Skoči na vsebino

Motorno olje


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Ima kdo izku?nje z oljem Castrol TXT? ...za M6 '04 diesel

 

:)

 

Tega olja ne delao ve?. Nadomestil ga je Magnatec.

 

Mene pa bolj zanima kaj tole pomeni

 

ACEA A3/B4, API SL/CF, MB 229.1, VW 505.00

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Moja mazda je isto 136 km le 2005 letnik in ima 185000 km. Olje je 5w 40 in sedaj po cca. 7000 km preverim nivo olja in pri mrzlem motorju je nivo na sredini med min in max, pri toplem 15 min po vo?nji pa na max. To je bilo ?e 3X. Do tega servisa sedaj je bilo olje vedno na max in ga nisem dolival. Kako je to mo?no, da bi se tako skrcilo in raztegnilo? Podlozke so zamenjane in cedilo ocisceno. Kateri nivo je bolj mirodajen? Tnx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Treba je bilo paypal sredstva porabiti, pa sem tole nabavil, da vidimo. Ostajam na C1, kljub temu da ni ve? DPFja notri

http://www.ebay.de/itm/400361809188?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

normalna cena, slab ne more biti :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda dexelia ultra 5w-30. Predpisan s strani proizvajalca vozil mazda. Res da ga polni total.

Sem videl da v de. in avstriji na mazda servisih dajejo v mazde vednooriginal olje dexelio in to tudi v mazde preko 340.000km oz. nekatere mazde imajo tudi krepko ?ez to ?tevilko. Tako da se ni potrebno bati za motor zaradi tega olja.

Mazda Premacy 2.0DITD 74kw 2005
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda dexelia ultra 5w-30. Predpisan s strani proizvajalca vozil mazda. Res da ga polni total.

Sem videl da v de. in avstriji na mazda servisih dajejo v mazde vednooriginal olje dexelio in to tudi v mazde preko 340.000km oz. nekatere mazde imajo tudi krepko ?ez to ?tevilko. Tako da se ni potrebno bati za motor zaradi tega olja.

Za MZR-CD & DPF ma?ine je Mobil 1 ESP 5W-30 po ACEA C2 preverjeno zelo dobra izbira. Ponudba pri MO je 43,50? za 5 litrov.

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Da si sposodim temo. Na vpra?anje o tem da prinesem svoje olje, so mi na servisu rekli da sicer ni problem, da pa ne priporo?ajo ker je na tr?i??u vsepolno ponaredkov. Da ne priporo?ajo ker ga oni prodajo strankam 2x dra?je, mi je jasno. A ima kdo kaj pojma a je kaj mo?nosti da je olje ponaredek ?e ga kupi? po neki normalni ceni v ?tacunah kot so motornaolja.com, euroton, mimokrste...

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem, vsi poobla??eni servisi Mazd za novej?e avtomobile uporabljajo predpisano olje dexelia original ultra 5W-30 in to olje vlivajo v bencinarje in dizle?

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Pozdravljeni.

 

Sem pred menajvo olja na mazdi 6, 2013, G145 in imam nekaj vpra?anj.

 

Olje in filtre sem naro?il na motorna olja, vendar pa embala?a oz nalepka ni zelena ampak siva, prilagam simboli?no sliko.( https://a.allegroimg.com/s1440/03edd1/84aa867c4ac6a7b2dc386fbb62bf)  zanima me katera embala?a je novej?a? ?e prav google prevede tole polj??ino, naj bi bila nova etiketa od junija 2019?

 

Ali imam tesnilo na vijaku za izpust olja? ?e ja, kje se ga da kupiti, Adel, Euroton?

 

Olje ima natisnjeno serijo in datum, datum je december 2019. Predvidevam da je to "uporabno do" ali je to datum polnenja? ?e gre za uporabno do, koliko ?asa po preteku ga lahko ?e uporabim?

 

Hvala in lp,

 

Ale

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Sem pred menajvo olja na mazdi 6, 2013, G145 in imam nekaj vpra?anj.

 

Olje in filtre sem naro?il na motorna olja, vendar pa embala?a oz nalepka ni zelena ampak siva, prilagam simboli?no sliko.( https://a.allegroimg.com/s1440/03edd1/84aa867c4ac6a7b2dc386fbb62bf)  zanima me katera embala?a je novej?a oz. zakaj razlika?

 

Ali imam tesnilo na vijaku za izpust olja? ?e ja, kje se ga da kupiti, Adel, Euroton?

 

Olje ima natisnjeno serijo in datum, datum je december 2019. Predvidevam da je to "uporabno do". Koliko ?asa po preteku ga lahko ?e uporabim?

 

Hvala in lp,

 

Ale

Na desni je najnovej?a embala?a originalnega olja.

Razlika je verjetno da prepre?ijo ponarejanje.

 

Tesno na vijaku je ziher, samo vpra?anje kako ?e je bakrena ali alu podlo?ka ali gumijast o-ring, ponavadi je kr podlo?ka.

Kupi? v vsaki trgovini z avtodeli.

 

Na olju je natisnjen datum proizvodnje, ?e je original zaprto ga lahko uporabi? do 5let.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.