Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je NevLado napisal:

Evo ena zanimivost, včeraj se mi je po vožnji 100m po makedamu zataknil večji kamenček med ščitnik diska in disk.. Sredi poti nimaš kaj na Mazda6 delat ker nimaš niti dvigalke :vskalo: Ključ sem imel sabo, ampak kaj ti nuca. Ker na omv nisem našel žive duše z dvigalko in mi je škoda, da bi mi to drgnilo po disku (s pihanjem in naglim zaviranjem ni šlo ven), sem klical MES (mazda asistenco). Prišel lokalc v 15 minutah, odvijačil gumo, spajsali kamen ven z izvijačem, podpisal papirje in dalje na pot. Storitev popolnoma brezplačna in res super hitra izkušnja. 

Super si rešil in sedaj tudi vemo ,da sistem MES deluje....:bravo: 

pred 53 minutami je Scr3am napisal:

Saj imas dvigalko v prtljazniku :)

Pri novih Mazdah jo ni več,razen,če jo kupiš....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Gregster said:

Se pravi asistenca deluje. Bi ti lajkal, če bi lahko🙂

Tako, edino preko aplikacije je klicalo v Nemčijo, ker je bil zadnji servis tam, ni še zamenjalo na Slo številko. Me je klicala prejle iz customer service kako sem zadovoljen in je potrdila, da prvič ko bom šel v Slo na servis bo "updejtalo" na Slo številko.

 

Sem jih dobil potem "na roko" na 0801323

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Evo ena zanimivost, včeraj se mi je po vožnji 100m po makedamu zataknil večji kamenček med ščitnik diska in disk.

 

Ampak tole sploh ni tako redek dogodek. Men je zadnje diske kamenček kar dobro spraskal (naredil kar oreng raze) in na rednem servisu so bili zato zamenjani. Sicer se ne spomnim, da bi kdaj kaj cvililo ali škrtalo ampak na servisu to pripisujejo kamenčkom. Upam, da ni bil ta "kamenček" originalno "vgrajen" že v zavornih ploščicah. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Boss said:

 

Ampak tole sploh ni tako redek dogodek. Men je zadnje diske kamenček kar dobro spraskal (naredil kar oreng raze) in na rednem servisu so bili zato zamenjani. Sicer se ne spomnim, da bi kdaj kaj cvililo ali škrtalo ampak na servisu to pripisujejo kamenčkom. Upam, da ni bil ta "kamenček" originalno "vgrajen" že v zavornih ploščicah. :nevem:

čak mau, na novi že? pod garancijo? ker jst mam isto zadnje take grdo spraskane pa ne vem kako, je pa to že skor eno leto v takšnem stanju

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včasih je napaka v sestavi zavornih ploščic,ki imajo v zmesi malo večje ali trše delce ! Tako je bilo pogosto takrat,ko so se morali posloviti od azbesta v ploščicah. Takrat so diski zdržali tudi 200-250 kkm,danes pa pol manj zaradi trše sestave....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so se kolesa pri 110 Nm odtegovala na Mazdi 323f.

Seadj zategnemo pri malih avtih 130Nm pri večjih pa 140 -150 Nm

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Mstare napisal:

Pozdravljeni

Zanima me kako se obnese mazda 3 g 2017 v snegu misli tam ene 10 -15 cm zapadlega pa kake zimske gume uporabljate. Se pa že v naprej opravičuje ce ni to za pravo temo

 

Po snegu gre odlično,ker nima preširokih gum in ima dosti navora ter ima večjo težo spredaj.😊

Pri teh centimetrih v hrib najbrž ne bo šlo zlahka! Odvisno je precej od podlage in seveda voznika ter zimskih gum! Kupi zimske gume ki jih priporočajo na testih med prvih deset in ti ne bo žal 👍

Tole bolj spada pod temo- Gume 🧐

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res veliko je od gum in voznika. Sebe smatram da, sem kar dober voznik v snegu k s prejšnim avtom, ki sem ga imel nisem imel takih problemov kot z mazdo in tudi s službenem nima težav in ne z drugimi avti k so pri hiši. Z mazdo pa nevem mam pa gori goodyear ultragrip 9+ a je v gumah proble al kje drugje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Mstare napisal:

To je res veliko je od gum in voznika. Sebe smatram da, sem kar dober voznik v snegu k s prejšnim avtom, ki sem ga imel nisem imel takih problemov kot z mazdo in tudi s službenem nima težav in ne z drugimi avti k so pri hiši. Z mazdo pa nevem mam pa gori goodyear ultragrip 9+ a je v gumah proble al kje drugje.

Kateri so ti drugi avti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Mstare napisal:

To je res veliko je od gum in voznika. Sebe smatram da, sem kar dober voznik v snegu k s prejšnim avtom, ki sem ga imel nisem imel takih problemov kot z mazdo in tudi s službenem nima težav in ne z drugimi avti k so pri hiši. Z mazdo pa nevem mam pa gori goodyear ultragrip 9+ a je v gumah proble al kje drugje.

Čim prej prodaj mazdo in kupi druge avte. 

Če so gume dobre in ne gre, z drugimi avti in slabšimi gumami pa gre, pač zamenjaj avto. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Mstare napisal:

Imel sem hyndai acenta, elantro,ford fusen vsi bencinarji nobenih problemov vsi so sli po takem snegu brez problema. Službenega škoda rumster tudi brez problemov 

Nekateri avti pač niso dobri za v sneg in nekateri so odlični. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Mstare napisal:

Me pa zanima vaše izkušnje z mazda 3g120 kako se vaše obnašajo po celem snegu 

To ti bo kdo drug povedal. Si ne lastim mazde 3.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Mstare napisal:

Me pa zanima vaše izkušnje z mazda 3g120 kako se vaše obnašajo po celem snegu 

Po celcu se nisem vozil drugje kot po ravnem,v hrib npr; Roglo,Kope in Areh pa po delno spluženi in sneženi cesti brez problema. Gume pa Falken kar je slabše od tvojih,toda bile so nove 10kkm.

Za celec so potrebne verige ali 4x4 drugače izzivaš nesrečo....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Po celcu se nisem vozil drugje kot po ravnem,v hrib npr; Roglo,Kope in Areh pa po delno spluženi in sneženi cesti brez problema. Gume pa Falken kar je slabše od tvojih,toda bile so nove 10kkm.

Za celec so potrebne verige ali 4x4 drugače izzivaš nesrečo....:prstgor:

Baje, da je cx 5 4x4 zelo dobra v snegu. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vožnjo po celem snegu pri nizki hitrosti izklopite traction control, ker vam začne avto sam jemat gas in mate občutek da koplje, v resnici pa čisto malo drsi. Z izklopljenim traction control v drugi/tretji pod štantgasom prideš brez problema kamor koli, saj so 2.0 mašine in imajo dovolj navora!!!

 

(Govorim iz izkušenj na CX-3)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.