Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 49 minutami je Alex napisal:

Po moje Slivka ne rabi odvetnika. Je sam dovolj star, da kaj napiše 😉

 

Jah, veš, kmet an s hribu doma pa je mogoče bujš, če kšn iz doline napiše, de se bujši zastop...

 

Star sem že dovolj, da kaj napišem. A sta tu dve težavi:

1.) Nimam časa biti ves čas na forumu, pa me kdo kdaj prehiti. Meni osebno se to, da me kdo prehiti, ne zdi nič hudega...

2.) Velikokrat je problem, če kaj napišem, ker ne znam biti ... ... ... Mislim, da v dolini temu rečete "politično korekten", ampak užgem na direkt, tako, po kmečko. So me pred slabe pol ure podučili, da ni prav, če pacienta, ki blodi po hodniku, vprašam, če se je izgubil. Ker to zveni, kot da je nesposoben in slab. Pacient, ki blodi po hodniku bolnice, torej ni "izgubljen" ampak je "prostorsko dezorientiran". In temu primerno naj se do takega pacienta obnašam. Ja, je bila težava, ker sem bil peš v predstojnikovi pisarni, lopata je bila pa v avtu. No, mogoče je bilo pa to dobro, ker bi moj odgovor spet bil v nasprotju s "politično korektnim"... Tako da, @Alex, preživim še marsikaj hujšega kot so tvoje objave na forumu...

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Srbska delovna sila je poceni, trenutno cenejša kot kitajska. In na izdelku piše made in EU, kar tudi nekaj šteje. 😉

 

pred 3 urami je Alex napisal:

Made in Europe za Srbijo. Belorusija je pa samo poceni delovna sila. Bo v redu? 😉

 

pred 3 urami je Alex napisal:

He, je, bo treba nova očalca za brat  nabavit. 😉

Napisal sem "made in Europe" in ne EU. 

 

EU in Europe sta 2 različna pojma :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3amkaj čeljust si menjal ali si jo razdrl in očistil?? 

 

Heh, sem pa tudi jaz na moji M6 menjal sprednje zavore. 

So mi začele rahlo trest, pa sem menjal diske+ploščice.

 

IMG_20221118_115524.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ploščice so stare slabe dve leti. Tako zarustajo že po dveh letih. Vsaj do sedaj so še vse :D. Je pa vse komplet ATE. Batek na čeljusti je bil pa, kot nov in je šel na nazaj, kot po maslu. Problem so bila vodila oz. slide pins, katera so bila komplet zarustana in čeljust ni dobr laufala. Še dobro, da sem imel v garaži na zalogi nove ploščice in komplet nova vodila... Stara vodila so bila za en k. kljub temu, da sem jih spucal. Kot zanimivost je tudi to, da je zadnji disk zaradi zaštekane čeljusti in visokih temperatur postal vijoličast, ampak kljub temu so bremze vedno ornk prjele in ni nikoli nič treslo oz. se kaj zvilo.. Tukaj dam kapo dol znamki ATE.

 

P.S. Čeljusti so stare 2 leti. Po vsej vrjetnosti majstr ni dobr oz. primerno namazal vodila. Je pa za izjemo takrat celjusti menjal nek lokalni mehanik in ne pelko. Takrat je bila korona in ostala jajca. Je pa tudi res, da mazda pac nezna narediti celjusti in celjusti stekajo ze od 1. gen pa do 3 gen. S temu sem se pac ze davno sprijaznil :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3am sem mislil da ti je batek zaštekal, ker ta vodila se namažejo z bakreno mastjo in tako ne morejo štekat. Bat pa ponavadi zašteka ko zarosta no ali pa zaradi rje spusti olje. 

Zadnje čeljusti me zanima če se jih da sploh doma obnovit, glede na to da imajo vgrajen mehanizem za ročno. Ponavadi vsi menjajo za nove. 🤔

No važno da si zrihtal👍

Pri meni (moram potrkat po lesu), zaenkrat še na nobeni Mazdi niso zaštekale zadnje čeljusti, je pa res da jih vsako spomlad ko mejavam gume, očistim in namažem. 

Aja, pri moje zadnje ploščice (Mintex) po malo več kot 4letih še niso zarostale😎

 

IMG_20221119_121738.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vodila naj nebi mazal z bakreno mastjo, ampak s silikonsko mastjo katera je namenjena prav za vodila. Jaz jo imam od trw. Jaz z bakreno mažem samo utore ploščic in pa zadnjo stran ploščice kjer batek pritiska. Tudi jaz vsakič ko menjam gume še čeljust razderem in vse spucam, ter namažem. Očitno je kljub temu zaštekala. Je pa v večini problem točno ta mehanizem za ročno, katerega si omenil, saj največkrat ta zašteka in ne spusti ploščice popolnoma.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Gregster napisal:

A je problem samo pri zadnjih zavorah to zatikanje ali tudi pri prednjih?

Bolj kot ne samo pri zadnjih. Če sprednja zašteka zamenjaš samo batek ter dve gumice in piči dalje. Pri zadnjih je pa druga zgodba.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Vodila naj nebi mazal z bakreno mastjo, ampak s silikonsko mastjo katera je namenjena prav za vodila. Jaz jo imam od trw. Jaz z bakreno mažem samo utore ploščic in pa zadnjo stran ploščice kjer batek pritiska. Tudi jaz vsakič ko menjam gume še čeljust razderem in vse spucam, ter namažem. Očitno je kljub temu zaštekala. Je pa v večini problem točno ta mehanizem za ročno, katerega si omenil, saj največkrat ta zašteka in ne spusti ploščice popolnoma.

 

Jaz sem mislil na ta vodila zavornih ploščic (plehek). Tega in rob ploščice ki drsi po tem vodilu vedno mažem z bakreno mastjo.

 

Vodilo zavorne čeljusti pa mažem z silikonsko mastjo. Saj to sva enkrat že predebatirala, te paste😉

 

Je pa čudno da ti je kljub čiščenju in mazanju zaštekala. Hmh, pač Mazdina "premium" hiba🤪😁

images_edit_8854036662189.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aless jaz sem razstavljal zadnje čeljusti po enem YouTube video posnetku. Rabiš dolge tanke seger klešče. Ni pa to dolgotrajno, zato sem potem raje kupil kar komplet novo zadaj levo desno za dobrih 60€ in zamenjal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Thazz napisal:

Če ti crkne motorček pri zaprtih ogledalih, se jih da na roko odpret ali se je treba s zaprtimi vozit dokler se ne zamenja motorčka?

Lahko ga zapreš in odpreš na roko ampak meni ko so butnili eno ogledalo ni niti več pri meru stal ampak je bil bolj tak mlahav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Thazz napisal:

Če ti crkne motorček pri zaprtih ogledalih, se jih da na roko odpret ali se je treba s zaprtimi vozit dokler se ne zamenja motorčka?

Stikalo na položaj odprtega, pa mu z roko pomagaš. Ne pa to delat pri ugasnjenem, ker ga boš zlamal. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.