Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Zamenjal akumulator.

Danes sem pa ugotovil, da sedaj ne dela avtomatski pomik stekel. Če hočeš do konca odpret/zapret je treba ves čas držat gumb.

Pozna kdo v čem je fora, predem jim nazaj na servis peljem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Thazz napisal:

Zamenjal akumulator.

Danes sem pa ugotovil, da sedaj ne dela avtomatski pomik stekel. Če hočeš do konca odpret/zapret je treba ves čas držat gumb.

Pozna kdo v čem je fora, predem jim nazaj na servis peljem.

Ne vem kako ima Mazda ampak predvidevam, da podobno kot SAAB.

Ko sem na svojemu menjal akumulator je bilo isto.

Moral sem narediti neko kalibracijo stikal al kako se reče. Imaš na netu pomoje vse.

Nič takega, da nebi sam naredil.

 

 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Thazz napisal:

Zamenjal akumulator.

Danes sem pa ugotovil, da sedaj ne dela avtomatski pomik stekel. Če hočeš do konca odpret/zapret je treba ves čas držat gumb.

Pozna kdo v čem je fora, predem jim nazaj na servis peljem.

Tišči gor knof 10 sekund, spusti do dna in tišči spet 10 sekund, potem pa nazja gor še enkrat 10 sekund.

 

To in pa TPMS knof za rekalibracijo pritiska v gumah levo pod volanom tišči dokler ne zapiska.

 

 

To dvoje se namreč resitera ko menjaš štrom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, danes pa naredil kot že dolgo ne. Najprej sem kupil dve novi metlici brisalcev (10.58€) in ju zamenjal. Potem pa še premontiral zimske gume. Sicer so eno sezono že rabljene, a upam, da bo dovolj profila še za eno zimo...

IMG_20221209_154014247.jpg

IMG_20221209_154103731.jpg

Potem pa sem jo še na dež postavil, da jo opere. Sem mislil it še natankat, pa se bojim, da bo preveč za en dan...

  • Všeč 1
  • Haha 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ji kupil novo letno vinjeto, CX-30 tka je pa odpeljala ženko na MR v Maribor.😉

Obiskala sva mimogrede božični sejem na lentu in popila namesto kofeta en kuhan gin...🧉🥃

IMG_20221211_154118.jpg

IMG_20221211_155335.jpg

IMG_20221211_151946.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Primozz napisal:

Garancija ji vsak čas poteče, 1 mesec, kaj zdej glede servisa? Pooblaščenec al pač kar enmu ? Drugače vse OK, samo redni servis !  Mnenja in nasveti prosim 🤔

Hvala !


Ce zelis da ti za eno leta velja MES (mobilna pomoc), potem vsekakor pooblasceni servis… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj imas lahko dve… ;) Jaz imam tudi pri zavarovanju zraven v paketu asistenco… Skodit ne more… drugace se pa odlocas sam… ali je razlog za dilemo cena ali mogoce zapianje v servis? 

 

Garancija na prerjavenje, ki je 12 let, ce se prav spomnim, tudi menda ne velja, ce ni enkrat letno opravljen pregled na pooblascenem servisu…

 

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Primozz napisal:

U bistvu cena, cca. 300€ na uradnem.. Olje + filtri + delo !

Za to ceno mi servis xy menja še zavore..

K pa vem..

Stvar je taka. Če želiš imeti "štempelj" v digitalni servisni knjigi in plačati zlatarske ure na uradnem servisu, potem je uradni servis pravi naslov. 

In upaš, da so ti vse vijake in plastične čepe dali nazaj na plastiki.dna. 

Če imaš sam svojega, zaupanja vrednega mehanika, ki obvlada stvar pa le urno k njemu. Prišparal boš denar in živce. Pa dobro olje nabavi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bivsi sosolec iz os, si je uvozu sestico bencinarko G165 iz Danske letnik 2014 prek narociavto.si 🙂 sma nardila prvo modifikacijo, iz klasicnih grdih rumenih halogenk v full led zaromete😁 

 

5050368_edit_429944413919812.jpg

IMG_20221208_160151.jpg

IMG_20221208_160232.jpg

IMG_20221208_160224.jpg

Popravljeno od Deeyan
  • Všeč 10
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Deeyan napisal:

Bivsi sosolec iz os, si je uvozu sestico bencinarko G165 iz Danske letnik 2014 prek narociavto.si 🙂 sma nardila prvo modifikacijo, iz klasicnih grdih rumenih halogenk v full led zaromete😁 

 

5050368_edit_429944413919812.jpg

IMG_20221208_160151.jpg

IMG_20221208_160232.jpg

IMG_20221208_160224.jpg

TOP...👌👌👌😉😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Deeyan napisal:

Bivsi sosolec iz os, si je uvozu sestico bencinarko G165 iz Danske letnik 2014 prek narociavto.si 🙂 sma nardila prvo modifikacijo, iz klasicnih grdih rumenih halogenk v full led zaromete😁 

 

5050368_edit_429944413919812.jpg

IMG_20221208_160151.jpg

IMG_20221208_160232.jpg

IMG_20221208_160224.jpg

 

Pa vi to vse sami uštimate? 😳 Bravo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu so zamenjali motorcke vzvratnih ogledal… 

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Ti si prvi, ki se mu je to zgodilo. 


??? Kaj naj bi ta komentar pomenil? Mogoce te moti, ker sem napisal motorcke? Ce da.. OK… nevem, kaj so zamenjali… v glavnem so popravili motorizirano zlaganje ogledal ;)…

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta ogledala pri Mazdi so res ena pizdarija. Jaz sem imel včeraj avto na servisu, "prijazno" so ga oprali, seveda pa je sedaj precej neprimeren čas za to.
Seveda se danes obe ogledali odpirata, kakor se jima zljubi. Sem že imel težave nekajkrat in doslej je pomagalo špricanje spreja podmazivača. Danes pa nimam dobrega občutka.
In hudič hudičevi - pri moji Mazdi se tega zlaganja ogledal ne da izključiti. Smo že lani odkrivali toplo vodo tukaj na forumu, takrat sem vprašal tudi na servisu, pa menda pri nekaterih enostavno ne gre. In tako cel dan - ven, noter, ven noter ... pa to mora crkniti, če ni res dobro narejeno. In ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

 

Pa vi to vse sami uštimate? 😳 Bravo.

 

Pa sej u bistvu ni nc posebnega, par sravfov, pa par plasticnih cepov... Dobra ura dela 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.