Skoči na vsebino

Mazda 6.. airbag


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

sem nov na foromu in imam nekaj vpra?anj :)

Imam Mazdo 6 CD120, l.2004. Pred kratkim se mi je pri?gala lu?ka za airbag, in mi nekaj ?asa gorela, nato pa je naenkrat nehala. nekaj ?asa je bilo vse ok, zdaj pa se mi je ista stvar ponovila :(

lu?ka mi gori samo, ko sedi nekdo na sovoznikovem sede?u...

 

Vglavnem posku?al sem ?e vse, kar je bilo v predhodnih temah omenjeno a mi ?al ne pomaga ni?..

 

Prosim, ?e mi lahko svetujete, kako naj re?im te?avo, ker nimam 800? (za senzor na servisu).

 

 

 

Hvala in lep pozdrav! :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je verjetno v sovoznikovem sede?u, oziroma konektorju pod sede?em, ki rad nagaja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je verjetno v sovoznikovem sede?u, oziroma konektorju pod sede?em, ki rad nagaja.

 

 

Vem da je tu problem, ampak zanima me, ?e se da to na kak?en cenej?i na?in re?it, kot pa da dam na servisu 800 ??

mogo?e iz kakega rabljenega avta iz odpada, morda pozna kdo koga ki lahko ta del dobi ceneje, kot na servisu..?

 

:)

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da je tu problem, ampak zanima me, ?e se da to na kak?en cenej?i na?in re?it, kot pa da dam na servisu 800 ??

mogo?e iz kakega rabljenega avta iz odpada, morda pozna kdo koga ki lahko ta del dobi ceneje, kot na servisu..?

 

:)

Lp

 

Verjetno je potrebno razdret sede? in pogledat kaj je narobe ali z senzorjem ali kablom. N servisu ti zamnjejo celo sedi??e za ta denar.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da si ?e jst mal temo sposodm. Zanima me kako se mora obna?ati lu?ka za airbag v sredinski konzoli. Zanima me zato ker ne upam malega v lupinci postavit na prvi sede?, zato ker pri meni se ob v?igu lu?ka v?ge in nato ugasne; bodisi je sede? obremenjen ali ne.

 

hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da je tu problem, ampak zanima me, ?e se da to na kak?en cenej?i na?in re?it, kot pa da dam na servisu 800 ??

mogo?e iz kakega rabljenega avta iz odpada, morda pozna kdo koga ki lahko ta del dobi ceneje, kot na servisu..?

 

:)

Lp

 

Ne da. Meni so menjali senzor, sede? (!), potem mi je piskalo na suho (tudi ko ni noben sedel na sede?u). Na koncu sem rekel, naj mi odklopijo to piskanje. So mi pa zagotovili, da bo airbag vseeno delal v primeru nesre?e.

 

Imam zdaj ti?ino, ni? ne sveti in vseeno je sovoznik varen :)

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da. Meni so menjali senzor, sede? (!), potem mi je piskalo na suho (tudi ko ni noben sedel na sede?u). Na koncu sem rekel, naj mi odklopijo to piskanje. So mi pa zagotovili, da bo airbag vseeno delal v primeru nesre?e.

 

Imam zdaj ti?ino, ni? ne sveti in vseeno je sovoznik varen :)

 

hvala :)

 

koliko pa je stala zamenjava?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ve kdo, kje bi lahko dobil senzor? tisto mre?o pod sovoznikovim sede?em?

...razen na orginal servisu..

 

Hvala

 

Jaz sem imel tak problem na Premacy. Na Mazdi so mi rekli, da gre za te?ave s slabimi Siemens ssenzorji in da ni druge, kot da ga zamenjam. To naj bi stalo okoli 600?, ?e se prav spomnim.

Problem sem poskusil re?iti drugod, na manj?em servisu, ki mu zelo zaupam.

Poskusili so menda z enakim senzorjem, ki pa naj bi stal manj, a nikakor niso uspeli sprogramirati ra?unalnika.

 

Mazdin mojster me je na te?avnost sinhronizacije z ra?unalnikom opozoril, ker sem predlagal, da bi senzor poiskal na kakem karamboliranem avtomobilu, reko? da je mazda vgrajevala razli?ne tipe senzorjev, ki da so nekompatibilni oz. nezamenljivi, zato sklepam, da je pri poskusu na drugem servisu ?lo za problem "ne ?isto enakega" senzorja ali ra?unalni?kega programa.

 

Tako sem na koncu le moral na uradni servis in pla?ati polno ceno, a popravljen je bil v enem dnevu in od takrat je ?e kar nekaj let brez te?av.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Banda, pejte h kak?nemu mojstru da "obide" ta senzor z uporom. V ?rnu?ah je en tak stru?ko, ki to zna. Lu?ka ne utripa ve?, tist upor javlja ra?unalniku, kot da je s senzorjem vse ok. Edina te?ava je v tem, da je airbag skoz vklopljen, al kdo sedi na sovoznikovem sede?u, al pa ne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Banda, pejte h kak?nemu mojstru da "obide" ta senzor z uporom. V ?rnu?ah je en tak stru?ko, ki to zna. Lu?ka ne utripa ve?, tist upor javlja ra?unalniku, kot da je s senzorjem vse ok. Edina te?ava je v tem, da je airbag skoz vklopljen, al kdo sedi na sovoznikovem sede?u, al pa ne...

 

meni so rekli, da zagotovo ne bo delal, ?e dam upor vmes!?

ima? izku?nje s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Banda, pejte h kak?nemu mojstru da "obide" ta senzor z uporom. V ?rnu?ah je en tak stru?ko, ki to zna. Lu?ka ne utripa ve?, tist upor javlja ra?unalniku, kot da je s senzorjem vse ok. Edina te?ava je v tem, da je airbag skoz vklopljen, al kdo sedi na sovoznikovem sede?u, al pa ne...

 

?e da? samo upor na senzor, ga ?e vedno lahko s stikalom izklopi? mar ne?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katerim stikalom, jaz nevem ?e mam sploh kako stikalo...

 

Bu?man, odpri sovoznikov predal....mogo?e ma? izklopljeno tam pa ti je zato svetilo :o

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Omg! Kje? Ko odprem predal nimam nobenga knofa/stikala notri. Drugo je ?e predal ven vzamem, je tam mogo?e?

 

Da nima? samo ti tam stikala, ker ma? ta novo ?estko, js mam ?e tastaro :blink:

 

tudi v stari sem ga imel....lahko da se motim, ampak mislim, da je bila to standard zadeve, neodvisna od opreme - na levi strani predala ko ga odpre?...

 

anyone ???

 

Vem samo, da je imela mazda 5 to cvetko, da ga ni bilo, in sem ga moral naknadno vgradit - dru?inski avto pa tak....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stara 6 nima (PFL)

sam senzor na zicu (isto kot nova pac)

 

?alabajzarji

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
    • Sam, a EV-ji majo zdej posebne servisne delavnice? A ni tko, da greš z Zoe na Renault servis, ko je kaj narobe? In verjetno lahko upravičeno pričakuješ, da imajo orodje in da znajo popravit. Ker če to ni tako pol je pa tole šele loterija.   Mislim, ker če je tak kaos s servisi že zdajle, ko so EV-ji v veliki večini še dokaj mladi in redki ima na grbi 10 let - ne vem si težko predstavljam, da pridem z recimo 10 let starim avtom na servis pa mi rečejo naj ga v graben zapeljem, ker bo ceneje.
    • Moram naslednjič tega novejšega sprobat, čeprav mislim, da sem ga že pa se mi je takrat tako mudilo, da me ni zanimalo nič drugega kot samo ura.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.