Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 25 minutami je SpEkTr napisal:

Menda, če so podložke OK, in pritisk olja ok, je v redu tudi če ga ne snames dol. emoji106.png

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk
 

Lahko, da je v redu, lahko je pa sito polovico zabito.Jaz bi ga pri teh njegovih kilometrih obvezno dal dol in ščistil. Potem si miren za precej časa. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je SpEkTr napisal:

Jaz ga bom naslednjič. Koliko km pa ima? Menda so zdaj ene nove podložke, niso več bakrene.

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk
 

Če se ne motim 180Kkm ali nekaj takega. Jaz sigurno ne bom čakal tako dolgo. Pri 100Kkm ali najpozneje 120Kkm  bom to uredil. Potem si miren. Je pa ful odvisno od tega, kakšno olje imaš v avtu in kako pogosto ga zamenjaš. 

Sedaj sem nabavil ravenol. Ta mesec imam servis pa bom to rešil in obvezno bom zamenjal vsaj prve diske + boljše ploščice. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Tudi to vpliva, jaz sem ga sedajle menjal na 9 tisoč emoji1787.png

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk
 

To pa je preventivna menjava. 😄Jaz ga bom menjal nekje na 11 tisoč. Sem pa ravno včeraj  gledal nivo olja in je normalen, nič povišan. Tako, da sem prepričan, da je z FL varianto tudi ta problem višanja olja rešen navkljub več mestnim vožnjam. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

A korita nisi snel dol, da pogledaš, kako izgleda kaj  mrežica? 🤔

 

Je v planu cez cca 1000km, ko mam menjavo olja... Tega se pa nemorem lotit sam, ker nimam dvigala 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Škodit ne more, ampak sprašujem se o smislu pretiranega menjanja olja, vzdrževanja. Razumel bi, če bi ga želel obdržati v uporabi 30 let, v realnosti pa avti vedno hitreje funkcionalno in okoljsko zastarevajo, tako da je 15 let življenjska doba že kar OK. Kaj ti pomaga, če je obraba motorja minimalna, ostalo glede avta pa je funkcionalno zastarelo, prerjaveno, sedeži raztrgani, plastični deli pokajo, ......?

Odvisno, koliko časa ga misliš imeti. Recimo moja prva 6-ka je stara 17 let pa nič ne kaže, da bo kaj prerjavela ali da bi bila, slaba mašina. Tudi na njej sem menjaval olje na 12-13 tisoč kilometrov in ko sem na 120 tisoč zamenjal podložke in smo dali  korito dol, je bilo vse skupaj zelo čisto in sito prav nič zamašeno. Tako, da jaz mislim imeti tole 6-ko do nezavesti, ker kot kaže, ne bo nič kaj pametnega več za kupit. Vztrajal bom do konca, edino če pride res kaj pametnega in močnega  ven. Tako, da jaz jo bom crtal tudi v bodoče z vedno svežim in dobrim oljem. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Odvisno, koliko časa ga misliš imeti. Recimo moja prva 6-ka je stara 17 let pa nič ne kaže, da bo kaj prerjavela ali da bi bila, slaba mašina. Tudi na njej sem menjaval olje na 12-13 tisoč kilometrov in ko sem na 120 tisoč zamenjal podložke in smo dali  korito dol, je bilo vse skupaj zelo čisto in sito prav nič zamašeno. Tako, da jaz mislim imeti tole 6-ko do nezavesti, ker kot kaže, ne bo nič kaj pametnega več za kupit. Vztrajal bom do konca, edino če pride res kaj pametnega in močnega  ven. Tako, da jaz jo bom crtal tudi v bodoče z vedno svežim in dobrim oljem. 🤗

Odlično, točno tako...enako bom jaz storil z svojim accordom 2015...vozil ga bom do onemoglosti, tudi pri 10ih letih bo to boljsi avto kot kaki nov clio/fiesta/polo, itd...in imel bom 150k km prevoženih ...vreden par jurjev, ampak za second local car bo super:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Brane napisal:

Saj obstaja tudi asfaltirana pot,po makadamu ponavadi vozijo tisti ki begunce švercajo

Aha pa smo ga dobili.... švercarja. Balkanska naveza. 🤣😂🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Brane napisal:

Saj obstaja tudi asfaltirana pot,po makadamu ponavadi vozijo tisti ki begunce švercajo

 

Pa tisti, ko majo sluzbena vozila 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Brane napisal:

Saj obstaja tudi asfaltirana pot,po makadamu ponavadi vozijo tisti ki begunce švercajo

Vem ja, ampak nisem vedel, da bodo posekali pol Snežniških gozdov in da so vso zemljo navozili gor pa še deževno je bilo prejšnji dan! 🥴

Iz smeri Štajerske je pa ta pot najhitrejša, če ni takšna kot je.... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Privoščil sem ji dvostopenjsko poliranje, korekcijo pikic brez barve, ter triletno keramično zaščito🙂 slike poteka si lahko pogledate na storyjih profila POLIGLOB na instagramu ali FBju🙂

Popravljeno od Husky1290
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.