Skoči na vsebino
Kava
Napisano
pred 11 minutami je Bini napisal:

Dobro jutro..... :jupiii:

16361777073028882009345335559440.jpg

Dobro jutro. Kapučino smo že popili. Sedaj pa se počasi odpravljamo na Slavnik. Čeprav naj bi gor pihalo v sunkih do 70 km/ uro. To ni nič za nas primorce.🤗

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)
pred 25 minutami je Bossek napisal:

 

Govorim za obe strani:

 

Meni pa res nekaj ni jasno ... zaradi ene slabe in pokvarjene teme je taka drama, da je treba forum zapustit in na podlagi tega komplet vse zakljucke potegnit.

Mislem kot, da bi se od zene locil ker drugace super kuha pa je res fajn ... samo vampe pa ultra zanic nrdi. Pac reces da si sit in ne bos jedel in je.

 

Tako tudi preskocis to temo in je.

 

P.S. Tocno take drame se dogajajo na vseh forumih tako, da tole ni nekaj novega. Ignoriras in gres naprej.

Res je. Ta korona je naredila celo štalo povsod. Celo na kitarskem forumu se prepirajo glede tega. Pa ga nekateri tudi užaljeno zapuščajo. Eden necepljen, zadnjič celo ni hotel prodati kitare drugemu cepljenemu, ker sta se tako obkladala z žaljivkami,da je bilo veselje. Kam to vodi? 🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)

Je vsaj nekaj pozitivnega, da je postala ta tema bolj umirjena. V bistvu se je vse slabo začelo v tej temi in šele nato preneslo še v ostale. Izoblikovala sta se dva tabora, za in anti in oba sta provocirala. S tem, da je bil en tabor( posamezniki, ki so poniknili) veliko bolj agresiven in žaljiv kot drugi. Prišlo je do osebnih zamer in žalitev. Pač eni ne morejo prenesti, da imamo nekateri drugačno mnenje kot oni in vidimo vse malo drugače. 😉

Verjamem, da ni bilo nikomur do tega, da se skregamo a sem prepričan, da je ta tema naredila veliko škodo. Že na začetku je bilo očitno, da gre debata v nepravo smer in da s to temo ne bomo prišli nikamor, razen do kregarije. Jaz imam pač tak način komuniciranja, da povem vsem v obraz direktno brez olepšav  kar mislim, pa naj si bo to v službi, na koncertu ali pa če bi me povabili na obisk sam Pahor. Verjamem, da enim to ne paše a tako je pač od vedno bilo. Rad poslušam mnenja in kritiko drugih, če so na mestu, če pa so neutemeljena in privlečena iz rokava pa nikakor ne. 😉 

Mi je pa všeč, kako Janez analizira psihosomatsko stanje posameznikov. 👍

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano

Moje mnenje je, da je s to korono pršla na površje vsa pokvarjenost, egoizem, v uh me piši sistem pri nekaterih, strahovi, travme in vse najslabše lastnosti ljudi. Sedaj se končno zavedam, da v bistvu veliko ljudem ni za zaupati in verjeti in vidi se končno pravi obraz ljudi, ki so se do sedaj skrivali za maskami. Maske so padle. Šov gre naprej. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Dobro jutro, vikend je tu.... :jupiii:

16360924714888240196685283203302.jpg

Res je. Bo treba kaj it v hribe, dokler je še kaj lepega vremena. 😊 Lep vikend. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)
pred 25 minutami je Janez007 napisal:

Da ti pomagam, izrazila sva zaskrbljenost glede zdravja necepljenih. 🙂

 

Po tem, ko se jih mnogo več ne oglaša v nobeni temi, ne samo tej.

Mislim, da je prišlo do skupinskega  dogovora, da bojkotirajo ta forum. Najbrž so res užaljeni, ker nismo bili vsi njihovega mnenja. 😉

So hoteli narediti interpelacijo zagovornikom cepljenja pa ni uspela. 😊

Sedaj pa se posipajo s pepelom, ko imamo v državi nevzdržno situacijo glede kovida, kot jo pač imamo. In nas teh 20% necepljenih drži v šahu. Tudi sam  izražam  zaskrbljenost, da ni z našimi soforumaši kaj narobe. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)

Jaz grem, ker sem se cepil že maja z Jansenom. Sigurni je sigurno. 🤗

Vsi trije, ki so bili cepljeni v naši firmi in so se tudi okužili,so bili cepljeni z Jansenom. Tako, da je res izgleda bolj švoh to cepivo. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano
pred 12 minutami je g.Wankel napisal:

Ne verjamem, da so protesti problem, ker gre za dogodek na prostem kjer se virus ne širi toliko. Tu gre predvsem za politično stvar, ker zaplankane vlade ne marajo, da ljudje protestirajo čez njih. Leta 2021. Nisem za proteste, ampak to je neka osnovna pravica v civilizirani družbi.

Največji problem so druženja na zaprtem, službe, širjenje virusa med domačimi gospodinjstvi.

 

image.thumb.png.f8bf66729fe6d69b65af7c6a63fbc87f.png

Moja, sodelavka je fasala prav na protestih covid. In potem se je družila in okužila še sedem drugih. Tako da ja, okužili so se v zaprtih prostorih a od prenašalke, ki se je okužila na protestih. In kdo ve, koliko je takih primerov. 🤔

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano

V Trstu so prepovedali protestiranja do 31.12. In to zato, ker je v Trstu trenutno najslabša kovid situacija v Italiji. Takoj se vidi, kje so protesti in takoj zatem tudi katastrofalna  slika. Enako je pri nas. Po pohajanju razgrajačev po Ljubljani smo imeli včeraj že 48% pozitivnih. Upam, da bodo sedaj končno prepovedali ta zbiranja. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 25 minutami je Bini napisal:

Jutro, danes pva.... 😊

 

16357460771592460162285581235095.jpg

Dobro jutro. Kako to, da si že pokonci? 😊

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano

Pri nas na obali folk hodi v kratkih rokavih na sprehode. 

Na žalost je danes zadnji dan, ko bo sonce. Naslednji teden pa dež. 😬

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)
pred 18 minutami je jures napisal:

Statistika objav ti me govori v prid cca 40 dnevno povprecno…..

... napiše nekdo, ki ima 24568 objav in krepko vodi na forumu, kar je skoraj dvakrat več kot jih ima drugi za njim. 🤣 In to kljub temu, da si "mrknil" za kako leto in te ni bilo na forumu. 🤗

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Janez007 napisal:

@Alex ni mi jasno, kako lahko vse te številne objave natipkaš preko telefona? Imaš spretne prste kot kakšen najstnik. ?zmeden?

Kitaristične, pa baje, da so kar spretni. 🤗 Je kar uporabno to, da sem lahko vedno naokoli ali kaj delam v svoji delavnici, pa sem vedno prisoten😊

Sem pa imel pred leti prenosnik, kakor tudi "navaden" računalnik a potem si res "prilepljen" doma. Jaz pa sem vedno v gibanju in okoli in nimam časa za take stvari. 😊

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano

To je edino pri nas, da ljudje za vse kar se jim dogaja v življenju, krivijo politiko. 🤪

A, dejstvo je, da tistemu, ki ima probleme, noben politik ne bo pomagal. Torej, kdor enači necepljenje z politiko mu res bi pomoči. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano
pred 9 minutami je pob napisal:

 

1. Zato, ker je cepljena familija okužila nosečo sodelavko. Ženska se je zaprla med 4 stene, da ja neb fasala, ker cepljeni ne širijo, torej bi lahko samo zunaj dobila... Se je uštela in dobila od nekoga (fant, brat, oče), ki si vsi blo kao malce prehlajeni. Je pa tako, da je astmatik in so jo bolela pljuča. Trenutno ji gre na bolje in bo v sredo že normalno na delu.

2. Plačal kaj? A se nam gre za reševanje krize al še vedno ne? Koji kurac, kdo bo plačal, a tu se bomo sedaj na denar obešali, povsod drugje pa se ga meče in krade. FAK!

3. Dej mi povej logiko. Ko greš v jeben Tuš ne rabiš PCT-ja, pa je not lahko tut 100 ljudi, cepljeni, necepljeni, črni, beli, gayi, ... pa se noben ne buni, ko greš pa na Petrol, kjer sta not 2 človeka, pa rabiš PCT. A je to jebanje zdravega folka v glavo al je to reševanje krize? Dej se malo vprašaj po ZKP, no.

4. Je že odgovorjeno.

 

Nejc je kul človek, ker se sprašuje in išče/predlaga rešitve, se strinjam. Premalo je takih tukaj gor na forumu in v naši državi nasploh.

 

Prva rešitev za moje pojma bi bila, da se neha bombardirat folk z ustrahovanjem in pogojevanjem 24/7. Čudijo se naraščajočem številu okužb, se pa ne vprašajo, koliko od teh se je nalašč okužilo, ker si želijo polletnega miru. Sam se takole neb igral z usodo, da bi se namerno okužil, vendar, če bom pripeljan do točke, kjer bom lahko izbiral samo med kovidom in cepivom, bom izbral kovid. Če me nese, me nese. Izogibal se bom stikom, v bolnico nimam namena it in odžirat postelje ljudem, ki jo potrebujejo. Naj se zgodi naravna selekcija in v tem primeru. Če ne bom pregural bolezni, ki jo preživi 99%+ ljudi, potem mi ni usojeno in me lahko nese tudi kaj drugega, bolj smrtonosnega, če sem res tolk zjeban v telo.

Da se izogibam cepivu, se ve, saj mi ne bo nekdo pogojeval življenja s tem in bolj, ko prihaja do pritiskov, bolj se upiram. Toliko nelogičnih stvari se je že zgodilo in se dogaja, da dvomim v to, da nam farmacija s temi zvarki želi vse dobro.

 

Tako da ja, ljudje so pripeljani na rob in marsikaj se dogaja na tem robu - tudi samomori in podobno. Pa to nobenega ne zanima.

 

Bom pa še tu napisal, kar sem že dostikrat drugje povedal. Sam se pripravljen delati tudi udarniško za zajezitev te krize (pa to ni hoja od vrat do vrat in promoviranje cepiva za denar), če bo potrebno. Lahko se tudi oblečem v skafander in grem pomagat v bolnišnico na oddelek, če se tam res ubijajo in jim primanjkuje kadra. Lahko se izobrazim, magari, karkol bojo potrebovali. Lahko tudi pustim svoje delo v službi in grem delat samo to za neko normalno plačo (za čas krize), ker se mi gre, da se rešimo iz tega. Pač svet gre itak u kurac, mogoče je to wake up call in bo potrebno svoje moči preusmeriti drugam. 

 

Ob vseh teh kreganjih iz ene in druge strani, mi hodi po glavi tale spodnja slika, ki je iz ene serije, kjer se pogovarjata dva SS vojaka, da niso morda oni na temni strani. :D 

 

ccvzrbwha9tx.jpg.b4012cb4925216ce1d5f2761bc437a41.jpg

 

EDIT:

Saj se vsi zavedamo, da se gredo ljudje po večini cepit iz razloga, da si KUPIJO življenje nazaj in ne iz razloga bolezni? Al tega nekateri še vedno ne štekate? Al sem samo jaz obkrožen z 99% cepljenih, ki so to tako naredili. Poznam samo svojega šefa in eno drugo sodelavko, ki delata od doma nonstop, ker se bolezni dejansko bojita. Bojita se it iz hiše ven in komaj čakata na tretji odmerek. Ko mu poveš, da zunaj ni tako hudo kot govorijo po TV, ti ne verjame in želi, da bi se vsi zaprli not in nehali živet. V glavnem vsakemu svoje, hvala bogu, da za takšne obstajajo cepiva, vendar pa, ljudem neb smeli pogojevat življenja s cepivi. Amen.

 

 

Prvič, da se delno strinjam s teboj. Vsi hočemo le to, da se to sranje čim prej konča. A misliš, da je meni to stanje všeč? Zato pa je prav, da vsak naredi največji, kar lahko, da gremo ven iz tega. Eni se cepimo, drugi se pazijo, tretji nič od tega. In tej tretji mi gredo na živce. Moja sodelavka, ki se je okužila na protestih v Lj., mi je mrtvo hladno rekla, da je okužila še šest  ali sedem ljudi okoli sebe. Zaradi takih ponorim. Ne mečem vseh, ki se nočejo cepiti v isti koš. Problem so tej "zanikovalci" virusa, ki so ponavadi še agresivni za povrh. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano (urejeno)
pred 29 minutami je Nejc1986 napisal:

Res je,zaradi takih kot sem jaz ,smo tam kjer smo....

 

Cepljen, izogibam se skupin, v zaprtih prostorih nosim masko,skrbim za psihofizično kondicijo , ne prckam si po obrazu brez da bi si prej umil roke, ob pojavu bolezenskih znakov ostanem doma , ne kašljam v ljudi .

 

Grozen sem :)

-Testiranje tudi za cepljene.

-potrdilo o protitelesih bi moralo zadoščati za PCT

-Ukinitev PCT za bencinske črpalke.

-kontrola PCT s strani inšpekcije in ne študentov, trgovk ,varnostnikov...

 

Pa še marsikaj... :)

 

 

1. Zakaj testiranje za cepljene? 🤔

Ali se v Italiji, portugalski, Španiji, Franciji, Danski... tudi testirajo cepljeni? Ne. Pa nimajo take štale kot pri nas. 

2.Kdo bi plačal testiranje na protitelesa? Vsak sam? 🤔

3.Ali  so benzinske črpalke kaj več kot ostali? 🤔

4.koliko inšpektorjev bi potrebovali za vse trgovine, šole, univerze, gostilne... 🙄

No go. 🤗

Nejc, ne leti zgoraj napisano nate, ker vem, da ti razmišljaš v redu. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.