Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Joooj ste vi eni packi!

Jap tole se vam bo tudi kar hitro nazaj zapackalo, js sm ga enkrat pri Peljku spucal, pa je biu za mesec dni spet v slabem stanju. Me zanimajo vasi rezultati. Meni se potem po ciscenju ni vec pojavlaljo cukanje pri polnem plinu.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je 50keda napisal:

Joooj ste vi eni packi!

Jap tole se vam bo tudi kar hitro nazaj zapackalo, js sm ga enkrat pri Peljku spucal, pa je biu za mesec dni spet v slabem stanju. Me zanimajo vasi rezultati. Meni se potem po ciscenju ni vec pojavlaljo cukanje pri polnem plinu.

Saj je hitro in zelo enostavno opravilo. V bistvu bi bilo še najboljše ga spucat vsako leto ob rednem servisu. Meni mehanik tega ni sploh zaračunal. 

pred 7 urami je Boss napisal:

No @Alex zdaj pa lepo nazaj k Tunercu pa naj ti naloži isto mapo in boš videl razliko. Dobro bi bilo še prej očistit tudi sesalni kolektor ampak to bo to.

Se že dogovarjam a za drugo opcijo. Bo tudi v redu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To lahko pomoje spucas tudi z maf cleanerjom. Avto je tezko vzgal, ker si ga probal vzgati takoj po ciscenju. To je normalno in ni nic narobe.
Tako ja, sem pol vzel vse še enkrat ven, spihal, potem je pa počasi proradil. Bomo pa videli če se bo kje kaj poznalo. Recimo pri porabi.

Ampak če je za senzor tak, kaj je potem šele notri? Me je kar strah.

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole z MAP je bilo res enostavno. 😀  Je še kaj takega (kakšen senzor) za pogledat, da lahko očistiš brez težav sam in ne narediš škode?

 

Čiščenja EGR si zaenkrat sam ne bi upal izvajat, dokler avto dnevno rabim 😁

 

https://www.youtube.com/watch?v=7yaNcfwv2js

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf to moraš že kr ene periferije pobrat dol. Tega se ne bi lotil sam, ker bi mi sigurno nazaj grede kaj ostalo :)

 

Vem pa da Pelko menda to počne, ne  vem pa če enako oz če odstrani vse te dele in jih očisti? Je to že kdo delal pri njemu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega ima na mazdi 3 g120 210000km še do zdaj ni dal peskat in gre normalno. Peskat damo/bomo dali tisti ki pretiravamo oziroma smo bolj preventivni. Dizlc se pa kar na veliko cisti teh saj ce hoces ali noces. Pa nocem pihat na stran bencinarjev saj sem pristas dizelskega navora, tako da vse ima svoje pluse in minuse. Osebno jaz sem tak panicar da vse menjam enkrat prej samo da je ziher pa če je pokvarjeno ali ni 😁😁😁 in potem na koncu imam večje stroške kot tisti ki počaka na prve znake in potem rešuje zadevo. Kaj čemo sto ludi sto čudi 🙂

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mormo bit radi da imamo mazde pa naj bo bencinc al pa dizl, ker ostale znamke imajo veliko hujih tezav, to kar imamo mi so sladke skrbi, sploh ker vemo kako in kaj. Če vzdržujemo kot smo napisali nam bo prej rja avto pojedla kot pa motor šel 🤣🤣 . Saj če pogledamo dizlce imajo kar veliko km ko se prodajajo, z uvoza tako lahko 70% dodamo kar nekak kilometrov, v tujini jih je pa tudi veliko z kilometrazo 250000km +, tako da to je dokaz da gredo 🙂 . Na forumu se pa tako samo pogovarjamo o politiki, o cepljenju, izletih, morju, ciscenju avtov... ker o resnih tezavah z mazadmi se nemoremo 🤣🤣🤣🤣

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je scania napisal:

Kolega ima na mazdi 3 g120 210000km še do zdaj ni dal peskat in gre normalno. Peskat damo/bomo dali tisti ki pretiravamo oziroma smo bolj preventivni. Dizlc se pa kar na veliko cisti teh saj ce hoces ali noces. Pa nocem pihat na stran bencinarjev saj sem pristas dizelskega navora, tako da vse ima svoje pluse in minuse. Osebno jaz sem tak panicar da vse menjam enkrat prej samo da je ziher pa če je pokvarjeno ali ni 😁😁😁 in potem na koncu imam večje stroške kot tisti ki počaka na prve znake in potem rešuje zadevo. Kaj čemo sto ludi sto čudi 🙂

Jaz tudi raje preventivno zamenjam stvari kot kurativno. Za dpf sem se odločil, da ga dam drugo leto očistiti. 

Se pa pozna kar konkretno pri manjši porabi sedaj, ko je sveže kvalitetno olje not in očiščen senzor. Kar 0,5 l/100.😊

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je scania napisal:

Mormo bit radi da imamo mazde pa naj bo bencinc al pa dizl, ker ostale znamke imajo veliko hujih tezav, to kar imamo mi so sladke skrbi, sploh ker vemo kako in kaj. Če vzdržujemo kot smo napisali nam bo prej rja avto pojedla kot pa motor šel 🤣🤣 . Saj če pogledamo dizlce imajo kar veliko km ko se prodajajo, z uvoza tako lahko 70% dodamo kar nekak kilometrov, v tujini jih je pa tudi veliko z kilometrazo 250000km +, tako da to je dokaz da gredo 🙂 . Na forumu se pa tako samo pogovarjamo o politiki, o cepljenju, izletih, morju, ciscenju avtov... ker o resnih tezavah z mazadmi se nemoremo 🤣🤣🤣🤣

Res je. Mi je pravil moj mehanik, kake vse probleme imajo pri drugih znamkah. Ravno je imel na mizi enega golfa, ki ni šel skozi tehnični zaradi izpustov. Pa so se zafrkavali z njim cel dopoldan. Ko je prišla lastnica po njega, ji je mehanik rekel v hecu, da naj si kupi mazdo, pa da bo imela potem mir. Seveda je mislil zelo resno.

Ja, glavne teme na našem forumu so v glavnem izleti, pivo in kava. 🤣Vsake toliko kdo uleti s kakim problemčkom na avtu. 

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, scania said:

Kolega ima na mazdi 3 g120 210000km še do zdaj ni dal peskat in gre normalno. Peskat damo/bomo dali tisti ki pretiravamo oziroma smo bolj preventivni. Dizlc se pa kar na veliko cisti teh saj ce hoces ali noces. Pa nocem pihat na stran bencinarjev saj sem pristas dizelskega navora, tako da vse ima svoje pluse in minuse. Osebno jaz sem tak panicar da vse menjam enkrat prej samo da je ziher pa če je pokvarjeno ali ni 😁😁😁 in potem na koncu imam večje stroške kot tisti ki počaka na prve znake in potem rešuje zadevo. Kaj čemo sto ludi sto čudi 🙂

Od takega bi jst avto kupil ☺️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je SpEkTr napisal:

Pol bo treba še 1x poraba izziv vžgat, ker ste mel dizlaši zapacane map senzorje emoji23.pngemoji23.png

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk
 

očitno res... Alex je sigurno en tak pa Deeyan tud, ker sta imela previsoko porabo glede na ostale dizle. Si upam trdit, da nekje 0,3 do 0,5 litra bi šlo še dol pri njima.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.