Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 6 minutami je scania napisal:

Na moji letnik 2018 gre 1,7 litra

Meni je tudi šlo noter nekaj takega. Nikakor pa ne 2,5 l. Pa je odprl mehanik  čep, da je začelo teči ven olje, ko ga je dovolj? 🤔

Če je preveč olja noter nikakor ni v redu. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

55

No to je mal visoko. Jaz imam presek 45 na 17 col in sem čisto zadovoljen. Manj je že neudobno za naše ceste.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je FuManchu napisal:

No to je mal visoko. Jaz imam presek 45 na 17 col in sem čisto zadovoljen. Manj je že neudobno za naše ceste.

Saj zato pa pravim, da grem končno na moje dobre 19". 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Če bo po sreči grejo letne gume ta vikend gor na avto. Dovolj je bilo 17" balonark.

Pri nas se bo pa takrat šele zima začela 😁 

Moje 18ke bodo pa zamenjale kar 18ke,tako da ne bo razlike,razen tišja vožnja.:bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je FuManchu napisal:

No to je mal visoko. Jaz imam presek 45 na 17 col in sem čisto zadovoljen. Manj je že neudobno za naše ceste.

He, He, kaj bi pa  potem rekel na moje, ki imajo presek 40?🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

22 minutes ago, Alex said:

Meni je tudi šlo noter nekaj takega. Nikakor pa ne 2,5 l. Pa je odprl mehanik  čep, da je začelo teči ven olje, ko ga je dovolj? 🤔

Če je preveč olja noter nikakor ni v redu. 

Hja nevem, Pelko najbrž že ve kaj dela 🙂 se mi zdi, da precej forumašev vozi avte k njemu na servis in bi rekel da to zna narediti kot je treba  🙂 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Husky1290 napisal:

Fizično al na papirju?

Fizično. To pomeno da bi ti liter olja v nič spustil, sama oblika ohišja je tako narjena da steče ven in spere, ni tako kot avtomatski menjalnik tam pa za menjavo olja ki ga menjalnik vsebuje 8litrov porabis za spiranje okoli 11litrov. Mogoce je pa vec variant menjalnikov. 

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je scania napisal:

Fizično. To pomeno da bi ti liter olja v nič spustil, sama oblika ohišja je tako narjena da steče ven in spere, ni tako kot avtomatski menjalnik tam pa za menjavo olja ki ga menjalnik vsebuje 8litrov porabis za spiranje okoli 11litrov. Mogoce je pa vec variant menjalnikov. 

Ko je meni mehanik menjaval olje je prav poudaril, da ga je nalival dokler ni pričelo teči ven skozi luknjo čepa. In mislim, da ga je bilo 1,7-1,8 l. 

Ne more bit takšna razlika, tudi, če je menjalnik malenkost drugačen. 

Sicer pa  imava oba 150 konjsko dizelco z ročnim mejalnikom  in s tem enak menjalnik. 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Ko je meni mehanik menjaval olje je prav poudaril, da ga je nalival dokler ni pričelo teči ven skozi luknjo čepa. In mislim, da ga je bilo 1,7-1,8 l. 

Ne more bit takšna razlika, tudi, če je menjalnik malenkost drugačen. 

Sicer pa  imava oba 150 konjsko dizelco z ročnim mejalnikom  in s tem enak menjalnik. 

 

Če je tako bi jaz ovil čep,nič te ne stane!👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Husky1290 napisal:

Sem tudi jaz razmišljal, da bi za ziher do prvega mehanika zapeljal in mi pogleda zadevo.

Tudi na tujem mazda forumu je govora o "two guarts" of oil in gear box. 

1 guart=0,94liter. Se pravi, da gre res okoli 1,8l olja noter. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je scania napisal:

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Res zanimivo! 👍

Evo, ne rabiš mehanika... 😆 

Pa brez skrbi ga lahko čipaš 😁

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je scania napisal:

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Sem še enkrat pogledal, koliko olja, ki ti je ostalo, si ti meni poslal. Polna kantica je bila 3,8l. V tvojega je šlo pribl. 1,7 l ostalo je 2,1 litra. Vem, da je vlil moj mehanik noter vse, se pravi, da je bilo potem res 2,1 l. Ampak nikakor 2,4.🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Sem še enkrat pogledal, koliko olja, ki ti je ostalo, si ti meni poslal. Polna kantica je bila 3,8l. V tvojega je šlo pribl. 1,7 l ostalo je 2,1 litra. Vem, da je vlil moj mehanik noter vse, se pravi, da je bilo potem res 2,1 l. Ampak nikakor 2,4.🤔

Sem preveril še na castrol, fuchs, mobil straneh in vsepovsod pise D66-MR menjalnik 2,4 litra, C66-MR 1,7 litra. Tudi na Autodati in v mazdinih navodilih sem preveril in piše isto. @Alex daj odvij čep pa preveri, ker potem takem ti manjka 0,3l olja. Pa je nalil do roba je malo steklo preko? Jaz imam v planu spet naročit to olje ker moram sklopko menjat in bom še olje enkrat. Tak da bo mi ostalo, pa če boš rabil mi javi.

 

mazda menjalnik.png

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Sem preveril še na castrol, fuchs, mobil straneh in vsepovsod pise D66-MR menjalnik 2,4 litra, C66-MR 1,7 litra. Tudi na Autodati in v mazdinih navodilih sem preveril in piše isto. @Alex daj odvij čep pa preveri, ker potem takem ti manjka 0,3l olja. Pa je nalil do roba je malo steklo preko? Jaz imam v planu spet naročit to olje ker moram sklopko menjat in bom še olje enkrat. Tak da bo mi ostalo, pa če boš rabil mi javi.

 

mazda menjalnik.png

Kdaj boš menjal sklopko in olje? Se kar zmeniva za pol litra, pa bo v rezervi, če ne bom rabil. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, scania said:

Sem preveril še na castrol, fuchs, mobil straneh in vsepovsod pise D66-MR menjalnik 2,4 litra, C66-MR 1,7 litra. Tudi na Autodati in v mazdinih navodilih sem preveril in piše isto. @Alex daj odvij čep pa preveri, ker potem takem ti manjka 0,3l olja. Pa je nalil do roba je malo steklo preko? Jaz imam v planu spet naročit to olje ker moram sklopko menjat in bom še olje enkrat. Tak da bo mi ostalo, pa če boš rabil mi javi.

 

mazda menjalnik.png

Kaj u mojga bom mogu stankat notr 8l? pa saj bom obubožal

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

Kaj u mojga bom mogu stankat notr 8l? pa saj bom obubožal

 

To je kompletna količina. Pri menjavi olja in filtra porabiš 4litre olja, ker ne spiraš, menja se samo količina v karterju :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 12. 2018 ob 11:00 je Boss napisal:

A naredimo tekmovanje, kdo bo prej na 300.000? Jaz sem na 261k.

 

Zdaj smo se pač tudi mi pridružili klubu 300.000.

Diapozitiv1.JPG

  • Všeč 2
  • Haha 1

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

45 minutes ago, scania said:

 

To je kompletna količina. Pri menjavi olja in filtra porabiš 4litre olja, ker ne spiraš, menja se samo količina v karterju :)

Ok hvala mam marca servis pri 154k pa se bo naredilo vse pomembne stvari ki so bile omenjene na forumu

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.