Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Ni bilo časa prej, ampak v sobot sem opral Japonko. In to kompletno vse z deževnico. Kako je to super, ker po pranju ne rabiš nič več delat. Mehka voda je res zakon.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Brane napisal:

Potem imaš 2 litrce preveč, 4 litre je ravnoprav , edino če imaš eno za rezervo in za dolivat

Notri gre točno 4.2 litra z menjavo filtra po specifikaciji in tudi dejansko, 4 sem kupil ,0.8 je od lani ostalo.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo dva dni vozim mercedesa glb. Avtek je ok, prostoren, udoben. Pricakoval sem renaultov bencinski motor in menjalnik ampak sem dobil kar čistokrvnega. Motor je om654 mercedesov 2,0 150KM navora 320Nm menjalnik nov mercedesov 8g dct. Poraba okoli 6 litrov. Osebno se mi zdi preveč šminkerski, znotraj nočna osvetljitev v barvah, vse digitalno itd.. ko odpres pokrov motorja ni placa nic ampak res nic. Namerno kupil ga nebi, sem pa danes videl novega c in je res lep. Ampak se vedno mi je moja mazda z lenivcevim atmosfercem top :-)) 

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je scania napisal:

Evo dva dni vozim mercedesa glb. Avtek je ok, prostoren, udoben. Pricakoval sem renaultov bencinski motor in menjalnik ampak sem dobil kar čistokrvnega. Motor je om654 mercedesov 2,0 150KM navora 320Nm menjalnik nov mercedesov 8g dct. Poraba okoli 6 litrov. Osebno se mi zdi preveč šminkerski, znotraj nočna osvetljitev v barvah, vse digitalno itd.. ko odpres pokrov motorja ni placa nic ampak res nic. Namerno kupil ga nebi, sem pa danes videl novega c in je res lep. Ampak se vedno mi je moja mazda z lenivcevim atmosfercem top :-)) 

Jaz sem pred časom imel dva dni, čez vikend, na razpolago nečakov  mercedes c200 d, limuzino, 136 konjev, se mi zdi da je imela. Za ležerno vožnjo je kar v redu, udobje vožnje po avtocesti je malo  večje kot pri moji mazdi. V hitreje voženih  ovinkih me ne prepriča, veliko slabše se obnaša kot mazda. Notranjost mi itak ni všeč z vsem tistim fake orehovim lesom in  prevelikim displayem. Digitalika-ne hvala. Najbolj me je pa razočarala sama  poraba, ki je znašala pkroglih 7,5/100. To definitivno ni avto zame. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

136KM sta bila dva motorja 1.6 od renaulta in 2.2 od mercedesa. Glede na porabo sumim na 2.2 mercedesov motor. Meni je voznja vsec edino to sedenje v suv kot na stolu, v mazdi ali pa c-ju imam bolj stegnjene noge. Mi je pa novi c kar ličn, če bo priložnost moram probat kombinacijo z novim bencinskim m264 motorjem in 9g menjalnikom. Digitalizacija meni tudi ni vsec ampak zgleda se bomo morali zal navadit. Zaenkrat mi mazda zmaga pa ce tudi ima svoje hibe, saj katera znamka jih pa nima 🙂 je pa fajn vcasih malo probat druge avte da ves primerjat. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je scania napisal:

136KM sta bila dva motorja 1.6 od renaulta in 2.2 od mercedesa. Glede na porabo sumim na 2.2 mercedesov motor. Meni je voznja vsec edino to sedenje v suv kot na stolu, v mazdi ali pa c-ju imam bolj stegnjene noge. Mi je pa novi c kar ličn, če bo priložnost moram probat kombinacijo z novim bencinskim m264 motorjem in 9g menjalnikom. Digitalizacija meni tudi ni vsec ampak zgleda se bomo morali zal navadit. Zaenkrat mi mazda zmaga pa ce tudi ima svoje hibe, saj katera znamka jih pa nima 🙂 je pa fajn vcasih malo probat druge avte da ves primerjat. 

Mislim, da mi je rekel, da ima res mercedesov motor. Samo, da ima takšno porabo pa si nisem mogel misliti., 🤔

Ja, moraš vsake toliko prešaltat na drugo znamko, da vidiš, kako dober avto voziš. 😄🤗

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Gregster napisal:

A boš sam zamenjal?😄

Ne,čez 2 meseca na Mazda Selmar. Lahko dam svoje olje in je cena dosti manjša,garancija in asistenca pa ostane. Cena olja je cc15€ + ddv na servisu,jaz pa sem ga kupil za 6.90 z ddv. Razllika je cc45€.kar je pri meni za en tank bencina...😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis na 200k, tudi števec regeneracij se je obrnil na 800. Drugač motor delo kot urca, po začetnih težavah z zamašenim sitom in prežganimi podložkami na šobah, se je stanje umirilo ;). Olje menjam redno na 10k (tokrat nekoliko več, sem čakal do 200k :)), občasno pogledam sito in to je to. Regeneracije se delajo na cca 280km. Zbiram pogum za menjavo ketne, čeprav je vrednost cc_difp_woa, ki jo redno spremljam še daleč od kritične, ne vem pa ali gre temu verjeti.

 

lp, Samo

tc200k.png

fs200k.png

Popravljeno od samuel
  • Všeč 4
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 5. 2021 ob 14:41 je Bini napisal:

Včeraj naročil,danes dobil...😊

Nabavil olje za 3.servis,da ne bo tik pred njim letanja sem in tja.......:prstgor: :zoom-zoom:

IMG_20210504_135501~2.jpg

Kako se pa kaj obnesejo ta čistila? 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je FuManchu napisal:

Za STP (injector cleaner) sprašujem?

Jaz to uporabljam že 20 let preventivno,tako kot eni 100tko ne 95tko.

Jaz opazim samo to,da motor selo mirno in tiho teče......😊

To so mi dajali na sevisu pri A.Romeo notri pri vsakem rednem servisu gratis.👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dolgem casu sem jo opral ... 

 

Pasted_Image_09_05_2021__11_31.png.c685b3bb1e9e4cc662b3a251bef5663c.png

 

Pasted_Image_09_05_2021__11_31.png.33b0bace209f9042dc4d99f2919e7e1b.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Deeyan napisal:

Spet en blesceci element manj 🙂

 

IMG_20210509_114227.thumb.jpg.0d4cedf48d6871f555e4fbda3dfdcd97.jpg

Napis mazda? Jaz pravkar tudi tole delam. Me malo nervira veter. 😬

Kaj si šel kar čez cel napis in potem odlepi vmes črk.? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.