Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Smo enkrat nekje pisali o kasku in so se eni čudili,da ga nimam :whatever: 

Ja,tudi zato ga nimam o čemer ste ravno pisali ! A ni škoda,da plačuješ 10,20,30 ali celo več let po 600 do 1000€ odvisno od avta in kaska pa koristiš morda enkrat,dvakrat, trikrat ali pa še to ne.

Rekel bo kdo,kaj pa če se kaj zgodi ? Imamo banke in obresti niso velike..... V mojem primeru sem že profitiro 20k€ ,tako,da se niti malo ne bom sekiral,če do česa pride.👍. Plačam pa zavanje z vsemi popusti pod 200€ s pketom AO+,divjad ,stekla in vse potnike za vsak slučaj.(na te stvari ne moreš vplivat) :prstgor:

 

 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je škoda plačevat zavarovanje, če se nič ne zgodi. Ampak ravno to je fora, da kljub temu, da plačaš storitev upaš, da je ne boš rabil. Zavarovanja so pač ena taka smešna zadeva, ki pa na koncu lahko pomenijo a boš nesrečo stoično prenesel ali pa boš skakal iz kože.

 

Bom povedal svoje izkušnje. Jaz sem bil že dvakrat v taki izkušnji, da nisem naredil nič narobe pa sem moral začasno koristit kasko, da sem hitro saniral škodo, ki jo je povzročil drug voznik in seveda po stari pezdetski navadi ni priznal. Pol se pa zadeva vleče in če nimaš kaska si v pizdi.

 

Zakaj? Če maš kasko ti to krije zavarovalnica in to takoj, se pravi da lahko začneš s popravilom škode in maš avto hitro nazaj. Potem se pa odvetniki zavarovalnice sami pregovarjajo s povzročiteljemi in tebe ne briga več, samo ob registraciji preveriš ali je vse OK in imaš še vedno poln bonus.

 

Če pa kaska nimaš zgleda pa takole. Sam boh ne dej financirat popravila, ker potem boš moral sam s svojimi odvetniki iskat denar od povzročitelja. Enostavno moraš počakat, da zavarovalnica opravi svoje in ti potrdi popravilo. Avto pa lahko mesec ali več stoji predno ga začnejo popravljat.

 

Če pa ti je vseeno in imaš dovolj denarja, da financiraš tujo neumnost pa seveda ni ovir.

 

Drugače pa ne verjamem, da si profitirla 20.000 EUR, ker kasko pri meni je cca 500EUR in v zadnjih 25 letih, ko imam vse avte kasko zavarovane sem mogoče dal za vse to okoli 12.000 EUR. Škode v tem času (parkirišča, nalet divjadi, 1x tudi lastna krivda, ki je bila splet okoliščin) sem zavarovalnico stal okoli 7k€ do 8k€. Tako da realno sem "vrgel stran" mogoče nekje 4k€ do 5k€.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Seveda je škoda plačevat zavarovanje, če se nič ne zgodi. Ampak ravno to je fora, da kljub temu, da plačaš storitev upaš, da je ne boš rabil. Zavarovanja so pač ena taka smešna zadeva, ki pa na koncu lahko pomenijo a boš nesrečo stoično prenesel ali pa boš skakal iz kože.

 

Bom povedal svoje izkušnje. Jaz sem bil že dvakrat v taki izkušnji, da nisem naredil nič narobe pa sem moral začasno koristit kasko, da sem hitro saniral škodo, ki jo je povzročil drug voznik in seveda po stari pezdetski navadi ni priznal. Pol se pa zadeva vleče in če nimaš kaska si v pizdi.

 

Zakaj? Če maš kasko ti to krije zavarovalnica in to takoj, se pravi da lahko začneš s popravilom škode in maš avto hitro nazaj. Potem se pa odvetniki zavarovalnice sami pregovarjajo s povzročiteljemi in tebe ne briga več, samo ob registraciji preveriš ali je vse OK in imaš še vedno poln bonus.

 

Če pa kaska nimaš zgleda pa takole. Sam boh ne dej financirat popravila, ker potem boš moral sam s svojimi odvetniki iskat denar od povzročitelja. Enostavno moraš počakat, da zavarovalnica opravi svoje in ti potrdi popravilo. Avto pa lahko mesec ali več stoji predno ga začnejo popravljat.

 

Če pa ti je vseeno in imaš dovolj denarja, da financiraš tujo neumnost pa seveda ni ovir.

 

Drugače pa ne verjamem, da si profitirla 20.000 EUR, ker kasko pri meni je cca 500EUR in v zadnjih 25 letih, ko imam vse avte kasko zavarovane sem mogoče dal za vse to okoli 12.000 EUR. Škode v tem času (parkirišča, nalet divjadi, 1x tudi lastna krivda, ki je bila splet okoliščin) sem zavarovalnico stal okoli 7k€ do 8k€. Tako da realno sem "vrgel stran" mogoče nekje 4k€ do 5k€.

Sem že imel primere ko niso priznali in ni problemov,če imaš slike in prisotnost policije,se hitro uredi!

Govorilo se je o kaskih 600€ in še kaj zraven za glodalce itd. Pa ko nimaš polnih popustov je še nekaj zraven in 32 let in je to kar sem napisal. Je pa res,da vsak sam ve kako in kaj. Nekateri so po naravi previdni eni znamo eni so pa nerodni,za to pa so zavarovalnice. Je pa veliko mahinacij,zato pa so parking ful podražili. Zaenkrat se mi izplača...:prstgor:

Nisem mislil na tebe s tistim " nerodni" 😆. Ti ga zavaruješ zato ker so ljudje pokvarjeni in brezobrazni in ne priznajo krivde. Jeba.....

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je FuManchu napisal:

Mazdo mal zapeljal en krog in na saabu zamenjal brisalce spredaj. V lokalni trgovini z avtodeli pasali gor samo od Wurth-a. Bomo videli če so kaj vredni.

Za saba bo vredu 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bini napisal:

Za saba bo vredu 😁

Bo kr moglo bit:D načeloma imam najraje Valeo brisalce, ki me še niso razočaral. Ampak žal niso šli fizično na avto.

Bosch pa mi je odsvetoval. Da se stranke pritožujejo nad njimi.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Posesal mazdo in saaba. 

Jaz mojega nisem Res se mi ni dalo zaradi mraza. Bo pa treba, ker je noter svinjski. 

Ali pa bom počakal, da pridem s smučanja pa bom potem to naredil. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Jaz mojega nisem Res se mi ni dalo zaradi mraza. Bo pa treba, ker je noter svinjski. 

Ali pa bom počakal, da pridem s smučanja pa bom potem to naredil. 

Saj jih nebi, če nebi bila oprana. Pa se usedeš noter pa kamenčki okol nog:angry2:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Deeyan napisal:

 

tudi :D

A je ta tvoj diffuzor univerzalen? 

Jaz sem.našel za karavana edino tegale. 

 

 

IMG_20210215_203130.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 minutes ago, Alex said:

A je ta tvoj diffuzor univerzalen? 

Jaz sem.našel za karavana edino tegale. 

 

 

IMG_20210215_203130.jpg

 

univerzal je ja, paše pa v piko :D edino na notranji strani, kjer so nosilci za avspuh moreš vogale porezat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.