Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je NevLado napisal:

Za vožnjo po celem snegu pri nizki hitrosti izklopite traction control, ker vam začne avto sam jemat gas in mate občutek da koplje, v resnici pa čisto malo drsi. Z izklopljenim traction control v drugi/tretji pod štantgasom prideš brez problema kamor koli, saj so 2.0 mašine in imajo dovolj navora!!!

 

(Govorim iz izkušenj na CX-3)

👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je NevLado napisal:

Za vožnjo po celem snegu pri nizki hitrosti izklopite traction control, ker vam začne avto sam jemat gas in mate občutek da koplje, v resnici pa čisto malo drsi. Z izklopljenim traction control v drugi/tretji pod štantgasom prideš brez problema kamor koli, saj so 2.0 mašine in imajo dovolj navora!!!

 

(Govorim iz izkušenj na CX-3)

👍

Dodajam še sliko iz navodil za Mazdo 3 l. 2017

slika.thumb.png.2814ac920899f4b3a6d887a868db223e.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z mojo mazdo3 sem do zdaj še vedno prišel domov pa mam 4 km klanca pa veliko ovinkov. Tik pred hišo pa še bolj strem in zavit klanec. Če ne gre drugače pa rikverc. Mam 3 leta stare dunlopke gor. Veliko je odvisno tudi kakšen sneg je. Tale v soboto je bil moker in v zadnji klanec sem šel rikverc pa je šlo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je NevLado napisal:

Za vožnjo po celem snegu pri nizki hitrosti izklopite traction control, ker vam začne avto sam jemat gas in mate občutek da koplje, v resnici pa čisto malo drsi. Z izklopljenim traction control v drugi/tretji pod štantgasom prideš brez problema kamor koli, saj so 2.0 mašine in imajo dovolj navora!!!

 

(Govorim iz izkušenj na CX-3)

Se strinjam. V določenih razmerah rabiš da guma zavrti malo v prazno in ne da ti elektronika takoj vzame moč. Če se ne motim (vsaj na Mercedesu je tako ) pa ti takrat ugasne samo ASR (sistem proti vrtenju pogonskih koles v prazno ) in ne tudi ESP (stabilizacijski sistem).

 

Sam sem se 1x ustavil s kombijem v ovinku (zmanjkalo prostora na vaški cesti) in nikakor da speljem... Mimoidoči kmet je prinesel 2pesti pepela in mi jih vrgel pod gume (pesti pepela in ne pesti). Začuda je ustvarilo ravno dovolj trenja,da sem lahko speljal. Od takrat naprej imam v avtu par kg soli. Mogoče komu prav pride. 

 

Je pa Xsara zakon za sneg; ozke gume, visoko podvozje , GY gume so mi pa itak zakon .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Se strinjam. V določenih razmerah rabiš da guma zavrti malo v prazno in ne da ti elektronika takoj vzame moč. Če se ne motim (vsaj na Mercedesu je tako ) pa ti takrat ugasne samo ASR (sistem proti vrtenju pogonskih koles v prazno ) in ne tudi ESP (stabilizacijski sistem).

 

Sam sem se 1x ustavil s kombijem v ovinku (zmanjkalo prostora na vaški cesti) in nikakor da speljem... Mimoidoči kmet je prinesel 2pesti pepela in mi jih vrgel pod gume (pesti pepela in ne pesti). Začuda je ustvarilo ravno dovolj trenja,da sem lahko speljal. Od takrat naprej imam v avtu par kg soli. Mogoče komu prav pride. 

 

Je pa Xsara zakon za sneg; ozke gume, visoko podvozje , GY gume so mi pa itak zakon .

👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Baje, da je cx 5 4x4 zelo dobra v snegu. 🤔

 

Js sm mel učeri končno šanso testirat 4x4 na svoji 6ki, gume Michelin Alpin 5... testiranje je blo na praznem nespluženem parkirišču (snega cca. 15cm), nimam res kej za šinfat, same pohvale 👍

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Deeyan napisal:

 

Js sm mel učeri končno šanso testirat 4x4 na svoji 6ki, gume Michelin Alpin 5... testiranje je blo na praznem nespluženem parkirišču, nimam res kej za šinfat, same pohvale 👍

 

Js sm mel učeri končno šanso testirat 4x4 na svoji 6ki, gume Michelin Alpin 5... testiranje je blo na praznem nespluženem parkirišču, nimam res kej za šinfat, same pohvale 👍

A se ful pozna? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

A se ful pozna? 

 

ko ti začne zadn konc nosit, ko pohodiš gas ti ga takoj naravna nazaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Top 🤞

 

Koliko pride tak set in kje si naročil?

 

Autodoc, mene je pršlo 170€ (sprednje, zadnje so še v zelo dobri kondiciji)

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Zdaj, ko si jo odčepil in je dobila nove konje, je treba poskrbeti tudi za močnejše zavore.😇

 

je še vedno v original stanju :) čipiranja pa nebo, mi je naš tuner odsvetoval na teh avtih...

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Janez007 napisal:

A nima že v osnovi čez glavo dovolj 🐎 moči? 🙂

 

več kot dovolj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Deeyan napisal:

 

je še vedno v original stanju :) čipiranja pa nebo, mi je naš tuner odsvetoval na teh avtih...

Je že Alex-u Tunerc  pred časom odsvetoval mapiranje na več,ker lahko gre vse u maloro.....😊😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Je že Alex-u Tunerc  pred časom odsvetoval mapiranje na več,ker lahko gre vse u maloro.....😊😂🤣

 

Sploh pri avtomatskem menjalniku je problem, ker nima vec velik rezerve kar se navora tice

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Deeyan napisal:

 

Sploh pri avtomatskem menjalniku je problem, ker nima vec velik rezerve kar se navora tice

Pa ni samo navor problem.😊 Zna bit pozneje en kup težav. 

Že brez tega se lahko pojavijo. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.