Skoči na vsebino
Koga volit
Napisano

Tak, Primorska zopet rdeča. Saj ni čudno. Ko greš na kako otroško igrišče, ne slišiš več slovenske besede. Lepo je dobivati socialo in kofetkat.  

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano

Letos bodo volitve odločili glasovi iz tujine. Po nekih ocenah naj bi volilo zunaj Slovenije  nekje okoli 11000-12000 volilcev. 

Bomo videli, kaj bodo odločili. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano

Izgleda, da boste gledali iste frise še naslednja štiri leta. S tem, da bomo verjetno imeli v vladi tudi ravnozemljaše.😄 Ni kaj, res se nam dobro piše.🤗

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano
pred 14 minutami je FuManchu napisal:

A si gnide obkrožil? Sej vemo da si🤣

Ma kdo bo gnide obkrožil? Tisti, ki podpirajo mafijo.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Na današnji sončen dan (na dan volitev)sva z Etcho-jem izbrala zanimive traile v okolici  lepe vasice Kubed. 

Hkrati sva preizkusila še njegov nosilec za kolesa. Dva e-MTB-ja lepo stojita na njem.

Tu Imajo eno izmed najlepših prog za MTB na obali. Na poti  sva se srečala še z dvema E-Mtb manijakoma in smo vsi štirje nekaj časa uživali v spustih po odlično pripravljenih progah. 

 

Naj pa opozoriva vse tiste,  ki hodite v naravo, da so naše prijateljice kače že na planem. Tako sva sredi makadamske ceste pri vračanju na začetnk točko spusta opazila približno 70cm dolgega navadnega modrasa. Je pa drugače bil priden in čisto pri miru.🤗

IMG_20260322_163340.jpg

IMG_20260322_163359.jpg

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano

Do sedaj je veljalo geslo -v  tridesetih dneh do specialista. Po novem je njihovo geslo -v tridesetih dneh do goriva. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Smo nekateri prav predvideli, da ni se za zamenjati. V četrtek grem v Ljubljano pa bodo zimske še kako prav prišle.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
Pred eno uro je Z M A J napisal:

Totalno sem navdušen; PogiCAR ravnokar zmagal dirko, za katero so mnogi trdili, da je zanj ne bo mogoče zmagati. :) 

Prišel, padel, napadel in zmagal. Carsko. 👍

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Boss napisal:

 

Sej ne gre zato, da bi mi delo presedalo, kvečemu nasprotno, celo všeč mi je ker je dinamično in živo in totalno raznoliko. En da n ni enak drugemu... edini problem je, da ga je pač preveč za normalno funkcioniranje. Hočem povedat, da ne bi rad šel stran, le nekoliko bi si želel razbremenitve, pa da grem lahko na dopust za 2-3 dni pa da, ko pridem nazaj me ne čaka delo še za vse te tri dni. A sem prezahteven v svojih željah? :nevem:

Firma dodatnih ljudi verjetno ne bo zaposlila. Edina opcija je , da se vsedeš z nadrejenimi in jim poveš problem, ter jim malo zagroziš z odhodom, če ne bodo kaj naredili na tem. Jih malo "potipaš". Druga opcija je bolniška - izgorelost. To dan danes dobiš takoj. Pa naj se znajdejo ta čas, ko te ni. Ko prideš nazaj in če ugotoviš, da te to delo čaka, ki bi morali bit opravljeno, greš zopet do nadrejenih. 

Najslabše za zdravje je to, da samo molčiš in delaš z stisnjenimi zobmi brez prestanka, brez dopusta. To ziher ni v redu. Drugo pa je, če si deloholik. Tukaj je pa problem.

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano
Pravkar je skritikrt napisal:

 

Sedaj je glavna tema, kdo je slikal roparje in ne, kdo so roparji. Vladarji so speljali interes drugam. In sedaj kao neki "Izraelci" odločajo volitve. Kakšne neumnosti lahko pridejo iz nekaterih ust. 😂

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano
Pred eno uro je godlike napisal:

Trpeli  smo pa v malih občinah.

4x bi moral peljat sem in tja, da bi avto gret začel.

Staršeh iz sosednje občine nisem videl par mescev....

 

No z družino je pa blo fajn doma, tudi delat od doma.

No ja, v malih občinah je bil res lahko problem. Ste se pa doma lahko veliko več družili.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Se popolnoma strinjam s teboj... problem je, ker sem socialističen otrok in takrat smo bili navajeni, da je bila pripadnost prva, da je osebna dolžnost, da narediš maksimano. Ampak takrat je to funkcioniralo, ker je bilo zaposlenih vedno dovolj oziroma raje celo preveč. Danes v kapitalističnem svetu je pa ravno obratno in najtežje je nam, ki imamo še vedno delovno zavest iz časov nekega drugega sistema, kjer nismo pustili, da gre kaj cugrunt. Pa kr rintamo v upanju, da bo naloga izpolnjena do potankosti.

Izpreži, da ti ne bo kdaj žal zaradi tega. 

Firma bo delovala normalno tudi , ko tebe več ne bo. Vsak je zamenljiv. 

Koliko ljudi zboli od stresa in izgorelosti in se pozneje tolčejo po glavi, da za koga so se priganjali. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano
pred 9 minutami je skritikrt napisal:

Ne morem verjeti...od vseh teh romanov ti je ratalo spisati en prispevek,kjer se 100% steinjam.

 

Še je upanje zate...samo potruditi se moraš😉

In v čem se je tukaj za strinjat?🤔

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano

Meni in mojim je bilo takrat normalno obdobje. Otroci so lepo funkcionirali od doma, žena je tudi delala od doma. Jaz sem delal normalno, a laganini ,nobene panike. Veliko ljudi z obale, ki jih vprašaš, res niso takrat pogrešali ničesar. 

Ljudje (normalni, pustimo razgrajače in primitivce, ki so razbijali po Ljubljani) so se umirili, imeli so več časa zase. Njih ni nihče zalival.

Skratka, normalnim ljudem ni bilo hudega. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano
pred 7 minutami je Boss napisal:

Golobnjak bo spokal, čez 4 leta. Janša bo takrat star 72 in upam, da se končno spoka v penzijo, pa da bo konec te sage, ki duši politiko ves ta čas... pač komunjara je ostal komunjara, samo se skriva za masko neke lažne demokracije. Model bi bil takrat že dlje na čelu stranke, kot je bil doživljenski predsednik Brozov Joško. A je to normalno... ker tako dolgo so na oblasti zgolj in samo avtokrati in diktatorji... v demokraciji kaj takega ne bi smelo biti.

Kaj pa župani? A ni gospod 10% tudi dosmrtni župan? Tudi tukaj bi bilo potrebno nekaj utrditi. Recimo Max. dva mandata. In potem spokaj. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 9 minutami je Boss napisal:

 

Ja tako je to... tudi jaz poznam primer, enega dohtarskega para, ki vsako leto od kar mi spomin seže (vsaj 10 ali celo 15 let) sklizneta na trimesečni dopust in potujeta po svetu. Razlik manjkajočih dni dopusta naredita z viški ur, ki jih veselo štepata čez vikende po raznoraznih dežurstvih. 

 

Ja in pol pride ena na soočenje in razlaga kako je zdravnikom težko in hudo da je treba že dve leti stavkat... wat?

Pazi to, kolega je rekel, da jih je na oddelku 15. Od božiča do novega leta ali še teden kasneje, delajo samo po trije, dežurni, ostali imajo vsi dopuste.

Nato pridejo zimske počitnice, zopet enako. Pa prvomajske....skratka, se ni za čudit, zakaj so take čakalne vrste. Enkrat so za foro obravnavali 20 pacientov v enem dnevu namesto 10, kolikor je "norma" na dan. Takoj so vsi skočili v zrak, od šefov do zaposlenih na drugih oddelkih, ker so se morali tudi oni malo pretegniti. Skratka, da se ,če se hoče. 

Samo organizacija je po bolnišnicah katastrofalna.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano (urejeno)
pred 11 minutami je Boss napisal:

 

Jaz osebno bi Pirate, tudi Kordiša, ampak me moti pri njemu to, da bomo potem morali peš hodit zaradi zelene agende. Karel ima nekaj smiselnih usmeritev, dokler se ne začne spet na upokojence šlepat. Eventuelno še mogoče Prebelič.

 

Srčno pa upam, da na naslednjih volitvah ne bo več Janše in da končno lahko začnemo volit po osebnih preferencah in ne po tem, da smo skoraj prisiljeni, volit proti nekomu. In še nekaj, SDS z novim vodstvom in brez Janše na čelu bi naredila letos boljši izid, ker JJ in vse njegove nečednosti so zdaj samo velika cokla in bremza za SDS.

Načeloma se strinjam. Ampak bi moralo biti recipročno, na levi ne bi smeli biti vedno "novi obrazi". Predvsem bi moral golobnjak spakirati. Ko ne bo več teh dveh, bo bolje. Tako se pa trenutno izbira med dvema slabima opcijama.

Ostanejo še neki čudni Friki v ostalih strankah. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Včeraj sem se pogovarjal z enim kolegom, ki je radiolog v eni od bolnišnic na obali. Ko mi je povedal, koliko ima dopusta, mu nisem verjel. Ima namreč 55 dni dopusta,.kar je največ, kar lahko imaš. 😳 Pa mu manjka še deset let do upokojitve. Potem se pa čudimo, da nikoli ni dovolj osebja v bolnicah. Tri mesece dopusta, oni imajo itak ful bolniških , pa jih ni skoraj pol leta v službi.

pred 1 uro je Bini napisal:

Zadnji mesec "dela" mi teče..... 

file_000000004e747246a2dc73e736d922a9.png

Bravo.👍 Boš videl, kaka uživancija je to. Potem boš lahko šel vsak dan kam, ko tako rad hodiš na izlete in potovanja. Edino evrčkov  ne bo več toliko, kot sedaj, ko še delaš. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.