Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 6 minutami je scania napisal:

Najprej hvala @Alex za vse napotke in navodila. Mazdo sem opral, obdelal s plastelinom, spoliral dva krat, premazal z glazuro za moker videz, ter premazal z voskom. In rezulatat je ODLIČEN 😁😁😁😁

 

20210804_131315.jpg

Saj je kot razstavni avto sedaj. 👍 Sedaj mi je celo ta barva postala všeč. 🤗

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je scania napisal:

Nemorem se nagledat, noro lepa je. Res hvala ti za suport 🙂

Lahko odpreva profi urejanje-poliranje avtov. 🤗 Kot sem ti že omenil, bi nama obema  prav prišla majhna strojna polirka. Bi nam prikrajšala veliko truda in bolečih rok. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Lahko odpreva profi urejanje-poliranje avtov. 🤗 Kot sem ti že omenil, bi nama obema  prav prišla majhna strojna polirka. Bi nam prikrajšala veliko truda in bolečih rok. 😄

To pa ja. Rok pa ne čutim 🤣🤣🤣 v ponedeljek sem očetovega mercedesa resil, včeraj toyoto od moje in danes mazdo. Kot da bi gvihtal 🤣🤣🤣

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Najprej hvala @Alex za vse napotke in navodila. Mazdo sem opral, obdelal s plastelinom, spoliral dva krat, premazal z glazuro za moker videz, ter premazal z voskom. In rezulatat je ODLIČEN 😁😁😁😁

 

20210804_131315.jpg

Odlično👍, koliko časa si porabil za vse?😉😁

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 8. 2021 ob 14:18 je Alex napisal:

Lahko odpreva profi urejanje-poliranje avtov. 🤗 Kot sem ti že omenil, bi nama obema  prav prišla majhna strojna polirka. Bi nam prikrajšala veliko truda in bolečih rok. 😄

No, to bi blo pa fajn. Za začetek kako spravimo mušice in smolo iz avta?😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Gregster napisal:

No, to bi blo pa fajn. Za začetek kako spravimo mušice in smolo iz avta?😁

Če nimaš teh čistil uporabi sonč.olje. Z njim namažeš smolo in malo počakaš ter obrišeš smolo z avta! 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katerakoli krema bo OK za smolo... Na plazi je ponavadi pri roki krema za soncenje ... 

 

Drugace pa sem jaz pred leti kupil en sprej za odstranjevanje smole... Ponavadi ga rabim takrat, ko  pridem iz poletnega dopusta ob morju :D 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Če nimaš teh čistil uporabi sonč.olje. Z njim namažeš smolo in malo počakaš ter obrišeš smolo z avta! 👍

Ja, to si je dobro zapomnit. Kadar ne gre stran z vodo, se splača poskusit z jedilnim oljem. 

 

Voda je polarno topilo in topi polarne snovi. Olje je nepolarno topilo in topi nepolarne snovi (smolo, ostanke lepila nalepk (vinjete), čepe masla v ušesih 😁...). 

 

Olje dam na vato, na debelo namažem flek, počakam 5-10 minut, obrišem in na koncu sperem z vodo z malo detergenta. Po potrebi postopek ponovim.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:

Katerakoli krema bo OK za smolo... Na plazi je ponavadi pri roki krema za soncenje ... 

 

Drugace pa sem jaz pred leti kupil en sprej za odstranjevanje smole... Ponavadi ga rabim takrat, ko  pridem iz poletnega dopusta ob morju :D 

 

 

Jaz vedno pazim, da ne parkiram pod borovci. Je res, da je lepa senca za avto a se ne izplača. Meni se ne da ubadati z odstranjevanjem smole. Ko pridem do avta, lepo za par minut odprem vsa vrata in je kmalu v redu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Alex napisal:

Jaz vedno pazim, da ne parkiram pod borovci. Je res, da je lepa senca za avto a se ne izplača. Meni se ne da ubadati z odstranjevanjem smole. Ko pridem do avta, lepo za par minut odprem vsa vrata in je kmalu v redu. 

👍😉takrat pride v poštev odpiranje vseh 4 oken preko daljinca😄😉👍še preden si pri avtu in večina vročine gre....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je sportman333 napisal:

👍😉takrat pride v poštev odpiranje vseh 4 oken preko daljinca😄😉👍še preden si pri avtu in večina vročine gre....

A  to ima tvoj avto serijsko? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 8. 2021 ob 14:19 je scania napisal:

To pa ja. Rok pa ne čutim 🤣🤣🤣 v ponedeljek sem očetovega mercedesa resil, včeraj toyoto od moje in danes mazdo. Kot da bi gvihtal 🤣🤣🤣

A ni to na roke že mimo? :D

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je FuManchu napisal:

A ni to na roke že mimo? :D

Ni. Še vedno, če se ti seveda da in imaš nekaj ur časa, lahko čisto profesionalno sam spoliraš avto. In to tako, da je na ravni razstavnih avtov. Imeti moraš le prave "sestavine". 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Ni. Še vedno, če se ti seveda da in imaš nekaj ur časa, lahko čisto profesionalno sam spoliraš avto. In to tako, da je na ravni razstavnih avtov. Imeti moraš le prave "sestavine". 😊

Jaz sem deset let nazaj sprednje luči poliral na roke. Nikoli več :lol:

Ima kolega polirko, če bi mi spet zapasal kej tacga.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je FuManchu napisal:

Jaz sem deset let nazaj sprednje luči poliral na roke. Nikoli več :lol:

Ima kolega polirko, če bi mi spet zapasal kej tacga.

Ne vem zakaj, a jaz zaupam bolj rokam. Sem zadnjič poliral z eno baterijsko  polirko (sposojeno) eno mojo novo narejeno  kitaro. In sem na enem  robu "prišel skozi lak". 😬

Vse delo sem moral ponoviti, od barvanja, brušenja do poliranja. Tako, da bolj zaupam roki in pritisku roke. 😊

Pri strojnem poliranju barve moraš vedno paziti, da ne pregreješ barve, se pravi, da hladiš polirno spužvo ali kak drugi nastavek za poliranje.

Tudi, če izbereš pregrob nastavek za poliranje ni v redu, ker lahko preveč pobira barvo in si, še posebej pri Mazdinem tankem laku, lahko takoj skozi prozorni zaščitni lak. To se zgodi najlažje na kakih robovih( streha, havba, blatniki), kjer je tako in tako tanjši sloj barve. Tako da-roke so zakon. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Ne vem zakaj, a jaz zaupam bolj rokam. Sem zadnjič poliral z eno baterijsko  polirko (sposojeno) eno mojo novo narejeno  kitaro. In sem na enem  robu "prišel skozi lak". 😬

Vse delo sem moral ponoviti, od barvanja, brušenja do poliranja. Tako, da bolj zaupam roki in pritisku roke. 😊

Pri strojnem poliranju barve moraš vedno paziti, da ne pregreješ barve, se pravi, da hladiš polirno spužvo ali kak drugi nastavek za poliranje.

Tudi, če izbereš pregrob nastavek za poliranje ni v redu, ker lahko preveč pobira barvo in si, še posebej pri Mazdinem tankem laku, lahko takoj skozi prozorni zaščitni lak. To se zgodi najlažje na kakih robovih( streha, havba, blatniki), kjer je tako in tako tanjši sloj barve. Tako da-roke so zakon. 😊

Nekak se strinjam s tabo. Mašina olajša delo ali pa ga podvoji celo.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.