Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je koroska18 napisal:

Filter zraka je športni ga moram oprati pa tudi kabinskega se opere z lahkoto lahko  , samo še počakam na kakšni sončni dan da se oba lepo posušita :jupiii:.

Kakšno pranje kabinskega filtra? Kaj ni bolj enostavno in higienično dati novega noter? Jaz ga vsako leto obvezno zamenjam in to z protialergičnim. Vseeno dihaš ta zrak, ki pride skozi njega v kabino. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je koroska18 napisal:

Filter zraka je športni ga moram oprati pa tudi kabinskega se opere z lahkoto lahko  , samo še počakam na kakšni sončni dan da se oba lepo posušita :jupiii:.

Saj se hecaš a ne?:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Kakšno pranje kabinskega filtra? Kaj ni bolj enostavno in higienično dati novega noter? Jaz ga vsako leto obvezno zamenjam in to z protialergičnim. Vseeno dihaš ta zrak, ki pride skozi njega v kabino. 

Alex,kaj nimaš zabave,če pa jo imaš potem je verjetno žena na forumu!:o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Alex,kaj nimaš zabave,če pa jo imaš potem je verjetno žena na forumu!:o

Ha, ha, ni. Niso pa te naše zabave divje več kot nekoč. Včasih je teklo pivo v potokih. danes je pa glavna pijača - Coca Cola. Kam smo prišli.😎

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Bini said:

Kaj pa filter zraka in kabine? Kabinski filter je dobro menjat pred zimo, ker se potem šipe manj rosijo! :prstgor:

Šipe spucaj s steleksom vsako jesen, jaz sem ravno 2 dni nazaj in se bo manj rosilo. Pa ne šparat s klimo pozimi kot to počnejo nekateri :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je NevLado napisal:

Šipe spucaj s steleksom vsako jesen, jaz sem ravno 2 dni nazaj in se bo manj rosilo. Pa ne šparat s klimo pozimi kot to počnejo nekateri :)

Vse je res, ampak filter je umazan, nato še moker in posledica je rosenje četudi je zunaj suh zrak. V tem primeru potrebuješ klimo brezzveze, če imaš pa nov filter za 10€ ni problemov. 

Ps;jaz oseno večkrat očistim šipe, da si malo oči odpočijem, ko se peljem v vročih dneh skozi mesto. :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

Presegel zanimivo število kilometrov ...

Mazda6-212121km.jpg

Zanimiva povprečna poraba. 😛

Naročil sem xenon žarnice za mojo "sivko", staro 6-ico.

Osram Night Breaker Laser D2S Next gen. 12V 35W

Jih zelo hvalijo pa da vidimo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi v oci padla povprecna poraba... Jaz take pri bencinarju nisem zasledil... edino takoj po tankanju prvih par km :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Scr3am napisal:

To govorimo o realni na roke izračunani porabi ali o tisti iz BCja ?

Meni kaže isto v obeh primerih,je pa res da pri veliko km po mestu in stanju v koloni pride do razlike,toda več kot 0.5 litra ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, Scr3am said:

To govorimo o realni na roke izračunani porabi ali o tisti iz BCja ?

 

O na roke izračunani porabi. Neko dolgoročno izračunano povprečje je okoli 6,6l/100 km. Avto se vozi pretežno relacijsko (50-60 km v posamezno smer, 80% AC).

Start-stop skoraj vedno izključim, ker mi gre na živce, nima kaj mašine ugašat, edino na tehničnem naj vidijo, da dela.

 

BC je kar točen - če ni mestne vožnje, je skoraj v piko, z mestno vožnjo pa meritev odstopa do 0,3l/100km.

 

Zdaj, ko so na gorenjski AC večji delovni posegi in omejitve, sem imel zadnji tank porabo 5,84l/100 km (ročno merjeno; drugi najboljši rezultat, samo na izi na morje in nazaj je bilo manj).

 

 

23 minutes ago, Bini said:

Ko pogledam tvoje obrate in hitrost imam jaz isto pri svoji bencinarki pa imam manjšo trenutno porabo,razen če si peljal ful v breg?:party0035:

Ja, ravno breg na AC se je začel ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
pred 3 urami je TiEn napisal:

mene zanima če se da to kej updejtat za 2014 letnik, a kdo kej ve da ne prebrskjam celega foruma ?

 

To mas NB1 s TomTom navigacijo?  

 

image.jpeg.3e6599c4c54d57e7ccbfafc615bfcf16.jpeg

 

Pri tej nevem, ce lahko kaj sam nadgradis... edino navigacijo, ce imas placano ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.