Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 37 minutami je scania napisal:

Evo zamenjal olje točno po pol leta in 6500km. Mašinci se kar smeji 😁😁

Ajoj, kaj bodo porekli nekateri. Da mečeš novo olje proč. 😊

Sicer pa mi je včeraj moj mehanik pokazal olje, ki ga je imel en zdravnik v svojem Mercedesu brez menjave 45000 kilometrov. 😬

To ima spravljeno na posebni polici. Se pravi, da je eno menjavo in servis kar preskočil. In ko mu je dal noter novo, sveže olje, je prišel drugi dan nazaj in obtožil mojega mehanika, da mu sploh ni zamenjal olja, ker je črno. Ja pa kakšno naj bi bilo, če je pobralo vso nesnago iz oljnega korita. Mehanik mu je pred menjavo sicer predlagal, da bi dali oljno korito dol in vse skupaj sprali. A je odklonil, ker da je to strošek brez veze. Kaj delajo ljudje z avti, pa se potem čudijo, če gre kaj narobe. Potem je pa avto slab. 

Je pa tisto prežgano olje res zelo gosto, temno črne barve 🧐 in smrdi. 

Če bi naredi preizkus z kapljico na papirju, bi ga verjetno olje prežgalo in bi šlo  skozi. 😬

 

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem času bi se jaz že pripravljal na peto menjavo. Eni so umetniki res katastrofa, pa to je minimalen strošek, jaz sem dal za olje 28€ in filter 12€ torej 40€ in mam mir. Pa se zvok je bol tih z novim oljem. Meni je fenomenalen občutek. Drugače sem pa imel danes 4servise in sicer mojo mazdo, skodo octavijo 1.6 benz, golf v 1.9tdi, vw polo 1.2 benz, in se tri diagnostike golf v 1.4 benz (konektor pod sedez airbag) ford focus 1.0 ecoboost (lmbda sonda) in hyundai i30 1.6 crdi (zarilna svecka) Naporen dan 🙂 ampak je slo vse super.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je scania napisal:

V tem času bi se jaz že pripravljal na peto menjavo. Eni so umetniki res katastrofa, pa to je minimalen strošek, jaz sem dal za olje 28€ in filter 12€ torej 40€ in mam mir. Pa se zvok je bol tih z novim oljem. Meni je fenomenalen občutek. Drugače sem pa imel danes 4servise in sicer mojo mazdo, skodo octavijo 1.6 benz, golf v 1.9tdi, vw polo 1.2 benz, in se tri diagnostike golf v 1.4 benz (konektor pod sedez airbag) ford focus 1.0 ecoboost (lmbda sonda) in hyundai i30 1.6 crdi (zarilna svecka) Naporen dan 🙂 ampak je slo vse super.

A imaš doma mehanično delavnico? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Aless napisal:

@Martin Cuferkako si pabočistil parabole?? A ni šel dol ta srebrni premaz?

Se spomnim iz časa starih Civicov, da nisi smel tikat parabol, ker je ta srebrni premaz hitro šel dol. 

Čist nežno z bombažno krpico in alkoholom. Sej te za dolge luči so kot nove.  Ena parabola od xenona pa je že mal načeta(se vidi malenkost rjavo skozi krom) druga je OK.  Mogoče enkrat zamenjam še te,sam zdej sveti uredu. To je bil ves namen. 😁

pred 7 urami je Scr3am napisal:

Jest bi se parabole zamenjal v primeru, da bi luc odpiral. Pismo jest sm to vedno cvikal, da se potem nebi notri vlaga nabirala pa potem raje nism :). Good job 👍

Sej zdaj mi je mal žal,da nisem še nove leče+parabole naročil za xenon.

Ma ja,sej uredu zadihtaš z maso ko jih skupi lepiš,pa ne pride vlaga notr.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Alex napisal:

Ajoj, kaj bodo porekli nekateri. Da mečeš novo olje proč. 😊

Sicer pa mi je včeraj moj mehanik pokazal olje, ki ga je imel en zdravnik v svojem Mercedesu brez menjave 45000 kilometrov. 😬

To ima spravljeno na posebni polici. Se pravi, da je eno menjavo in servis kar preskočil. In ko mu je dal noter novo, sveže olje, je prišel drugi dan nazaj in obtožil mojega mehanika, da mu sploh ni zamenjal olja, ker je črno. Ja pa kakšno naj bi bilo, če je pobralo vso nesnago iz oljnega korita. Mehanik mu je pred menjavo sicer predlagal, da bi dali oljno korito dol in vse skupaj sprali. A je odklonil, ker da je to strošek brez veze. Kaj delajo ljudje z avti, pa se potem čudijo, če gre kaj narobe. Potem je pa avto slab. 

Je pa tisto prežgano olje res zelo gosto, temno črne barve 🧐 in smrdi. 

Če bi naredi preizkus z kapljico na papirju, bi ga verjetno olje prežgalo in bi šlo  skozi. 😬

 

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Aless napisal:

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

Saj to mu je mehanik tudi predlagal, da bi dali noter eno poceni olje, da spere nečistoče in šele nato bi vlili novo. Se pa ta model vsak dan vozi iz Kp v klinični, kjer dela in pravi, da mora narediti vsaj 25Kkm z novim  oljem pred drugim servisom. Kaj zdravnik ve o motoroznanstvu. 😊 Prisega pa mehanik na Motul olje in ga ima vedno tudi  na zalogi. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Martin Cufer napisal:

Čist nežno z bombažno krpico in alkoholom. Sej te za dolge luči so kot nove.  Ena parabola od xenona pa je že mal načeta(se vidi malenkost rjavo skozi krom) druga je OK.  Mogoče enkrat zamenjam še te,sam zdej sveti uredu. To je bil ves namen. 😁

Sej zdaj mi je mal žal,da nisem še nove leče+parabole naročil za xenon.

Ma ja,sej uredu zadihtaš z maso ko jih skupi lepiš,pa ne pride vlaga notr.

Obstaja kje prav posebaj stran kjer lahko narocis parabole in lece? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 1/16/2021 at 5:15 PM, scania said:

Ne, imam kanal pa veselje in veliko žlahto in prijatlov, zdaj se je pa ze kar razvedlo in zgleda bom lahko pocasi razmisljal v tej smeri.

O hudo, jaz tudi vse "doma" menjam, ko je izven garancije. Ampak žlahti in najbližjih prijatlom pa kljub vprašanjem ne bom menjal nikoli. Ker ko bo prva stvar fuč, bodo s prstom prišli in kazali kako sem jim zafural avto. To, da z njim delajo kot svinja z mehom, pa nima veze. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Aless napisal:

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

Je pa tudi res,da večino škode je že naredil in se nima kaj sekirat z izpiranjem motorja itd.:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je NevLado napisal:

O hudo, jaz tudi vse "doma" menjam, ko je izven garancije. Ampak žlahti in najbližjih prijatlom pa kljub vprašanjem ne bom menjal nikoli. Ker ko bo prva stvar fuč, bodo s prstom prišli in kazali kako sem jim zafural avto. To, da z njim delajo kot svinja z mehom, pa nima veze. :D 

Ja to je res, je vcasih nehvalezno. Je pa balzam za dušo, lepo mir, muzika in akcija 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je NevLado napisal:

O hudo, jaz tudi vse "doma" menjam, ko je izven garancije. Ampak žlahti in najbližjih prijatlom pa kljub vprašanjem ne bom menjal nikoli. Ker ko bo prva stvar fuč, bodo s prstom prišli in kazali kako sem jim zafural avto. To, da z njim delajo kot svinja z mehom, pa nima veze. :D 

To je podobno, kot ko pridejo kolegi k meni, da jim poštimam kaj na  kitarah. Pa rečejo "ne rabiš nič menjavati na njej, samo popravi kar se da". Wtf? 

Če je recimo potenciometer fuč nimaš kaj popravljati. Zamenjati ga moraš z novim in je mir. 

Pa potem, kot praviš, rečejo, da nisi nič naredil. 

Raje ne delam takih stvari in  je mir. 😊

  • Všeč 4
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo v pon bil na servisu v BTC. Sem dobil testnega CX-30 do službe. G150 automatik awd. Prvič peljal in hja, za moje pojme ne gre to nikamor. Zdej a je kriva večja teža ali awd nevem, ampak ko mi naslednjič nekdo reče, da je CX-3 brez življenja, ga prijavim adminu, da ga blokira iz foruma. :lol::lol::lol:

  • Haha 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je NevLado napisal:

Evo v pon bil na servisu v BTC. Sem dobil testnega CX-30 do službe. G150 automatik awd. Prvič peljal in hja, za moje pojme ne gre to nikamor. Zdej a je kriva večja teža ali awd nevem, ampak ko mi naslednjič nekdo reče, da je CX-3 brez življenja, ga prijavim adminu, da ga blokira iz foruma. :lol::lol::lol:

Po moje je kriva teža in menjalnik. Konji so konji in mislim,da bi z ročnim šla boljše. Ko sem jaz poleti vozil Cx30 g122 tudi ni šla kot moja 3ka g 120.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

41 minutes ago, Bini said:

Po moje je kriva teža in menjalnik. Konji so konji in mislim,da bi z ročnim šla boljše. Ko sem jaz poleti vozil Cx30 g122 tudi ni šla kot moja 3ka g 120.

Pa tudi filing večjega, bolj prostornega auta in "masivnost" naredi svoje pri občutku. Res škoda, ker vse ostalo na avtu mi je bilo pa top (razen par malenkosti, npr rikverc kamera ne zvije črt glede na obračanje volana?). Prostor, lega na cesti, udobje, preglednost,... top!

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je NevLado napisal:

Pa tudi filing večjega, bolj prostornega auta in "masivnost" naredi svoje pri občutku. Res škoda, ker vse ostalo na avtu mi je bilo pa top (razen par malenkosti, npr rikverc kamera ne zvije črt glede na obračanje volana?). Prostor, lega na cesti, udobje, preglednost,... top!

 

Meni je tudi cx30 top in bi jo kupil, če bi zdaj kupoval. Mene motijo pa samo reže za usmerjanje notranje ventilacija ker jih ne moreš usmeriti kamor bi želel! Kamera me sploh ne moti, ker vozim na ogledala in samo ko se približam oviri pri pipkanju pogledam koliko je do boom. :prstgor:

Tole za mene grdo barvo sem vozil😁

IMG_20200709_085557.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdi sem dvignil vrednost za 110€ ;)

 

22DD7C33-C05A-43B6-A147-70A0FEEA411C.jpeg.3f8b07383289614442d08757f49c3e83.jpeg
 

Imam pa tudi viška še eno, ki je veljavna še par dni... :)

 

D808843F-BC8F-410A-8CD2-CA132B6EF543.jpeg.3c2c39f184417cc3d101dfd591f4c877.jpeg

 

 

 

 

  • Všeč 3
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.