Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je robertk6 napisal:

niti ni tak ugodno, majnka ti parkirišče , divjad, svetlobna telesa ali je to kje drugje zavzeto??'

Zadeva je sledeča:

- splošni kasko imam brez odbitne franšize in krije vse kar nimam zavarovano pod dodatno (ključi, kraja, toča), torej parkirišče, divjad, luči, steklo...

- imam tudi odkup prve škode, kar pomeni, da mi prva škoda v primeru moje krivde ne vpliva na bonus

dalje:

- če npr. uveljavljam parkirišče gre prva škoda iz splošnega kaska brez odbitne franšize in mi prav tako ne vpliva na noben bonus ker imam odkup   

   prve škode

- druga škoda na parkirišču mi zbije PR 1 na PR4, kar zame predstavlja še vedno isti bonus pri popustih, prav tako tukaj ni odbitne franšize

- tretja škoda, ki bi jo uveljavljal pa bi mi vplivala na bonus ampak računam na to, da do tretje ne pridem

 

Če skrajšam, če dvakrat uveljavljam škodo npr. na parkirišču, steklo.. mi ne vpliva na nič in nič ne doplačam , kljub temu, da nimam posebnih delnih kaskov, zato pa obstaja splošni kasko brez odbitne franšize in odkup prve škode. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je ignacij napisal:

Zadeva je sledeča:

- splošni kasko imam brez odbitne franšize in krije vse kar nimam zavarovano pod dodatno (ključi, kraja, toča), torej parkirišče, divjad, luči, steklo...

- imam tudi odkup prve škode, kar pomeni, da mi prva škoda v primeru moje krivde ne vpliva na bonus

dalje:

- če npr. uveljavljam parkirišče gre prva škoda iz splošnega kaska brez odbitne franšize in mi prav tako ne vpliva na noben bonus ker imam odkup   

   prve škode

- druga škoda na parkirišču mi zbije PR 1 na PR4, kar zame predstavlja še vedno isti bonus pri popustih, prav tako tukaj ni odbitne franšize

- tretja škoda, ki bi jo uveljavljal pa bi mi vplivala na bonus ampak računam na to, da do tretje ne pridem

 

Če skrajšam, če dvakrat uveljavljam škodo npr. na parkirišču, steklo.. mi ne vpliva na nič in nič ne doplačam , kljub temu, da nimam posebnih delnih kaskov, zato pa obstaja splošni kasko brez odbitne franšize in odkup prve škode. 

 

V teoriji zelo dobro ampak vsi vemo da teorija se ponavadi zelo razlikuje od prakse , sicer pa če si ti z tem zadovoljen pol moramo bit tud ostali

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno je od tega a imaš doma avto parkiran v garaži in v službi prav tako. Je razlika ali ga imaš parkiranega v lj na javnih parkingih in delaš nekje ,kjer spet parkiras na xy parkirišču...

 

Če se dnevno voziš na relaciji lj-kocevje je večja verjetnost, da zbijes srno,kot če se voziš po Ljubljani in greš zgolj na AC.

 

Fajn je imeti zavarovano šipe (kamencki), sploh če imaš drago šipo s senzorji/atermicno ali pa šipo,ki je nima vsak odpad.

 

Predvsem pa se je treba vprašati kakšen udarec za žep bi bilo,da je treba na1x dati 3jurje za popravilo in itak, koliko je star avto.

 

Jaz sem imel kasko prva 4leta,nato nadaljnjih 5let zgolj šipe,divjad, luči,ogledala...

 

V 7ih letih nobene škode, nato v enem letu 2xšipa. Zdaj imam samo še ao+ in asistenco.

 

Avto je star 12let... Po eurotaxu je vreden nič od nič. Če zbijem srno,bi mi ocenili kot totalko (pa tudi če bi bilo škode zgolj za 700eur)in kaj bi imel od tega? Imel bi znesek zmerne plače v žepu in lahko bi si šel na a.net z njim kupiti zmahana jajca.

 

Raje dam tej istih 700eur za popravilo iz lastnega žepa in prisparam vsako leto nekaj 10do 100eur , hkrati pa obdržim avto,ki ga poznam.

 

Je pa res; vozim se po mestu in AC,na manjše poškodbe od parkinga sem neobčutljiv.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Nejc1986 napisal:

Odvisno je od tega a imaš doma avto parkiran v garaži in v službi prav tako. Je razlika ali ga imaš parkiranega v lj na javnih parkingih in delaš nekje ,kjer spet parkiras na xy parkirišču...

 

Če se dnevno voziš na relaciji lj-kocevje je večja verjetnost, da zbijes srno,kot če se voziš po Ljubljani in greš zgolj na AC.

 

Fajn je imeti zavarovano šipe (kamencki), sploh če imaš drago šipo s senzorji/atermicno ali pa šipo,ki je nima vsak odpad.

 

Predvsem pa se je treba vprašati kakšen udarec za žep bi bilo,da je treba na1x dati 3jurje za popravilo in itak, koliko je star avto.

 

Jaz sem imel kasko prva 4leta,nato nadaljnjih 5let zgolj šipe,divjad, luči,ogledala...

 

V 7ih letih nobene škode, nato v enem letu 2xšipa. Zdaj imam samo še ao+ in asistenco.

 

Avto je star 12let... Po eurotaxu je vreden nič od nič. Če zbijem srno,bi mi ocenili kot totalko (pa tudi če bi bilo škode zgolj za 700eur)in kaj bi imel od tega? Imel bi znesek zmerne plače v žepu in lahko bi si šel na a.net z njim kupiti zmahana jajca.

 

Raje dam tej istih 700eur za popravilo iz lastnega žepa in prisparam vsako leto nekaj 10do 100eur , hkrati pa obdržim avto,ki ga poznam.

 

Je pa res; vozim se po mestu in AC,na manjše poškodbe od parkinga sem neobčutljiv.

Dobro, pri starem avtu je skoraj normalno, da nimaš kaska. Jaz ga  tudi na 16 let  stari 6-ki nimam. Ko so mi zadnjič podrgnili zadnji odbijač, sem ga sam pokital, dal špric kit in ga prebarval. Stroški cca 30€.Ne morem pa tega narediti na ta  novi z red soul barvo. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V teoriji zelo dobro ampak vsi vemo da teorija se ponavadi zelo razlikuje od prakse , sicer pa če si ti z tem zadovoljen pol moramo bit tud ostali
To je res, kaj pa cena? Običajno je bil tak kasko precej dražji kot z odbitno. Jutri prosim Markota za izračun za mojo, pa da vidimo kje smo.



Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm...dobil sem ponudbo od Save:

- AO

- AO+
- Asistenca Premium
- Avtomobilski kasko z 1% odbitne franšize v primeru prometne nesreče (če ste povzročitelj), brez odbitne franšize na točo, objestnost in poškodovanje vozila
- Tatvina brez odbitne franšize
- Divjad in domače živali brez odbitne franšize
- Parkirišče brez odbitne franšize
- Svetlobna telesa, stekla in ogledala brez odbitne franšize
- Tatvine in uničenje osebnih predmetov
- Nadomestno vozilo
 
Cena za celo leto na 1x plačilo je787EUR.
 
Vi pa vsi po 600 🙂 Razen, če nimamo enakih postavk..

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Vidim pa da 2019 je bila cena za enake postavke pri isti zavvarovalnici 758€ , se pravi so se zavarovanja podražila.

Ce hoces mi poslji foto tvoje police in mail pa jo posredujem mojemj agentu pa naj ti se on da ponudbo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je SpEkTr napisal:

Hm...dobil sem ponudbo od Save:

- AO

- AO+
- Asistenca Premium
- Avtomobilski kasko z 1% odbitne franšize v primeru prometne nesreče (če ste povzročitelj), brez odbitne franšize na točo, objestnost in poškodovanje vozila
- Tatvina brez odbitne franšize
- Divjad in domače živali brez odbitne franšize
- Parkirišče brez odbitne franšize
- Svetlobna telesa, stekla in ogledala brez odbitne franšize
- Tatvine in uničenje osebnih predmetov
- Nadomestno vozilo
 
Cena za celo leto na 1x plačilo je787EUR.
 
Vi pa vsi po 600 🙂 Razen, če nimamo enakih postavk..

 

 

Jaz glih danes podaljšujem zavarovanje na Savi z enakimi pogoji le da je odbitna franšiza 0,5% Premijski razred na Ao je PR3 torej maximum, Premijski razred na kasko je pa PR1, tudi na ful in me pride 622€

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je SpEkTr napisal:

Hm...dobil sem ponudbo od Save:

- AO

- AO+
- Asistenca Premium
- Avtomobilski kasko z 1% odbitne franšize v primeru prometne nesreče (če ste povzročitelj), brez odbitne franšize na točo, objestnost in poškodovanje vozila
- Tatvina brez odbitne franšize
- Divjad in domače živali brez odbitne franšize
- Parkirišče brez odbitne franšize
- Svetlobna telesa, stekla in ogledala brez odbitne franšize
- Tatvine in uničenje osebnih predmetov
- Nadomestno vozilo
 
Cena za celo leto na 1x plačilo je787EUR.
 
Vi pa vsi po 600 🙂 Razen, če nimamo enakih postavk..

 

 

Probaj še na kaki drugi zavarovalnici in če kje dobiš ugodnejšo ponudbo z njo pomahaj Savi pod nosom ,pa da vidiš kaj bodo storili. V mojem primeru je bilo tako da sem najugodnejšo ponudbo dobil na Generali in ko sem to povedal agentu , ki mi je rihtal Savo je nekak uspel pri Savi iztržit enako ceno. Kak me ne vprašaj🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, zdej jaz načeloam sicer Save ne bi menjal, ampak ok. Na generaliju so ponudili ceno 684€, z enakimi kritji. Tako mi je zatrdila agentka. Kaj je res, ne vem. S tem da generali ima še nekaj okoli pnevmatik zavarovano, ter ključe...to nisem siguren ali pri Savi je ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Hja, zdej jaz načeloam sicer Save ne bi menjal, ampak ok. Na generaliju so ponudili ceno 684€, z enakimi kritji. Tako mi je zatrdila agentka. Kaj je res, ne vem. S tem da generali ima še nekaj okoli pnevmatik zavarovano, ter ključe...to nisem siguren ali pri Savi je ali ne.

Glede na to, da je Generalli cenejsi za 103eur dvomim, da bodo na Savi prisli zraven, ce pa bodo pa se je treba vprasati zakaj so te oz. te hocejo olupiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, so se opravičili pri Markotu, ker je pač ta fant naredil kot vsako leto, na avtopilotu. Ker smo pa tukaj imeli malce debate, sem pa rekel, da za hec malo povprašam..In evo, easy money v bistvu. Fora je samo da generali za obroke na računa nič extra, na Savi pa recimo na 6 obrokov podražijo za 30EUR. Jih malo žicam, da naj vsaj na ene 3 dajo brez pribitka..Če bo bo, če ne bo pač plačilo v 1 kosu :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 1. 2021 ob 12:10 je scania napisal:

Ekola, moje zavarovanje, prosim mnenja. In kdo se bolj spozna to so maksimalni razredi za popust al se še kaj da?

 

zavarovanje mazda.png

Vprašaj agenta, zakaj imaš pod dodatno opremo dvakrat računano barvo, najprej kovinsko, potem pa še machine sivo. Pravilno bi bilo samo machine sivo, razen če imaš kaj drugega pod to postavko.

 

Sam sicer pri Generaliju plačujem 670,00 € s ful kaskom in 0,5% odbitno franšizo, z vsemi ostalimi možnimi opcijami delnega kaska (tudi izguba ključev in reg. tablic, nadomestno vozilo-osnovno, avtoasistenca L, pravna zaščita, nezgodno zavarovanje oseb) in zeleno karto. Vrednost avtomobila z dodatno opremo pa je 31.720€. Sem pa pri AO in kasku v najvišjem premijskem razredu.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.