Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

dne 17. 6. 2022 ob 19:45 je Alex napisal:

Tega sem tudi sam hotel kupit. Pa sem malo gledal reviewe in so nekateri jamrali, da je hrupno pri višjih hitrostih. 

A si opazil tudi ti kaj podobnega? 🤔

Evo stestirano, malenkost glasnejše je v primerjavi brez, ampak v nekih mejah normale. Zaenkrat je ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ni sicer danes… ampak vceraj… Pustil sem jo na servisu Interclass, da popravijo manjso poskodbo blatnika in naredijo 5. redni servis… Kot nadomestno vozilo sem dobil Mazdo 5…
 

Sedaj opazim, kako pogresam odlicen avtomatski menjalnik in vso dodatno opremo, ki je tale petka nima… In tudi ni mi zal, da sem se nazadnje odlocil za bencinsko varianto v CX-5… :) :) …

 

 

5C3617C9-8E39-4247-B498-376AD1CF6B56.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JestNo primerjava 15 ali več let starejše Mazde 5 z novo full option CX-5 glih ni na mestu!

Če bi zdaj izdelali novo Mazdo 5 bi bila primerjava primerna, ker bi verjetno imela enake motorje in enako dodatno opremo. Tako pa star avto z verjetno osnovno opremo primerjat z novim z max. opremo, nvm no.🤔

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj je primerjava avtomatik vs. rocni menjalnik in primerjava dizel vs. bencin ;)

 

Glede ostalih dodatkov (senzorji, vzvratna kamera, hill holder, … ) pa se strinjam… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, avtomatik je itak poglavje zase, ko se enkrat navadiš na avtomatiko je ročni brezvezen, bi tudi jaz brez razmisleka izbral avtomatika če bi imel na izbiro.

Glede dizla in bencin, pa v tvojem primeru 15let star neuglajen dizel vs atmosferski bencinc, ne moreš primerjat.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred CX-5 sem imel dizelsko sestico s full opremo prav tako avtomatik, tako da poznam tudi novejse dizle ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Aless napisal:

Hja, avtomatik je itak poglavje zase, ko se enkrat navadiš na avtomatiko je ročni brezvezen, bi tudi jaz brez razmisleka izbral avtomatika če bi imel na izbiro.

Glede dizla in bencin, pa v tvojem primeru 15let star neuglajen dizel vs atmosferski bencinc, ne moreš primerjat.

 

js pa obratno, bi šel rajš nazaj na ročnega... je pa res, da se zelo razvadiš na aktivni tempomat, ki pa ravno pri avtomatiku pride najbolj do izraza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno... 

Vsi osebni avti pri hiši imajo ročne menjalnike. 

Tovornjak je avtomatik. 

Busi, ki jih vozim, so pa mešano nekaj ročnih, nekaj pa avtomatikov. 

Raje bi vozil vse ročne. Zakaj? Ker noge migajo. Pri avtomatiku leva noga ne dela nič, če je pa aktivni tempomat zraven, pa tudi desna ne dela. Ni razgibavanja in miganja... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Shrek napisal:

Jaz osebno... 

Vsi osebni avti pri hiši imajo ročne menjalnike. 

Tovornjak je avtomatik. 

Busi, ki jih vozim, so pa mešano nekaj ročnih, nekaj pa avtomatikov. 

Raje bi vozil vse ročne. Zakaj? Ker noge migajo. Pri avtomatiku leva noga ne dela nič, če je pa aktivni tempomat zraven, pa tudi desna ne dela. Ni razgibavanja in miganja... 

In tako lažje spiš za volanom.....😁👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Deeyan napisal:

Menju ta zloglasni senzor iz preventive 😁

IMG_20220628_173040.jpg

Pri moji ni kriv senzor. 😬Se še vedno zafrkavajo okoli nje. Preostane še, da pregledajo cev iz turba. Mogoče pušča. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Pri moji ni kriv senzor. 😬Se še vedno zafrkavajo okoli nje. Preostane še, da pregledajo cev iz turba. Mogoče pušča. 

 

Pa ti avto kej zakadi? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Deeyan napisal:

 

Pa ti avto kej zakadi? 

Ne. V bistvu motor dela normalno, le prave moči nima. Saj pravim, trenutno moj mehanik nima dovolj časa, da si vzame cel dan in se posveti avtu. Če je res počena cev, je prava jeba za jo zamenjat, ker je nekje spodaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ne. V bistvu motor dela normalno, le prave moči nima. Saj pravim, trenutno moj mehanik nima dovolj časa, da si vzame cel dan in se posveti avtu. Če je res počena cev, je prava jeba za jo zamenjat, ker je nekje spodaj. 

 

Ponavadi, ce je pocena cev zacne avto full kadit, zato sprasujem. 

Preglejte se cev iz luftfiltra. 

Javi kako napako? 

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bi bila cev od turbine bi se slišalo "sikanje" ko pohodiš gas do konca, da nabije pritisk. Moglo bi vrčt tudi kako napako za pritisk.

Bolj bi sumil okvaro MAF senzorja, jaz sem imel pri moji podobno, prvo mi je crknil MAF in vrglo napako, ker sem bil na dopustu na primorskem, sem na brzino kupil rabljeni MAF in napaka je izginila, ampak avto ni dosegel polnega pritiska turbine. Moral bi polnit 1,5bara, z tem rabljenim MAFom je bil boost samo 1,2bara in ni imel prave moči.

Ko sem prišel z dopusta pa kličem sošolca in mi pravi da naj za vsak slučaj z multimetrom premerim ta rabljeni MAF, in evo ga, vrednosti niso štimale. Kupim novi Denso MAF in avto ima full boost.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

Če bi bila cev od turbine bi se slišalo "sikanje" ko pohodiš gas do konca, da nabije pritisk. Moglo bi vrčt tudi kako napako za pritisk.

Bolj bi sumil okvaro MAF senzorja, jaz sem imel pri moji podobno, prvo mi je crknil MAF in vrglo napako, ker sem bil na dopustu na primorskem, sem na brzino kupil rabljeni MAF in napaka je izginila, ampak avto ni dosegel polnega pritiska turbine. Moral bi polnit 1,5bara, z tem rabljenim MAFom je bil boost samo 1,2bara in ni imel prave moči.

Ko sem prišel z dopusta pa kličem sošolca in mi pravi da naj za vsak slučaj z multimetrom premerim ta rabljeni MAF, in evo ga, vrednosti niso štimale. Kupim novi Denso MAF in avto ima full boost.

Dobro vedeti.👍 Sicer pa Ima moj mehanik tako gnečo, da ne more sploh najti časa, da, se poglobi v zadevo. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Scr3am napisal:

Iz kje si pa potegnil update?

 

Internet, nek gps forum. 

5min googlanja.  Če rabiš bom pogledal link na kompu. 

Že par let prisegam na Igo z Here zemljevidi, meni osebno najboljša navigacija, odlično dela tudi live update prometa.

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.