Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 11 minutami je Scr3am napisal:

Preveri po podatkih pa bow videl :). Za 2.2 pa nevem, ampak kakorkoli je to dalec od nepremicnine. Sem prej imel 1.8 in tisto je nepremicnina. 2.5 in pa pedal box pa dalec od tega :)

Verjamem, da 2,5 benzinar gre. Z pedal box- om pa sploh. Večinoma je mišljeno na benzinarke 120, 165 konjske. 

Kako pa izgleda dizelca z 200 konji in 460Nm navora? 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Scr3am napisal:

Jest imam se zmontiran pedal box in ga imam na eco, kaj sele ce ga dam na sport ali sport +. To rajs sploh ne nastavljam, ker sploh nemors normalno vozit ker premocno vlece.  Se ne zajebavam.

 

Kje si nabavu, pa kolk cekinov? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Scr3am napisal:

Potem je pa straniscni humor... 

 

Pedal box sem kupil takrat se od kalmana je pa DTE pedal box. Ene 250e stane nov, ce se ne motim. Ti ga pa sprogramirajo prav za tvoj avto. 

Ampak tole ti ne poveča konjev in navora samo odziv pedala za plin. Ko enkrat spelješ ni neke razlike pri zmogljivosti! Sem že pred časom gledal neke prispevke in se izkaže mapiranje kot boljša varjanta saj dobiš več konjev in navora edino v tov.računalnik ne posegaš s predalom. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam s teboj in sem bil tudi jaz istega mnenja, da je to krneki dokler nisem probal. To vlece kot noro, ker dobesedno nimas laga in nerabis nabijati gasa. Pedalo je bistveno bolj obcutljivo in odzivno. Vem kaj bos sedaj rekel, da ce bi hotel bi lahko samo malo bolj pritisnil pedalo za plin in si na istem. No nisi. Mors enkrat probat peljati pa bos videl :). Cela znanost vsega tega je ta, da ko ti pritisnes na gas se loputa za gas odpre za dolocen procent in tukaj v igro pride pedal box, ker racunalniku poslje "popravljene" podatke in se loputa bolj odpre. Skratka rezultat je da ni "throttle laga" in pa vecja moc ter navor pri nizjih obratih. Drgac pa vse pise na njihovi spletni strani ali pa imas demonstrirano na youtubu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Deeyan napisal:

Nekaj podobnega sem jaz že zdavnaj omenil tu na forumu, ker so na italijanskem mazda forumu to množično montirali, a ste me takoj ustavili, da to ni nič, da naj raje investiram v dober čip tuning. Kolikor se spomnim je tu govora o treh nastavitvah občutljivosti ali morda še več. To je enostavno povedano modificiran potenciometer za gas. Se pravi, da lahko( tudi z pomočjo telefona) nastaviš nastavitve city, sport, in verjetno kak extremesport. Vse kar se tukaj zgodi je to, da si nastaviš občutljivost stopalke za plin, da ne prihaja do zakasnitve pri podajanju plina. 

Pri city je analogno podajanje, se pravi, da ko daš gas ne reagira agresivno , ampak lepo zvezno dodaja plin. Podobno kot original. Pri "sport" je linija podajanja plina že bolj linearna, kar pomeni, da ni več "luknje" oziroma zamika. Stopalka reagira takoj, potenciometer zvezno podaja plin. To, da stopalka za plin ne reagira  takoj gre včasih tudi meni na živce. Lepo bi bo, da bi prijela takoj, brez razmišljanja. Z uporabo tega  pripomočka je baje vožnja bolj zanimiva, živa in igriva. Ne pridobiš pa nič konjev, nič sekund od 0/100, nič hitrosti. 

Zgolj zabava in boljši občutek pri vožnji. V Nemčiji imajo enega tunerja, ki je sicer član njihovega mazda foruma, ki ti poleg tuninga (čipiranje na 210 KM, dizlov) uredi tudi to zadevo. In to brezpačno., 😉

Podobna stvar. 

https://www.rtecshop.co.uk/sprint-booster-for-mazda-6-gj-all-engines/prod_29402.html

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ni nihce napisal da pridobis navor oz. konje. Je tocno tako, kot je alex napisal in meni je top. Definitivno dam tudi v naslednji avto. Je pa jasno, da ce imas dizla, da ga cipiras namesto pedal boxa.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Scr3am napisal:

Saj ni nihce napisal da pridobis nabor oz. konje. Je tocno tako, kot ke alex napisal in meni je top. Definitivno dam tudi v naslednji avto. Je pa jasno, da ce imas dizla da ga cipiras namesto  montaze pedal boxa :)

Ampak še vedno ti ostane zamik pri gasu. Tega tudi z čipiranjem ne odpraviš. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel na prejšnji dizelci par let zmontiran powerbox, ki dela zelo podobno sicer ne direktno na pedalu ampak goljufa pri vbrizgu. Sej maš občutek, da je bolje in nekaj časa je fino fajn, ko avto daje občutek, da da več od sebe. Ampak to je vse bolj ali manj placebo efekt. Ni ga čez konje, navor, ker edino to je tisto kar res naredi, da gredo usta v nasmeh do ušes.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

Jaz sem imel na prejšnji dizelci par let zmontiran powerbox, ki dela zelo podobno sicer ne direktno na pedalu ampak goljufa pri vbrizgu. Sej maš občutek, da je bolje in nekaj časa je fino fajn, ko avto daje občutek, da da več od sebe. Ampak to je vse bolj ali manj placebo efekt. Ni ga čez konje, navor, ker edino to je tisto kar res naredi, da gredo usta v nasmeh do ušes.

Powerbox je druga stvar. Tukaj je govora o občutku in kako reagira pedal za plin. Kot pravijo tisti, ki ga imajo montiranega, plin reagira bolj podobno kot pri motorju-takoj, ko daš gas takoj te prilepi v sedež. Ne glede na konje. 

Mnogi športni avti imajo to že serijsko vgrajeno. Le da se tam skupaj s temi nastavitvami, nastavi tudi trše  podvozje, podvozje se zniža in podobno. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot pri elektricnemu avtu kjer ni zamika oz. Laga. Takoj ko pritisnes avto leti.

Jest imam to ze stiri leta in mi je se vedno top. Dalec od tega da je placebo ucinek. Vas pa razumem, ker sem jest isto tako razmisljal dokler nisem probal :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.