Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pravkar je FuManchu napisal:

Nekak se strinjam s tabo. Mašina olajša delo ali pa ga podvoji celo.

Res je. Če bi delal to profesionalno, bi si res omislil vse, kar rabiš, strojno polirko  in drugo vrhunsko opremo. In pa potem, bi obvezno treniral na kakem starem avtu, kjer ne bi bilo take škode, če bi šlo kaj narobe, dokler se ne bi naučil res dobro tega delati.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

A  to ima tvoj avto serijsko? 

Če sprašuješ mene (accord, vsaj moj) ima to serijsko da👍😉, čeprav se tega res ne poslužujem velikokrat, ampak letos na morju ko je bilo res vroče je pa prav prišlo😄, malo pomaga, saj vroče je še vedno...

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Ne vem zakaj, a jaz zaupam bolj rokam. Sem zadnjič poliral z eno baterijsko  polirko (sposojeno) eno mojo novo narejeno  kitaro. In sem na enem  robu "prišel skozi lak". 😬

Vse delo sem moral ponoviti, od barvanja, brušenja do poliranja. Tako, da bolj zaupam roki in pritisku roke. 😊

Pri strojnem poliranju barve moraš vedno paziti, da ne pregreješ barve, se pravi, da hladiš polirno spužvo ali kak drugi nastavek za poliranje.

Tudi, če izbereš pregrob nastavek za poliranje ni v redu, ker lahko preveč pobira barvo in si, še posebej pri Mazdinem tankem laku, lahko takoj skozi prozorni zaščitni lak. To se zgodi najlažje na kakih robovih( streha, havba, blatniki), kjer je tako in tako tanjši sloj barve. Tako da-roke so zakon. 😊

Zato pa ne poliraj samo z nastavkom, katerega potem das na baterijski vrtalnik. Uporabi Ekscentricno polirko in do "pregrevanja" laka ne bo prislo. Seveda ob ustrezni izbiri polirne paste in pa gobice, da se razumemo. Zelo, zelo obcutljive zadeve pa seveda bols na roke. Tako, kot ucasih :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No znalci, mene pa zanima tole. Z avtom sem naleten na divjad, ki jo je po trku odbilo tudi v prikolico zadaj. Vprašanje pa je, katera polica za prikolico se sedaj upošteva? Ali polica od avta - kjer imam zavarovano divjad, ali pa polica od prikolice ,kjer imam zgolj kasko?

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa pravi zavarovalnica? Predvidevam, da bo po njihovo verjetno prej druga varianta ... Je pa verjetno odvisno tudi od zavarovalnice ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, teta po telefonu je najprej rekla, da če je pk pripeta na avto se upošteva polica od avta.

Cenilec pa pravi, da ne, da je to 'samostojno' vozilo in se upošteva polica od pk. 

 

Kolega ki je včasih delal na registracijah mi je povedal, da se tudi upošteva polica od pk v tem primeru.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je SpEkTr napisal:

Hja, teta po telefonu je najprej rekla, da če je pk pripeta na avto se upošteva polica od avta.

Cenilec pa pravi, da ne, da je to 'samostojno' vozilo in se upošteva polica od pk. 

 

Kolega ki je včasih delal na registracijah mi je povedal, da se tudi upošteva polica od pk v tem primeru.

Kaj pa če je prikolica Češka.... 😬

Hec!!! 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polica od registriranega priklopnega vozila. Ne more biti od avta, ker potem znesek police ni ustrezen saj bi se morala potemtakem upoštevati še cena prikolice v plačilu premije za kasko od avta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, teorija je bila, ker se je od avta odbila v pk. Kakorkoli, očitno bom moral še na PK zavarovati divjad matr. 

V dveh letih sem z njo povozil prašiča , sedaj pa še srno :)

 

Na Mazdi je hvala bogu šla dol samo tista plastična letev na pragu, plastika na pk pa stane 100 eur. Bom preživel :) RIP srna.

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je SpEkTr napisal:

Ja, teorija je bila, ker se je od avta odbila v pk. Kakorkoli, očitno bom moral še na PK zavarovati divjad matr. 

V dveh letih sem z njo povozil prašiča , sedaj pa še srno :)

 

Na Mazdi je hvala bogu šla dol samo tista plastična letev na pragu, plastika na pk pa stane 100 eur. Bom preživel :) RIP srna.

V računici še upoštevaj, da si zastonj dobil nekaj 10 kg BIO mesa. Si močno v plusu 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je SpEkTr napisal:

Ja, teorija je bila, ker se je od avta odbila v pk. Kakorkoli, očitno bom moral še na PK zavarovati divjad matr. 

V dveh letih sem z njo povozil prašiča , sedaj pa še srno :)

 

Ja nič ne de, ker koristiš kasko, kar pomeni da ni pomembno kdo ti je naredil škodo. Srna pač nima svojega zavarovanja, da bi lahko od nje zahteval odškodnino in zato pač je kasko, da tudi v primeru, da je nasprotna stran/povzročitelj ni zmožen poravnati odškodnine, da ti to krije kasko. Tukaj je namreč vseeno al je bila to srna, skala, padlo drevo. Milan Krek z masko na kolesu. V vseh primerih je škoda lahko tudi velika in ja, dejansko v kolikor je prikolica vredna precej, da imaš tudi zanjo oreng kasko. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sej. Tako bom naredil, mogoče bom s škodo na avtu kaj pokompenziral da bom bližje ničli. Ja, tablla je bla potem na nasprotni strani, ko sem obrnil in šel na Kozino. Najbrž je bila tudi v tisti smeri, kjer sem se prej peljal, samo itak nima veze, ker če ti skoči tik pred zdajci na cesti nimaš kaj. O teh tablah in to tudi policaji sploh niso nič razglabljali.

 

Menda je bilo malo pred časom tam na isti cesti ornk karambol so bli trije avti precej zbiti. En je nabasal na srnjaka potem ga je odbilo v drugi avto na nasprotni strani, potem se je pa še en zadaj nekak zabil tko da, kot je razlagal policaj, je bil kar mess.

  • Začuden 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jo prvič opral (cx30) in premazal vso plastiko, ki jo je ogromno s posebno tekočino za nego umetnih mas ter kupil gumi preproge za zimo..... :bravo:

Takša je pa razlika, prej-potem. 😇

 

 

IMG_20210826_153807~2.jpg

IMG_20210826_142250.jpg

IMG_20210826_142312~2.jpg

IMG_20210826_151057~2.jpg

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bini napisal:

Sem jo prvič opral (cx30) in premazal vso plastiko, ki jo je ogromno s posebno tekočino za nego umetnih mas ter kupil gumi preproge za zimo..... :bravo:

Takša je pa razlika, prej-potem. 😇

 

 

IMG_20210826_153807~2.jpg

IMG_20210826_142250.jpg

IMG_20210826_142312~2.jpg

IMG_20210826_151057~2.jpg

Dobro sredstvo. Sam kaj,ko si verjetno porabil pol stekleničke za toliko plastike. 😄 Dvakrat namažeš in je prazna. Ne, resno. Dobro, da, si se lotil zaščite takoj nove. Je dobra naložba za pozneje. Ko enkrat postane sivkasta, jo je težko zopet spravit v črno polmat. Edino z fenom se da. 

Mi je pa všeč, ker se na tej barvi te plastike ne opazi kot na drugih. 👍

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je SpEkTr napisal:

Zdej pa v folijo in čez keramiko in si zmagal :) Na nov avto se to menda splača. Če bi imel rad nov videz še dolgo let :)

Ne tega ne bom delal se bom držal stare preverjene tehnike....😊

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Ne tega ne bom delal se bob držal stare preverjene tehnike....😊

Pravilno. Če rabiš kak nasvet glede politur, zaščite, specialnih voskov me kar vprašaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Alex napisal:

Dobro sredstvo. Sam kaj,ko si verjetno porabil pol stekleničke za toliko plastike. 😄 Dvakrat namažeš in je prazna. Ne, resno. Dobro, da, si se lotil zaščite takoj nove. Je dobra naložba za pozneje. Ko enkrat postane sivkasta, jo je težko zopet spravit v črno polmat. Edino z fenom se da. 

Mi je pa všeč, ker se na tej barvi te plastike ne opazi kot na drugih. 👍

Tretjino pa res🤪 . Ni tako hudo,če veš,da drži eno leto👍in jo tudi globinsko impregnira.....:prstgor:

Zanimivo bo pogledat enak avto čez par let koliko se bo poznalo,če se sploh bo kaj,ker pravijo,da je kvalitetna plastika in ne obledi....:whatever:

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Sem jo prvič opral (cx30) in premazal vso plastiko, ki jo je ogromno s posebno tekočino za nego umetnih mas ter kupil gumi preproge za zimo..... :bravo:

Takša je pa razlika, prej-potem. 😇

 

 

IMG_20210826_153807~2.jpg

IMG_20210826_142250.jpg

IMG_20210826_142312~2.jpg

IMG_20210826_151057~2.jpg

Zelo lepa in ja, barva ji sede. Se barva imenuje isto kot pri prejšnji trojki? Pa pazi, da ostane gor, da ne boš preveč zdrgnil😜. Pa veliko varnih km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.