Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Verjetno visoka temperatura, sploh kadar se čisti DPF ta kar konkretno naraste. Kdaj menjati je kar loterija, nekateri servisi priporočajo celo na 60kkm. Bomo videli kako se bodo obnesle te alu verzije podložk. Sem za hec vprašal na servisu, če imajo novejši modeli že alu podložke in je odgovoril da ne ve ;).

 

lp, Samo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je samuel napisal:

Verjetno visoka temperatura, sploh kadar se čisti DPF ta kar konkretno naraste. Kdaj menjati je kar loterija, nekateri servisi priporočajo celo na 60kkm. Bomo videli kako se bodo obnesle te alu verzije podložk. Sem za hec vprašal na servisu, če imajo novejši modeli že alu podložke in je odgovoril da ne ve ;).

 

lp, Samo

Žalost je, da ne vedo. Ko sem prvi zamenjal te podložke na Mazdi mk1, ker je pilo nenormalno olja, sem vprašal na našem servisu ali se jih da kupiti. Seveda so se smejali. Itak so kekci. Mašine so pa zaribavale zaradi tega kot po tekočem traku, ker so se mašila cedila. V Trstu so vedeli za problem in za vse štiri sem dal takrat, pred davnimi leti, 14€ se mi zdi. Jaz sem jih takrat menjal na 90Kkm. In seveda zraven očistil korito in mrežico. Bil je zadnji čas, da ni bilo kake škode. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je samuel napisal:

Verjetno visoka temperatura, sploh kadar se čisti DPF ta kar konkretno naraste. Kdaj menjati je kar loterija, nekateri servisi priporočajo celo na 60kkm. Bomo videli kako se bodo obnesle te alu verzije podložk. Sem za hec vprašal na servisu, če imajo novejši modeli že alu podložke in je odgovoril da ne ve ;).

 

lp, Samo

Si imel kakšne težave z odstranjevanjem injektorjev? So sli lahko ven?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 hours ago, 50keda said:

Tolk sem jo zglancal, da se je pregurala, kar vidiš je okvir xD

 

Šalo na stran, še premalo ... bolj ko pučem, več mi ostaja mrčesjih drekov po haubi, pa špricam s tistim odstranjevalcem mrčesa, pa pomaga večinoma samo za tisto kar je sveže gor. Kar je prisušeno je pa katastrofa.

 

@Husky1290 kok se kaj tvoja zdej pere, se pozna, da maš keramiko gor?

Živjo, malček sem odsoten zadnje čase...preveč dela :D moram rečt da gre veliko lepše stran svinjarija. Res pa je da to opažam zgolj na podlagi 2 pranj :P če bi se še enkrat odločal bi sigurno še enkrat dal keramiko gor :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je samuel napisal:

Ne, so dokaj normalno šli vsi ven. Prvič so bili problemi, skrajno desni (gledano proti mašini) je bil "zapečen" in je bilo potrebno kar nekaj sile 💪.

 

Pri men pa ravno obratno, zapecen je bil cist taprvi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

15 hours ago, Husky1290 said:

Živjo, malček sem odsoten zadnje čase...preveč dela :D moram rečt da gre veliko lepše stran svinjarija. Res pa je da to opažam zgolj na podlagi 2 pranj :P če bi se še enkrat odločal bi sigurno še enkrat dal keramiko gor :) 

Kul fajn slišat, da se "investicija" obrestuje. Ma jst morm te ostanke mrčesa že skor s špohtlom dol strgat xD

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem kje se furate ostali, jst če grem na relaciji štajerska-gorenjska kdaj proti večeru ... ko parkiram, ne vidim več skozi šipo ;)

 

Je pa res, da z besedo "mrčes" mislim vse kar se prilepi na avto, torej tudi razno razni iztrebki ostalih letečih predmetov ;) Mogoče se bo pa treba bolj počasi vozit.

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tam okol Brnika serjejo še iz avionov. 🤪

 

Jaz navadno fliknem mokro brisačo čez ta mrčes, počakam 10 minut in pol gre več ali manj dokaj enostavno dol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se oglasil v Celji pri Selmarju da jih pozdravim in sem videl novo 6ko rdece barve ki se ji je odluscil lak. Nisem vprasal kaj je bilo ker sem opazil ze na odhodu, verjetno kaksna napaka, drugace je pa zelo lepa rdeca. Smo se pa pogovarjali malo o x motorjih in baje ni nekih tezav, zaenkrat vse ok. Prilagam slike okruscenega laka.

20210729_095446.jpg

20210729_095450.jpg

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 7. 2021 ob 13:22 je scania napisal:

Danes sem se oglasil v Celji pri Selmarju da jih pozdravim in sem videl novo 6ko rdece barve ki se ji je odluscil lak. Nisem vprasal kaj je bilo ker sem opazil ze na odhodu, verjetno kaksna napaka, drugace je pa zelo lepa rdeca. Smo se pa pogovarjali malo o x motorjih in baje ni nekih tezav, zaenkrat vse ok. Prilagam slike okruscenega laka.

20210729_095446.jpg

20210729_095450.jpg

Tale je verjetno G194 Takumi letnik 2019. Kaj bodo sedaj z njo? Jo prelakirali in prodajali?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

Tale je verjetno G194 Takumi letnik 2019. Kaj bodo sedaj z njo? Jo prelakirali in prodajali? Če se ne motim, se je kar nekaj mesecev neuspešno prodajala na Avtonetu.

Nisem vprasal ker sem videl ko sem bil ze na odhodu. Pa saj ce jo prelakirajo pa nardijo tako kot treba je ok. Drugace mi je pa takoj padla v oci, zraven polno bmw-jev ampak ta mazda je center 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 7. 2021 ob 13:59 je scania napisal:

Nisem vprasal ker sem videl ko sem bil ze na odhodu. Pa saj ce jo prelakirajo pa nardijo tako kot treba je ok. Drugace mi je pa takoj padla v oci, zraven polno bmw-jev ampak ta mazda je center 🙂

Se strinjam, če je kakovostno polakirana.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je scania napisal:

Nisem vprasal ker sem videl ko sem bil ze na odhodu. Pa saj ce jo prelakirajo pa nardijo tako kot treba je ok. Drugace mi je pa takoj padla v oci, zraven polno bmw-jev ampak ta mazda je center 🙂

Koliko jo pa cenijo? A se prodaja? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 7. 2021 ob 18:52 je SpEkTr napisal:

Na fb en tip vedno vsak post zasmeti s svojo izkušnjo s tem h lakom ki se lušči. So mu prebarvali pod garancijo pa je bilo čez pol leta enako.
Jaz bi se take ognil, nasploh soul red.

😩

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Nima nobenega opisa. Samo čaka na popravilo.

 

Čudi me da ima soul red te probleme, kaj nima ta barva dodatnega laka?

Itak, da se ponavadi ne lušči. Ta barva je sestavljena iz štirih plasti:

-temeljna barva (primer) 

-prva roka je rdeče oranžna metalic, 

-druga roka je temno rdeča metalic, 

-prozorni lak. 

Prava umetnost je zadeti pravo razmerje med metalic 1+ metalic 2, da pride ven prava soul red barva. Že na našem srečanju (poraba) smo ugotavljali, da imamo malenkost drugačne te soul red barve.

Če ne morejo pobarvati ene havbe kot se šika je res žalostno. 🤔 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je scania napisal:

Danes sem se oglasil v Celji pri Selmarju da jih pozdravim in sem videl novo 6ko rdece barve ki se ji je odluscil lak. Nisem vprasal kaj je bilo ker sem opazil ze na odhodu, verjetno kaksna napaka, drugace je pa zelo lepa rdeca. Smo se pa pogovarjali malo o x motorjih in baje ni nekih tezav, zaenkrat vse ok. Prilagam slike okruscenega laka.

20210729_095446.jpg

20210729_095450.jpg

To je fail v proizvodnji, isto izkusnjo sem imel sam z zeninim p207. Nov , po parih letih se mi je zacela lusciti barva zadaj na 5.vratih...ličar je rekel, da ce zelim sanirati bom moral slej ko preje pobarvati cel avto...smo furali do 10.leta in ja, avto se je dejansko olusil👍😉, licar je takrat rekel da bi lahko zahteval stvarno napako, ampak to brez pravnikov ne gre (ker ti izpodbijajo, da nisi avta pravilno vzdrzeval, pral, uporabljal ustrezna cistila, itd.. ). Kar mi je razlozil je pa bil fail v proizvodnji, bodisi niso dovolj zapekli barve ali pa je bila vmes vlaga....rezultat je bil pa boren, da ne recem smesen, da se ti avto kupljen nov iz salona zacne lusciti. Jaz takega avta, cetudi sanirajo haubo ne bi kupil, ker ne ves kje se bo zacelo lusciti naslednje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.