Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 2 minutama je sportman333 napisal:

Ne zgleda pa odlično😉, se kar strinjam z Alexom😀, ampak za zimo je povsem ok👍

Jap... Za teh par mesecev definitivno dobra odločitev. 

Jaz še ne bom montiral zimskih zaenkrat. Pri nas, je čez dan še vedno 20°C 💪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bilo preverjeno pes in stima. Vmes je bila tudi voznja po avtocesti. Pac malo razmisljas predvidevas ni skoz gas, bremza ampak cimbolj tekoca enakomerna voznja, po bregu navzdol motor hladis. Z obcutkom se da, brez oviranja prometa in cijazenja, po omejitvah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je scania napisal:

Je bilo preverjeno pes in stima. Vmes je bila tudi voznja po avtocesti. Pac malo razmisljas predvidevas ni skoz gas, bremza ampak cimbolj tekoca enakomerna voznja, po bregu navzdol motor hladis. Z obcutkom se da, brez oviranja prometa in cijazenja, po omejitvah.

👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Je bilo preverjeno pes in stima. Vmes je bila tudi voznja po avtocesti. Pac malo razmisljas predvidevas ni skoz gas, bremza ampak cimbolj tekoca enakomerna voznja, po bregu navzdol motor hladis. Z obcutkom se da, brez oviranja prometa in cijazenja, po omejitvah.

Lepa poraba.

A si mogoče kdaj testiral, kolikšna je poraba, če voziš po avtocesti cca 140 km/h?

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Janez007 napisal:

Na začetku in na koncu 1 km cca 45 km/h, vmes pa 18 km avtoceste cca 110 km/h. 

V službo cca 19 km, od tega 15 km avtoceste, in nazaj  6,0 - 6,3 l/100 km, če gre promet kolikor toliko tekoče in počasi po avtocesti med 80 in 100 km/h. CD175 je pila po števcu pri podobni vožnji cca. 4,5 l/100 km, če se ni vklopila regeneracija. I-stop izklopim takoj, ali najkasneje ko prvič ugasne.

 

Počakaj, še premagal te bom ... nekoč 😁

 

Pri trenutnih cenah goriva, ko je nafta 8% dražja od bencina, je strošek goriva CD175 in G165 podoben. 

Me veseli da uzivas v g165. Ne premagal, to je navdih 🙂 in dokaz da se da, saj se da se nižje ampak tisto pa je oviranje prometa. Moj minimum je 4,6 ampak res kot pp jajcih 🙃🙃🙃🙃, 5,5 pa cist realno brez oviranja. Super, cestitam 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(sarkazem on)To mi zaj pojasni marsikaj o prometu, vsi so zacel tekmovat, kdo ma manjso porabo, js morm pa ze vec ko pol ure prej od doma, k je taka guzva po cest 😛 (sarkazem off)

ma ja marsikaj se da, sam pac ni pol vec uzitka v voznjo sami, je pa uzitek v porabi to pa to, pri teh cenah vrjamem, da marsikomi to pretehta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je 50keda napisal:

(sarkazem on)To mi zaj pojasni marsikaj o prometu, vsi so zacel tekmovat, kdo ma manjso porabo, js morm pa ze vec ko pol ure prej od doma, k je taka guzva po cest 😛 (sarkazem off)

ma ja marsikaj se da, sam pac ni pol vec uzitka v voznjo sami, je pa uzitek v porabi to pa to, pri teh cenah vrjamem, da marsikomi to pretehta.

Res je. Vedno več je voznikov, ki vozijo na avtocestah 110, 120/uro. Veliko med njimi je "električarjev", ki šparajo elektriko, da se lahko pripeljejo do obale in nazaj domov. 😊 Je pa med njimi tudi precej "navadnih" avtov, ki šparajo z gorivom. Nič narobe. Jaz zase vem, da imam avto zato, da potegne in da uživam v vožnji z njim. Nisem glih najhitrejši na cestah, nisem pa niti najpočasnejši. 🤗

Da se voziti tudi pod 5 litrov/ 100 kilometrov, a je vsaj zame to mučenje. Na porabo ne gledam preveč, tako, da se trenutna poraba pri meni vrti okoli 7 l/100. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo po dolgem času sem jo opral generalno tudi not 😁😉😉😉in spoliral 😁😁😁zdaj je pripravljena za zimo 😉😁😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Res je. Vedno več je voznikov, ki vozijo na avtocestah 110, 120/uro. Veliko med njimi je "električarjev", ki šparajo elektriko, da se lahko pripeljejo do obale in nazaj domov. 😊 Je pa med njimi tudi precej "navadnih" avtov, ki šparajo z gorivom. Nič narobe. Jaz zase vem, da imam avto zato, da potegne in da uživam v vožnji z njim. Nisem glih najhitrejši na cestah, nisem pa niti najpočasnejši. 🤗

Da se voziti tudi pod 5 litrov/ 100 kilometrov, a je vsaj zame to mučenje. Na porabo ne gledam preveč, tako, da se trenutna poraba pri meni vrti okoli 7 l/100. 🤗

👍👏

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.