Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je koroska18 napisal:

Filter zraka je športni ga moram oprati pa tudi kabinskega se opere z lahkoto lahko  , samo še počakam na kakšni sončni dan da se oba lepo posušita :jupiii:.

Kakšno pranje kabinskega filtra? Kaj ni bolj enostavno in higienično dati novega noter? Jaz ga vsako leto obvezno zamenjam in to z protialergičnim. Vseeno dihaš ta zrak, ki pride skozi njega v kabino. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je koroska18 napisal:

Filter zraka je športni ga moram oprati pa tudi kabinskega se opere z lahkoto lahko  , samo še počakam na kakšni sončni dan da se oba lepo posušita :jupiii:.

Saj se hecaš a ne?:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Kakšno pranje kabinskega filtra? Kaj ni bolj enostavno in higienično dati novega noter? Jaz ga vsako leto obvezno zamenjam in to z protialergičnim. Vseeno dihaš ta zrak, ki pride skozi njega v kabino. 

Alex,kaj nimaš zabave,če pa jo imaš potem je verjetno žena na forumu!:o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Alex,kaj nimaš zabave,če pa jo imaš potem je verjetno žena na forumu!:o

Ha, ha, ni. Niso pa te naše zabave divje več kot nekoč. Včasih je teklo pivo v potokih. danes je pa glavna pijača - Coca Cola. Kam smo prišli.😎

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Bini said:

Kaj pa filter zraka in kabine? Kabinski filter je dobro menjat pred zimo, ker se potem šipe manj rosijo! :prstgor:

Šipe spucaj s steleksom vsako jesen, jaz sem ravno 2 dni nazaj in se bo manj rosilo. Pa ne šparat s klimo pozimi kot to počnejo nekateri :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je NevLado napisal:

Šipe spucaj s steleksom vsako jesen, jaz sem ravno 2 dni nazaj in se bo manj rosilo. Pa ne šparat s klimo pozimi kot to počnejo nekateri :)

Vse je res, ampak filter je umazan, nato še moker in posledica je rosenje četudi je zunaj suh zrak. V tem primeru potrebuješ klimo brezzveze, če imaš pa nov filter za 10€ ni problemov. 

Ps;jaz oseno večkrat očistim šipe, da si malo oči odpočijem, ko se peljem v vročih dneh skozi mesto. :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

Presegel zanimivo število kilometrov ...

Mazda6-212121km.jpg

Zanimiva povprečna poraba. 😛

Naročil sem xenon žarnice za mojo "sivko", staro 6-ico.

Osram Night Breaker Laser D2S Next gen. 12V 35W

Jih zelo hvalijo pa da vidimo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi v oci padla povprecna poraba... Jaz take pri bencinarju nisem zasledil... edino takoj po tankanju prvih par km :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Scr3am napisal:

To govorimo o realni na roke izračunani porabi ali o tisti iz BCja ?

Meni kaže isto v obeh primerih,je pa res da pri veliko km po mestu in stanju v koloni pride do razlike,toda več kot 0.5 litra ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, Scr3am said:

To govorimo o realni na roke izračunani porabi ali o tisti iz BCja ?

 

O na roke izračunani porabi. Neko dolgoročno izračunano povprečje je okoli 6,6l/100 km. Avto se vozi pretežno relacijsko (50-60 km v posamezno smer, 80% AC).

Start-stop skoraj vedno izključim, ker mi gre na živce, nima kaj mašine ugašat, edino na tehničnem naj vidijo, da dela.

 

BC je kar točen - če ni mestne vožnje, je skoraj v piko, z mestno vožnjo pa meritev odstopa do 0,3l/100km.

 

Zdaj, ko so na gorenjski AC večji delovni posegi in omejitve, sem imel zadnji tank porabo 5,84l/100 km (ročno merjeno; drugi najboljši rezultat, samo na izi na morje in nazaj je bilo manj).

 

 

23 minutes ago, Bini said:

Ko pogledam tvoje obrate in hitrost imam jaz isto pri svoji bencinarki pa imam manjšo trenutno porabo,razen če si peljal ful v breg?:party0035:

Ja, ravno breg na AC se je začel ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
pred 3 urami je TiEn napisal:

mene zanima če se da to kej updejtat za 2014 letnik, a kdo kej ve da ne prebrskjam celega foruma ?

 

To mas NB1 s TomTom navigacijo?  

 

image.jpeg.3e6599c4c54d57e7ccbfafc615bfcf16.jpeg

 

Pri tej nevem, ce lahko kaj sam nadgradis... edino navigacijo, ce imas placano ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.