Nebi predstavljal "kar ene" klešče,a so res "posebne"...mogoče za koga zanimive.
Gre za ščipalne klešče z posebno geometrijo oz. brez klasičnega tečaja-nemogoče,da ste kaj takega kje drugje že videli-Knipex patent drsnega "tečaja",ki prenaša središčnico na začetek rezila,kar je z klasičnim tečajem praktično nemogoče.
Klešče so za svojo kompaktnost-dolžino 18cm izjemno zmogljive-zmorejo ščipati piano žico do fi-3mm😲
Presenetljivo je tudi dejstvo,da še zmeraj izgledajo kot klasične ščipalke.
Bom prilimal še slike drugih dveh tipov ščipalk,ki sem jih tukaj že predstavljal...in katera imata oba enako zmogljivost...tukaj se vidi,za kaj pri teh kleščah gre.
Seveda ima vsak tip svoje prednosti in slabosti...pač odvisno,za zaj rabiš.
Je pa proizvodnja takega tipa klešč izjemno zahtevna,in seveda je za to cena tudi temu primerna-50€ je že zelo lepa cena.
Jaz bi potreboval nove ščipalke za rezanje prečk, ko jih zamenjujem na vratovih. S tem, da naj bi bile čim bolj ravne zgoraj, da lahko odščipnem prečko čim bliže vratu. A so te ravne zgoraj?
Imel sem Se varianto. Res je, takrat je bila to top zadeva- za tisti denar seveda, imel je izredno muzikalen, "mehek" zvok. Upam, da bo ta nov vsaj približno tako dober.
Dokončno mi je crknil odlični CD player Marantz CD 63 Special edition. Kupil sem ga v devetdesetih in je odlično služil.
Tako, da je prišel čas, da nabavim novega. Sem gledal malo cene in so dan danes res poceni proti takratnim cenam.Spomnim se, da sem leta 93 dal zanj v Trstu 750000 lir. Lahko si prestavljate, koliko denarja je takrat to bilo. Danes sem naročil novega in sicer tega:
In tisto Zasavsko kolesarjenje moramo tudi še realizirat, po Rogličevi poti, s poudarkom na DRUŽENJU
P.S. a gre kdo 24. maja v BRDA, ko bo tam etapa GIRA?
Mogoče bom jaz tam, če ne bom imel drugih opravkov. Navijam tudi za Roglo on za vse naše kolesarje, zs razliko od nekaterih hijen, ki navijajo za nasprotnike, ko vozi Pogi.
Ma bi moral vzet dd namesto exo+. Zadaj pa namesto dhr assegai in bi bil zaliman na progo. Glede na to kake podvige @etcho načrtuje
Ko svoje skurim so trenutno ene 3-4 gume v igri.
Schwalbe v radial izvedbi mogoč shreda ali magic mary
Maxis assagai ali novi high roler (evribodi spredi zadi)
In continental kryptotal.
Kar se pritiska tiče si na telefon nalož wolftooth tyre pressure calculator. Je kr par podatkov za vnesti (teža, dimenzije gume, temperatura, kje se voziš, če imaš tubless ali inserte...) tko da dobiš en basic reference.
Bodo kar v redu. Mi ijh je predlagal prodajalec, ki je med drugim tudi sam dober kolesar in je veliko prog tudi pomagal delat.
Še malo počakaj, trenutno se ptičja gripa že lepo uči preskoka na sesalce. Potem pa še malo, pa bo pri nas. Pravzaprav je interesantno opazovati, kaj vse narava naredi z nekaj časa in dovolj velikim številom poizkusov. Brute force način. Pa če bi članek prebral, bi videl, da so se trudili tolmačiti rezultate in ne gledajo samo grobe presežnosti.
Bomo verjetno še zelo hvaležni za to kar smo se med COVID-om naučili o hitri izvedbi cepiv, ker tista pandemija ni bila zadnja, na žalost. Mogoče malo širši pogled z mislijo v prihodnje probleme oz. izzive. Se pa strinjam, da je COVID nekako izpadel ne preveč hudo in je v večini "samo" po starejših tolkel. Zgleda je treba malo bolj dobiti na gobec, da se pozabi na teorije zarote o cepivih.
Ha, na starejše je tolkel. Saj tudi Boss ni več najmlajši. 😉
Problem je, da so tisti, ki širijo neresnice o cepljenju, zelo glasni in strašijo ljudi, ki niso prepričani. Takih je med 20 in 30 odstotki. Tukaj je naloga stroke, da ljudi informira, pravi pediater Denis Baš.
Res je. Ko vidiš ene zadetke na FB kake neumnosti klatijo, potem pa izveš, da imajo končanih 7 razredov osnovne šole in enega v večerni, veš, da je folk, ki. Jih posluša enak kot oni.
Sicer pa, v veliki večini gredo res eni proti srednjem veku nazaj in to z hitrimi koraki. 😉
Po dvanajstih letih na čelu Katoliške cerkve je v 89. letu starosti umrl papež Frančišek, ki je bil prvi jezuit in prvi Južnoameričan na tem položaju. Njegov pogreb bo v devetih dneh, konklave...
Naša današnja fura. Je bilo kar nekaj tehnično zahtevnih prog, ampak vse res zanimive. 👍 Sem šel en level višje, tako, da sem enkrat kar visoko skočil. 😊 V bistvu me je presenetil hribček na eni strni progi in sem bolj kot ne poletel preko. 😄 Ta zadnja proga je bila pa tako strma, da je skoraj bolj mogoče, da se prekucneš prek balance kot, da se zapelješ s kolesom dol. 😊
Kapučin pa je padel danes v Piranu, kjer je milijon turistov.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Jaz bi potreboval nove ščipalke za rezanje prečk, ko jih zamenjujem na vratovih. S tem, da naj bi bile čim bolj ravne zgoraj, da lahko odščipnem prečko čim bliže vratu. A so te ravne zgoraj?
Povezava za deljenje
Deli na druge strani