nazaj? Smo pred 30 in več leti menjali na 10k potem na 20k,pred 15 leti celo 30k,se je nekaj zgodilo,da je šlo na 20k in glej ga zlomka smo pristali nazaj na 10k ,pardon na 5k! Bom rekel da ne znajo več delat motorjev,še moja kosilnica jih šiša........:vskalo:

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

Daj Bini... ti si že nad 11000 km ... že vsaj 2x bi moral menjat olje. 😜

Ja,bo treba popravit kilometre,še malo pa jih bo 15k. Sem bil pa ravno pri 14k na servisu že drugič,tak ,da nimam preveč grehov,hahaha.....

Imam srečo,da delam tako malo km.v enem letu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Prej je bil delan vedno na 20.000 km.

 

Pa če ima avto v glavnem relacije 50 km v eno smer, je 20k km interval povsem neproblematičen. Če bi imel krajše vožnje, bi pa dejansko menjal na 10k km, za "nekaj vmes", kar dela drugi dizel v gospodinjstvu (PSA 2.0 HDI), pa sem skrajšal interval na 15k km in se tudi bliža 180.000 prevoženih km.

Ja, to je pa drugo, sem mislil, da si samo praskal gor in dol po mestu in nabral 10k. :) Se strinjam 110%.

pred 2 urama je Boss napisal:

V bistvu pri vsakem tankanju, največ pri vsakem drugem. Zato je zelo pomembno, da z enim tankanjem prevoziš čim več kilometrov. Zato pa so bencinarji tako zavistni do dizelašev.

Mislim, da se samo dizelaši skos ukvarjate z nami bencinci. :D  Nevem zakaj, a je to kak kult tako kot vegani, kjer je prvo pravilo da vsem raztrobiš in da vsi vedo, da je vegan?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je NevLado napisal:

Mislim, da se samo dizelaši skos ukvarjate z nami bencinci. :D  Nevem zakaj, a je to kak kult tako kot vegani, kjer je prvo pravilo da vsem raztrobiš in da vsi vedo, da je vegan?

A si ti vedno tako zategnjen? Še enkrat preberi, da je bila samo zajebancija in to na temo menjave olje. :whatever:

  • Haha 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

A si ti vedno tako zategnjen? Še enkrat preberi, da je bila samo zajebancija in to na temo menjave olje. :whatever:

Sej vem, pa sem hotel še jaz tebe nazaj, ma je v glavi izpadlo boljše kot potem na papirju napisano. :lol::lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je scania napisal:

Opravil tretji redni servis na 60000km. Cena 220€ s svojim oljem, menjano olje, oljni filter, zračni filter, filter klime.

In kje je lokacija tega servisa? Si do sedaj imel kake težave? Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V soboto sem vzel narazen oduško na menjalniku, ker mi je pri osi za prestavljanje ven tiščalo olje.

Urca dela sicer, da prideš do oduške, ampak kot sem danes preveril, je sedaj menjalnik suh...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

sam da ni suh od znotraj...😉

Hmm, na to pa nisem pomisli, misliš da je zato tudi sedaj zunaj suh ;)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je x-layer napisal:

Hmm, na to pa nisem pomisli, misliš da je zato tudi sedaj zunaj suh ;)

Oprosti ampak, ko sem ravno videl,da si iz Oplotnice bi te vprašal kaj delajo na cesti Oplotnica,Pesek,da je obvoz na Osankarico okoli?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.