Skoči na vsebino

NAKUP mazde 6...pomoč


mito4444

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Zdravo!

Nov na forumu i??em avto v o?i mi je padel tale

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13506453

 

Mogo?e se najde nekdo ki je avto ?e gledal pa mu ni bil v?e?, oziroma so z doti?nim modelom kak?ne te?ave in ni znaimiv.

Kak?na so mnenja - RJA je ali ni problem ?  Nekaj sem bral o zavorah pa ne vem ali so problem na teh ali prej?nih generacijah.

Nebi rad ?ez eno leto ali prej spet menjal, avto bi radi imel malo dlje ?asa.

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

Nov na forumu i??em avto v o?i mi je padel tale

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13506453

 

Mogo?e se najde nekdo ki je avto ?e gledal pa mu ni bil v?e?, oziroma so z doti?nim modelom kak?ne te?ave in ni znaimiv.

Kak?na so mnenja - RJA je ali ni problem ?  Nekaj sem bral o zavorah pa ne vem ali so problem na teh ali prej?nih generacijah.

Nebi rad ?ez eno leto ali prej spet menjal, avto bi radi imel malo dlje ?asa.

Hvala za odgovore.

Konkretnega avta ne poznam, sem pa imel enak avto z dizlom v nosu, pa je bil edini izredni stro?ek do 170k km kondenzator klime, tako da iz tega vidika se nima? kaj bati, ?e je bil doti?ni avto redno servisiran. Nekateri so imeli te?ave s tresenjem zavor, sam sem pri 100k km menjal sprednje diske in plo??ice (Ate), enkrat letno ob servisu sem naro?il, da jih komplet o?istijo in nisem imel te?av s tresenjem. Mogo?e je ?e hiba dokaj ob?utljiv lak, vendar sem enkrat letno vzel v roke korekturo in popravil ve?je pikice.

Pridobi VIN ?tevilko vozila in pojdi na Mazdin servis, da preverijo zgodovino vozila. Potem pa naprej.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Megane se pa? pelje druga?e, tako kot se za razred manj?i avto spodobi. Ne pod vsemi pogoji slab?e, ?e sam primerjam megana 3 gt line karavan in zdaj?njo M6 GJ karavan, se je megane bistveno bolje peljal po zavitih cestah, mazda je tu okornej?a, na avtocestah pa je mazda udoben potovalnik, pri meganu pa je bilo na AC ves ?as potrebno malenkost popravljati smer (avto je bil sicer nov) in je bil po dobri uri vo?nje ?e kar naporen za vo?njo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

Nov na forumu i??em avto v o?i mi je padel tale

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13506453

 

Mogo?e se najde nekdo ki je avto ?e gledal pa mu ni bil v?e?, oziroma so z doti?nim modelom kak?ne te?ave in ni znaimiv.

Kak?na so mnenja - RJA je ali ni problem ?  Nekaj sem bral o zavorah pa ne vem ali so problem na teh ali prej?nih generacijah.

Nebi rad ?ez eno leto ali prej spet menjal, avto bi radi imel malo dlje ?asa.

Hvala za odgovore.

Avto je ?e nekaj dni doma. Pelje se odli?no, ohranjen je tudi vredu, za ceno smo se spogajali. Upam da bo slu?il ?e nekaj let.

?e bom potreboval kak nasvet pa se javim ;)

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdrav vsem!

 

Si bom sposodil kar to temo, da ne bom nove odpiral...

Kupujem Mazdo 6 letnik 2013... prevo?enih cca. 237000km.

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13888280&display=Mazda%20Mazda6%20Wagon%20CD150%20Attraction%20Avt.

 

Mi lahko kdo z izku?njami pove kak?ne stro?ke lahko pri?akujem  v naslednjih 50.000 km (3 leta). Delam zelo malo kilometrov, tako da bo to kot drugi dru?inski avto pri hi?i, vendar pa se zaradi razmer na trgu in vleke po?itni?ke prikolice nagibam, da bi kupil dizla. Izvedel sem, da je na tem avtu zamenjano ?e: turbina, ?obe, akumulator, vsi redni servisi pa so bili narejeni na poobla??enem servisu - slu?beno vozilo s samo enim voznikom. Ali lahko pri?akujem ?e kak?ne stro?ke? Kako je s sklopko in vztrajnikom pri tej generaciji? Je to kdo ?e menjal?

 

Lp Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najvecji odgovor je ali je pri 240.000 narejen veliki servis. Velikokeat se avto prodaja pred temi km tudi zaradi tega.

Zaradi prikolice lahko gre po tolikih km hitro vztrajnik. Vprasanje so tudi zavorni cilindri ki so stekali (predvsem prejsnja generacija) a tudi na tej.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem izvedel na servisu je predvideno, da naslednji servis je samo mali (olje, filter za olje, filter za zrak), na 260kkm pa se zamenja ?e filter goriva. To so mi nekako pri?akovani stro?ki. 

Kako pa je z vodno ?rpalko na teh motorjih? 

 

Tole je Attraction oprema, vendar pa ima kup dodatkov, tako da izgleda kot Revolution. 


Zadnje zavore so nenormalno malo obrabljene, tako da pri?akujem zamenjavo cilindrov. Je pa ?e nek papir v avtu kot brezpla?na zamenjava na uradnem servisu - vpoklic. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle je npr problem, ker tole ni attraction oprema

 

 

 

Pa tudi avtomatik ocitno ni ... tako da je treba biti pozoren, kaj vse se ne stima ... 

 

Mazda_Mazda6____Avtonet___-20190203-1929

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Tole je Attraction oprema, vendar pa ima kup dodatkov, tako da izgleda kot Revolution. 

 

 

Ce je kupljen v Sloveniji, tako kot psie pri oglasu... potem kolikor vem, ni mozno izbirati dodatkov... Naprodaj so samo ze vnaprej konfigurirani modeli... Kar je mozno dodatno narociti pri novem je stresno okno in navigacija ... Edino ce je oprema naknadno vgrajena ... Oprema Attraction v Sloveniji kolikor vem, ni bilo mozno narociti z usnjenimi sedezi ... Na slikah meni izgleda kot usnje :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je kupljen v Sloveniji, tako kot psie pri oglasu... potem kolikor vem, ni mozno izbirati dodatkov... Naprodaj so samo ze vnaprej konfigurirani modeli... Kar je mozno dodatno narociti pri novem je stresno okno in navigacija ... Edino ce je oprema naknadno vgrajena ... Oprema Attraction v Sloveniji kolikor vem, ni bilo mozno narociti z usnjenimi sedezi ... Na slikah meni izgleda kot usnje :) ... 

Kako je bilo to kupljeno jaz ne vem... tudi meni izgleda oprema revolution. Ko pa sem preveril VIN, pa je v opremi attraction. 

Ja, v avtu je belo usnje, in avto ima 6 ro?nih prestav.

 

Glede tega kaj ?tima in kaj ne, jaz ne vem. Z merilcem laka sem preveril, da zaleten ni bil, notri je primerno ohranjen in vse to mi je v?e? pri avtu. 

Zgoraj je bilo omenjeno glede cedila olja... Ali je pri tem motorju tudi ta napaka oz. je treba biti pozoren nanj? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plati??a na sliki niso original, glede na opremo bi morala biti 19 col original, pi?e pa 17 original.

 

Vztrajnik, ?obe, sklopka? Je bil menjan 1 turbo (?e je sploh mogo?e) ali oba? Intercooler, cevi? Ob taki kilometrini je avto lahko hitro jama brez dna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima ta avto po VIN-u opremo atraction, potem so bili sede?i in vratne tapete menjane. ?e je avto od prvega lastnika, ti bo ?e povedal, sicer pa lahko preveris na servisu, kaksno opremo je imel ta avto, ko je zapustil prodajni salon. Nenazadnje je tudi cena meni sumljiva, vem pa kar dosti, kaj vse se dogaja v avtomobilskem poslu. Previdnost ne bo odve?.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plati??a na sliki niso original, glede na opremo bi morala biti 19 col original, pi?e pa 17 original.

 

Vztrajnik, ?obe, sklopka? Je bil menjan 1 turbo (?e je sploh mogo?e) ali oba? Intercooler, cevi? Ob taki kilometrini je avto lahko hitro jama brez dna.

 

Originalna plati??a 19 col so zraven - zadeva ne pi?e v oglasu, vendar jih podari - so pa gume ?e obrabljene in so za zamenjat. Na 17 col so zimske gume. 

Naj bi bila zamenjana kompletna turbina.  Intercooler in cevi pa nisem preveril. Na?eloma je motor lep in neopran. 

?e ima ta avto po VIN-u opremo atraction, potem so bili sede?i in vratne tapete menjane. ?e je avto od prvega lastnika, ti bo ?e povedal, sicer pa lahko preveris na servisu, kaksno opremo je imel ta avto, ko je zapustil prodajni salon. Nenazadnje je tudi cena meni sumljiva, vem pa kar dosti, kaj vse se dogaja v avtomobilskem poslu. Previdnost ne bo odve?.

 

Avto je zapustil salon v stanju kot je. Vem tudi to, da je bil dobavljen zelo hitro - lastniku se je takrat mudilo za avto in ker je bila za pasata predolga ?akalna doba, ta pa je bil na voljo takoj, je potem tega vzel. 

Cena je taka zato, ker ga za malo manj odkupijo na uradnem servisu, kjer je bil servisiran. To me ne skrbi. Preteklost avta je znana, mene bolj skrbi prihodnost. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta dnar samo vzem. Preveri stanje verige, injektorjev,..

Kako pa preverim stanje verige in injektorjev? Na servisu so mi rekli, da je vse OK z avtom (ne vem pa, ali so rekli zato, da bi me tam ?e pogosto videvali ali ne).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... samodejno upravljanje dolgih lu?i?... ne pri atraction opremi letnik 2013,leseni dodatki v notranjosti? wtf?... ta opis je kr neki.Jaz bi zelo preveril v ?em je ?tos pri tem avtu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.