Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

Žena ja. Že lansko leto. Meni so dali ceno tudi 100 z DDV, ni pa govoril o različnem odtenku. No razlika sigurno je, zdej pa vprašanje koliko in kako se to opazi če se.

emoji16.png

ea418cb19fe909b21c482908374b61ad.jpg

Kot da bi imela isto (ženo). 😂

 

Ne sekiraj se, s takimi platišči meni izgleda avto še bolj športen. 😃

 

Sicer pa sta 2 varianti, ali daš urediti vsa 4 platišča, ali pa kupiš novo platišče, če je poškodovano samo eno, je celo cenejša varianta.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Žena ja. Že lansko leto. Meni so dali ceno tudi 100 z DDV, ni pa govoril o različnem odtenku. No razlika sigurno je, zdej pa vprašanje koliko in kako se to opazi če se.

emoji16.png

ea418cb19fe909b21c482908374b61ad.jpg

Razlika bo opazna. Oni bodo pobarvali pač z neko metalno sivo /grafitno barvo. Te tvoje so pa hyper Silver. 

Spodaj črna prašna osnovna svetleča barva čez svetlo srebrna (prosojna). 

Skupaj pride tak efekt kot, da je črni crom. Na tvojem mestu bi dal pobarvati vse štiri feltne v nekk lepo, temno grafitno sivo barvo. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je SpEkTr napisal:

Žena ja. Že lansko leto. Meni so dali ceno tudi 100 z DDV, ni pa govoril o različnem odtenku. No razlika sigurno je, zdej pa vprašanje koliko in kako se to opazi če se.

emoji16.png

ea418cb19fe909b21c482908374b61ad.jpg

Da meni to naredi jaz se ločim.

  • Haha 7
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je sportman333 napisal:

In ostaneš še brez avta🤣😂, bolje potem popraskana feltna😉

Pri nas se striktno ločijo avtomobili. Mazda je stara 5let in do zdaj sem jo vozil samo jaz in moj oče, enkrat me je nekaj štihnilo in je bila doma samo mazda je moja klicala rešilca samo da ni ona peljala mazde. To pa sem jaz zelo načelen, žal 🙂 . Njen yaris pa moram vsake toliko peljat da vidim če kaj ruži, če se pa skupaj peljema v yarisu pa vozim iaz, ker drugače se po 300metrih skregama, vzrok: npr pred sabo imas rdeco luc na semaforju pa se kar gas gas ne da bi gas odvzela in pocasi baterijo polnola do semaforja pa potem normalno dalje, al pa vaganje z gasom in preklaplanje elektrika motor, ne da bi cimprej nabrala npr 50km/h pa potem nezno odvzela gas da preklopi na elektriko in na strom lepo jadras naprej.

Vglavnem zanimivo je 😂😂😂😂

  • Haha 7
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je scania napisal:

Pri nas se striktno ločijo avtomobili. Mazda je stara 5let in do zdaj sem jo vozil samo jaz in moj oče, enkrat me je nekaj štihnilo in je bila doma samo mazda je moja klicala rešilca samo da ni ona peljala mazde. To pa sem jaz zelo načelen, žal 🙂 . Njen yaris pa moram vsake toliko peljat da vidim če kaj ruži, če se pa skupaj peljema v yarisu pa vozim iaz, ker drugače se po 300metrih skregama, vzrok: npr pred sabo imas rdeco luc na semaforju pa se kar gas gas ne da bi gas odvzela in pocasi baterijo polnola do semaforja pa potem normalno dalje, al pa vaganje z gasom in preklaplanje elektrika motor, ne da bi cimprej nabrala npr 50km/h pa potem nezno odvzela gas da preklopi na elektriko in na strom lepo jadras naprej.

Vglavnem zanimivo je 😂😂😂😂

Pri nas pa vsi vse. Privzeto jaz M3, žena M6, otroka M3 oziroma kaj je na razpolago. Za po vasi Clio.

 

Glede žene in platišč, jaz bi tako divjo Scania oženil, ne pa se od nje ločil. 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Ne, sem se pa pred letom pozanimal. 

 

image.png

Jaz že večkrat-lih špana priporočam👍...imajo enega dečkota,k sam to dela.

In zmeraj,k je mal čohnjeno,dam prec zrihtati.

 

In pazi to-imam na C-Maxu feltne Mak-Fever5R v mat črni barvi...in to svileno-mat!!!...k če je kera barva zajebana za popravljati,po tem je ta!!!

In sem malce označil na gumi,da bi videl,kje in kako je popravil...in "jaz butelj"-seveda je gumo snel😂🤣...jaz pa pol iskal k blesav...ni šanse,da najdeš kje je popravljeno🧐😲-res tip je neverjetni stručko😊👍

Za povrhu,pa sploh ni bilo drago😀 (glede na to,da tudi guma gor-dol+centriranje)...je pa res,da je zmeraj bil le en "čohec"...cca. 1x2-3 cm...a res čisto do "mesa"...k če je le površinsko-tega ne dam rihtati.

 

Res-priporočam Špana če ti je do felten👍

22032013472.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je skritikrt napisal:

Jaz že večkrat-lih špana priporočam👍...imajo enega dečkota,k sam to dela.

In zmeraj,k je mal čohnjeno,dam prec zrihtati.

 

In pazi to-imam na C-Maxu feltne Mak-Fever5R v mat črni barvi...in to svileno-mat!!!...k če je kera barva zajebana za popravljati,po tem je ta!!!

In sem malce označil na gumi,da bi videl,kje in kako je popravil...in "jaz butelj"-seveda je gumo snel😂🤣...jaz pa pol iskal k blesav...ni šanse,da najdeš kje je popravljeno🧐😲-res tip je neverjetni stručko😊👍

Za povrhu,pa sploh ni bilo drago😀 (glede na to,da tudi guma gor-dol+centriranje)...je pa res,da je zmeraj bil le en "čohec"...cca. 1x2-3 cm...a res čisto do "mesa"...k če je le površinsko-tega ne dam rihtati.

 

Res-priporočam Špana če ti je do felten👍

Ti si bolj nov na forumu in nisi verjetno seznanjen z problematiko luščenja 19" feltem na mazdah 6. Kot sem že napisal velikokrat, take barve, da bi popravljal ta platišča enostavno ni. To je hyper Silver barva. 

 

"What does hyper silver mean?
 
 
images?q=tbn:ANd9GcS3JTIBh5bM29xJUWoBgpx
Hypersilver is a very complex paint process that uses a translucent metallic outer paint laid over a colored undercoat to give the wheels a deep inner glow. Used effectively it can attract attention to the wheels without the flash of chrome, and without detracting from the beauty of the car"
IMG_20230205_130207.jpg
 
 
 
 
 
Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Alex napisal:

Ti si bolj nov na forumu in nisi verjetno seznanjen z problematiko luščenja 19" feltem na mazdah 6. Kot sem že napisal velikokrat, take barve, da bi popravljal ta platišča enostavno ni. To je hyper Silver barva. 

 

"What does hyper silver mean?
 
 
images?q=tbn:ANd9GcS3JTIBh5bM29xJUWoBgpx
Hypersilver is a very complex paint process that uses a translucent metallic outer paint laid over a colored undercoat to give the wheels a deep inner glow. Used effectively it can attract attention to the wheels without the flash of chrome, and without detracting from the beauty of the car"
 
 
 
 
 
 

Če se barva lušči,po tem je to zaradi slabe kvalitete barve ali barvanja itd...in če misliš,da je pri Mak-ovi svileno-mat črni kaj drugače se motiš k ima svetlo belo podlago (in pod njo še temeljno),čez pa še svileno srebrnkaso meglico...in ker je po vrhu groba (kot superfini brusni papir) se vsaka "senca" oz. napakica takoj vidi...pri clearcoatih pa je marsikatera napaka oproščena oz. manj vidna.

Sta sicer dve različne tehnike-vsaka zase posebna in "zajebana"...a če je katera težka za popravljati,bo to lih črna.

Sem pri CX-5 vesel,k je kljub 19" več "gume",in ni take nevarnosti od robnikov....sam gaaaaas😄

 

Je pa res...da ti "baba" kljub zaščitnem profilu na gumi feltno tako "zdela"😲...mora biti res "talent"🤣...no ja-važno,da ima drugje večji talent😊😉

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Brane napisal:

 Ti si taprav gospodar, meni ponavadi ostane tisti ki sveti rezerva od benzina

Ma saj pri nas pa ko se lucka v yarisu vklopi reče moja da nekaj ruži če se lahko peljem, to se lepše reče da je tank skoraj prazen 😂😂😂

  • Všeč 1
  • Haha 9
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

Kater kombo disk + ploščice imaš?

Jaz si moram tudi pripravit da naročim; a TRW je kdo probal tukaj? Ker so prva vgradnja.

Jaz ti jih podarim zdaj jih bom dol dal zadnje. 

Prisegam na komplet zimmerman s tem da spredaj z luknjicami.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Manjka še samo olje za motor in menjalnik.

IMG_20230208_102950.jpg

Hudoooooo. 👍 Človek ima ob pogledu na to sliko kar slabo vest. V našo M6 ne bo pri 100.000 km vloženega niti 20 % tega na sliki. 😀

 

A ti to zase, ali za avto? A prav vidim vmes 2 zobni ščetki? So dovolj "soft"? 😃

 

A tista guma MEYLE so brisalci?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Janez007 napisal:

@scania, odprl sem ATE škatli s sprednjimi ploščicami za M3 (zgoraj) in M6 (spodaj). Pri ploščicah M6 so še 4-je plehki, pri ploščicah M3 pa sta 2 plehka na ploščicah. Je vse OK, ali pa je menjavo še kaj manjka?

 

20230208_123132 (1).jpg

Eni plehki so za vodila, eni pa za opozorila.

 

A to boš prvič menjal ploščice? Diske boš pustil stare?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Eni plehki so za vodila, eni pa za opozorila.

 

A to boš prvič menjal ploščice? Diske boš pustil stare?

Ja. Za razliko od Scanie se trudim, da stvari porabim čimbolj do konca. Če se diski prej ne zvijejo, bodo pri meni zdržali 200.000 km.

 

Glede znamke ploščic, pa bi tudi sam dal na prvotne diske čimbolj enake, kot so original (po nakupu Ate sem šele izvedel, da so TRW).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Janez007 napisal:

Ja. Za razliko od Scanie se trudim, da stvari porabim čimbolj do konca. Če se diski prej ne zvijejo, bodo pri meni zdržali 200.000 km.

 

Glede znamke ploščic, pa bi tudi sam dal na prvotne diske čimbolj enake, kot so original (po nakupu Ate sem šele izvedel, da so TRW).

Ja pri meni imajo diski ogromno mesa ampak se bojim kupit samo ploščice, glede na debate tukaj da so se vam zvili?

 

Iz kje si naročil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.