Skoči na vsebino

Pomo? pri nakupu mazde 6


Sorti

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Namen imam kupiti mazdo 6 od 2009 letnik naprej, letno prevozim od 15.000 do 17.000 km.

 

Kaj mi priporo?ate bencin ali dizl motor glede na ceno samega servisiranja vozila, vzdr?evanja, registracije, zavarovanja in same porabe goriva?

 

Dobrodo?el vsak pameten nasvet,

 

Hvala,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 62
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pozdravljeni,

 

Namen imam kupiti mazdo 6 od 2009 letnik naprej, letno prevozim od 15.000 do 17.000 km.

 

Kaj mi priporo?ate bencin ali dizl motor glede na ceno samega servisiranja vozila, vzdr?evanja, registracije, zavarovanja in same porabe goriva?

 

Dobrodo?el vsak pameten nasvet,

 

Hvala,

 

Za moje pojme diesla.Benzinarji so preve? potratni in za isti sunek v hrbet bi si moral omisliti najmanj MPS-ko.

To so ?e v redu kilometri za tak?en nakup. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex, ?e je ?ele MPS primerljiva z va?imi 120 oz. 136 dizli, pol pa mora to res letet in mora ?lovek preprosto enkrat v ?ivljenju to do?ivet! :harhar::D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj ?e pripomnim, da imam dnevno do slu?be cca. 10 km, ali je to racionalno za dizl motor? se motor dovolje segreje? Zanima me ?e kak?ne je letna razlika- cenovno pri samem servisu med dizlom in bencinarjem, registracija in vzdr?evanje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj ?e pripomnim, da imam dnevno do slu?be cca. 10 km, ali je to racionalno za dizl motor? se motor dovolje segreje? Zanima me ?e kak?ne je letna razlika- cenovno pri samem servisu med dizlom in bencinarjem, registracija in vzdr?evanje?

 

hja zate bi bil bolj bencinar, res da ima dizel webasto - namre? 2009 ima dpf in to bi bil tvoj problem, ?e nima? vsak teden ali vsaj vsak 2. teden relacije. DPF se mora pucati druga?e je lahko pi***

 

Pri dizlu spet odvisno kako je vzdr?eval prej?nji lastnik, druga?e ima? tukaj vsaj 5 strani napisanega kaj je lahko na dizlu narobe in koliko stane.... :blush: podlo?ke, injektorji, vztrajnik, sklopka, imv ventil...bla bla

 

dizel na?eloma dela ?e ga vozi? samo 10km na dan 2 x ....hmmmmm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je zmaga zate http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5836727&show=1

Druga?e pa dizla, 120kw..da si vsaj bli?je meji 130kw, glede na to da si ?e v tem zavarovalnem razredu, tista dizla 103kw je mal grda glede registracije, si spet v tem vi?jem razredu....mogo?e tista 95kw ?e ti je to dost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ciljam na mazdo 6 bencin 88 kw ali diesel 95 ali 103 kw, rabljeno vozilo, prosim za dobre oziroma slabe lastnosti,

 

Moje mnenje....88kw bencin je 100% pre?voh, ?e trojka je tako tako, sicer ima nekaj manj konjev, potem raje 95kw dizel da si v ni?jem razred. 103kw mislim da ima Boss? Al sm kiksnu... :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje....88kw bencin je 100% pre?voh, ?e trojka je tako tako, sicer ima nekaj manj konjev, potem raje 95kw dizel da si v ni?jem razred. 103kw mislim da ima Boss? Al sm kiksnu... :blush:

 

Moja prej?nja 105kw - sedanja 95kw - razlika 100? (ne glede na letnik, ker sevead v SLO lepo jemljemo kasko na cenik avta, ne glede na letnik :angry2: ), tako da za nov avto pla?am manj zavarovanja kot prej za 2006 letnik....narobe svet <_<

 

Jah pre?voh odvisno za koga - ?e se pelje? v slu?bo in nazaj je ?ez glavo ok, ?e pa vle?e? familjo na morje pol mogo?e res, ampak ?e je to enkrat na let ok....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kater ima? motor v trenutnem Hundaju? ?e ima? slu?ajno tistih 105KM, pol ti bo 1.8 benz ?ist soliden! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dizli za kratke relacije niso, in kot lastnik 1.8 bencinarja (na plin) bom tko reku ... ni glih avto za dirkat potovalna lahko kamot 180 seveda pa glede na zakone in kazni ... je tko al tko brezveze :) cist prehitr presezes 130km kolikor je omejitev po vecini evrope :)

 

ce bi rad dirku potem MPS ali mogoce 2.3 drugac je pa cist useen 120km al pa 136km ni neke drasticne razlike :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dizli za kratke relacije niso, in kot lastnik 1.8 bencinarja (na plin) bom tko reku ... ni glih avto za dirkat potovalna lahko kamot 180 seveda pa glede na zakone in kazni ... je tko al tko brezveze :) cist prehitr presezes 130km kolikor je omejitev po vecini evrope :)

 

Ne vem zakaj taka obsedenost s top speedom? :ne vem: Doseganje vi?jih hitrosti je nepomemben podatek je pa veliko bolj pomemben, da je konjenice dovolj za varno prehitevanje za vo?njo pa AC pa ?e to ne oziroma, da je mo?i vsaj toliko, da ni vsak klan?ek trpljenje in ?altanje po dve prestavi navzdol.

 

Nekomu je 1.8 zato ?ist dovolj, drugim pa pa? ne in zdaj je stvar, da vsak pri sebi pomisli v katero kategorijo spada in kak?ne so v ve?ini njegove vo?nje. Tukaj se res te?ko odlo?amo namesto nekoga drugega je pa tako, da za normalno premikanje v prometu je tudi naj?ibkej?i motor dovolj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e to: 1.8 bencin v M6 ?e bolj potegne kokr v M5. ne vem zakaj ste vsi navalili na dizl in to kok rabi? navor in konje za prehitevanja in norenje po AC. mal si poglejte omejitve in vam bo jasno, da je ?e 1.8 premo?an :))

Dve leti ?e furam mojo bencinko, dvakrat na morje polno nalo?eni, ker kampiramo ( ?e kufr na strehi), pa se nisem na odstavnem vozil po vrhi?kem klancu! ?e ho?em jo lahko brez velikega naprezanja vozim 150 po AC. res da so malo vi?ji obrati, ampak vseeno! gre pa brez problema. tut poraba ni bila neki v vi?avah! res da furam na plin, ampak vseeno! mislim, da je bila poraba cca 10 l plina.

 

 

Fantje: po pameti na cesti - glede izbire avta pa ?e tole: vseen kateri avto kupi?, samo da bo MAZDA!!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me ?e kak?na je razlika pri porabi goriva med mazdo 6 88 kw bencin in 103 ali 95 kw diezel??

?e je poraba bencinarja vi?ja za 2l/100 km, me pride cca 450Eur/l etno dra?ja glede na moje prevo?ene kilometre (15.000 km letno). Prosim ?e za va?a mnenja oziroma razliko dejanske porabe diezel- bencin??

 

Prav tako me zanima kak?na je razlika v ceni osnovnega servisa?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me ?e kak?na je razlika pri porabi goriva med mazdo 6 88 kw bencin in 103 ali 95 kw diezel??

?e je poraba bencinarja vi?ja za 2l/100 km, me pride cca 450Eur/l etno dra?ja glede na moje prevo?ene kilometre (15.000 eur letno). Prosim ?e za va?a mnenja oziroma razliko dejanske porabe diezel- bencin??

 

Prav tako me zanima kak?na je razlika v ceni osnovnega servisa?

 

ha ha 15.000? letno :D

 

pojdi na poraba.com, tam vse vidi?, servis pa predvidevam ne bo? delal na original servisu.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: ja zlo pomembno je da u 2s prej pospe?i? iz 80 na 130 ve? pa tko al tko ne sme? nijker po dr?avi. A ve? srce tud BMW M5 pospe?uje bol? k MPS in podobno. ?loveku ki se bi verjetno rad vozil varno, cenovno ugodno in udobno med to?ko A in B z lol 10-15k KM na leto res ne rabi ultra ?portnega avta. Sploh pa ?lovek spra?uje zase in svoj na?in vo?nje. O?itno ne potrebuje vrane konjenice ampak prevozno sredstvo :aaaaa: Verjetno se mu v 15k km ne zgodi 50x na dan prehitevanje na polno kjer potrebuje 23948598kW. Aja po mo?nosti je vsaj 50% teh kilometrov v mestu kjer je ?vali od avta ultra fajn vozit. Torej mu je brezveze pla?evat tok ve?ji davek na bencinu, zavarovanju in registraciji :blink:

 

Jst bi raj mel kakega Abramsa ki komaj dose?e +50kmh da se niti slu?ajno ne bom sekiral k se bo nekdo ki potrebuje brutalne pospe?ke po mo?nosti v nepregledn ovink zakantu vame. Vsaki? ko se to zgodi ga bom prebarval kar z sprejem za nekaj 10 eur in gasa dalje.

 

Da povzamem ... ja fajn bi blo met 500kW sam kaj k je brezveze. Mal pohodi? gas in ?e predno sprocesira? vse skupaj si sklofu odvzem izpita ... makes sense a? Tko pa pa? me moj 1.8 preva?a od to?ke A do B :hudicek:

 

Sploh nevem kaj se ogla?a? na top speed. Sm reku da so pospe?ki bedni potovalno pa lohk dr?i? nekih 180 brez problema tud 2000km !

 

Nevermind spotaknu si se in sm mogu :) Peace out :ljubezen: Torej predn nastane tuki cela vojna mnenj dejmo ostat on topic pa ?loveku svetovat :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: ja zlo pomembno je da u 2s prej pospe?i? iz 80 na 130 ve? pa tko al tko ne sme? nijker po dr?avi. A ve? srce tud BMW M5 pospe?uje bol? k MPS in podobno. ?loveku ki se bi verjetno rad vozil varno, cenovno ugodno in udobno med to?ko A in B z lol 10-15k KM na leto res ne rabi ultra ?portnega avta. Sploh pa ?lovek spra?uje zase in svoj na?in vo?nje. O?itno ne potrebuje vrane konjenice ampak prevozno sredstvo :aaaaa: Verjetno se mu v 15k km ne zgodi 50x na dan prehitevanje na polno kjer potrebuje 23948598kW. Aja po mo?nosti je vsaj 50% teh kilometrov v mestu kjer je ?vali od avta ultra fajn vozit. Torej mu je brezveze pla?evat tok ve?ji davek na bencinu, zavarovanju in registraciji :blink:

 

Jst bi raj mel kakega Abramsa ki komaj dose?e +50kmh da se niti slu?ajno ne bom sekiral k se bo nekdo ki potrebuje brutalne pospe?ke po mo?nosti v nepregledn ovink zakantu vame. Vsaki? ko se to zgodi ga bom prebarval kar z sprejem za nekaj 10 eur in gasa dalje.

 

Da povzamem ... ja fajn bi blo met 500kW sam kaj k je brezveze. Mal pohodi? gas in ?e predno sprocesira? vse skupaj si sklofu odvzem izpita ... makes sense a? Tko pa pa? me moj 1.8 preva?a od to?ke A do B :hudicek:

 

Sploh nevem kaj se ogla?a? na top speed. Sm reku da so pospe?ki bedni potovalno pa lohk dr?i? nekih 180 brez problema tud 2000km !

 

Nevermind spotaknu si se in sm mogu :) Peace out :ljubezen: Torej predn nastane tuki cela vojna mnenj dejmo ostat on topic pa ?loveku svetovat :P

 

:bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: ja zlo pomembno je da u 2s prej pospe?i? iz 80 na 130 ve? pa tko al tko ne sme? nijker po dr?avi. A ve? srce tud BMW M5 pospe?uje bol? k MPS in podobno. ?loveku ki se bi verjetno rad vozil varno, cenovno ugodno in udobno med to?ko A in B z lol 10-15k KM na leto res ne rabi ultra ?portnega avta. Sploh pa ?lovek spra?uje zase in svoj na?in vo?nje. O?itno ne potrebuje vrane konjenice ampak prevozno sredstvo :aaaaa: Verjetno se mu v 15k km ne zgodi 50x na dan prehitevanje na polno kjer potrebuje 23948598kW. Aja po mo?nosti je vsaj 50% teh kilometrov v mestu kjer je ?vali od avta ultra fajn vozit. Torej mu je brezveze pla?evat tok ve?ji davek na bencinu, zavarovanju in registraciji

 

Jst bi raj mel kakega Abramsa ki komaj dose?e +50kmh da se niti slu?ajno ne bom sekiral k se bo nekdo ki potrebuje brutalne pospe?ke po mo?nosti v nepregledn ovink zakantu vame. Vsaki? ko se to zgodi ga bom prebarval kar z sprejem za nekaj 10 eur in gasa dalje.

 

Da povzamem ... ja fajn bi blo met 500kW sam kaj k je brezveze. Mal pohodi? gas in ?e predno sprocesira? vse skupaj si sklofu odvzem izpita ... makes sense a? Tko pa pa? me moj 1.8 preva?a od to?ke A do B :hudicek:

 

Sploh nevem kaj se ogla?a? na top speed. Sm reku da so pospe?ki bedni potovalno pa lohk dr?i? nekih 180 brez problema tud 2000km !

 

Nevermind spotaknu si se in sm mogu :) Peace out :ljubezen: Torej predn nastane tuki cela vojna mnenj dejmo ostat on topic pa ?loveku svetovat :P

 

Pa se ti zdi, da si moj post sploh dobr prebral? :ne vem: Al ga morebiti nisi razumel?

 

Druga?e pa sem napisal, da se vsak odlo?a po svoji glavi kaj mu je pomembno in tukaj ni vsiljevanja mnenja.

 

Meni osebno je recimo pomembno to, da konjev predvsem pa navor ne vozim s sabo zato, da dosegam visoke hitrosti ampak, da lahko na lokalni cesti nestresno in dokaj varno prehitim po?asnej?a vozila. Ampak to sem jaz in povpre?no imam 2x, 3x dnevno prehitevanje po lokalnih cestah, brez da bi pri tem prekora?il hitrost).

 

Zmotno je namre? prepri?anje, da velik konjev avtomati?no pomeni divjaka za volanom in divjanje po cestah - to trditev so sproducirali tisti (Lojz recimo), katerim je dovolj, da ima vozilo 4 kolesa in motor za prevoz iz A v B, kar se na tej poti dogaja pa ni pomembno.

 

p.s. zadnji stavek ne leti na tebe, da ne bo ostal kak?en ob?utek ogro?enosti. :blush:

 

piss off, mislim re?t peace out :P:P ?ala :aaaaa:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo to je res sme?no, ?e ima? malo ve? lot 100 konji?ev in 300+Nm navora si po ljudskem izro?ilu avtomatsko divjak?Jaz osebno nisem.

Imam tako konjenico zato, da ko imam poln avto krame in nas noter, ne ?altam v klancih na avtocestah v 4. brzino in lepo z lahkoto dr?im konstantno, v 5. brzini enako hitrost do vrha klanca, brez da vr?e ma?ino in obratomer skozi havbo oz. ?ipo ven.

Pa ?e ena stvar,tudi ?e se vozi? po mestu (zdej ne vem kako je s temi avti po 2005 z filtrom, jaz tega namre? nimam :hudicek: ) ti ?e vedno spije 2-3 litr?ke manj kot benzinarka.Pa diesel ima vgrajen webasto, da ti pozimi takoj segreje ma?ino in kabino. :danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.