Skoči na vsebino
Mazda CX-60
Napisano
16 hours ago, Boss said:

Evo pa sem si pogledal vseh 50 minut... model čist preveč naklada. 😜

 

Bistvo pa je to, da dejansko je to trenutno najboljša izbira pogona. Nisi obremenjen s porabo elektrike pa ali boš dosegel cilj oziroma a li bo polnilnica prosta, istočasno pa se da vozit zelo ekonomično. Kakor koli pogledam je tole izbira za naslednjih 15 let pol pa upam, da se bo tehnologija baterij in pa predvsem mreža polnilnic in el. infrastruktura tolk izboljšala, da se bo dalo čist na elektriko prešaltat.

Meni bi bilo še boljše kot ima toyota - pač da ni priključni hybrid. To skoz vštekavat in izštekavat in istkat vtičnico ipd ... naj motor nafila baterijo in je mir :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtomatski menjalnik proti ročnemu menjalniku
Napisano

Jaz sem imel 2 mazdi 6  z ročnim, sedaj pa še tretjo z avtomatskim menjalnikom. Ja, za nekatere stvari je avtomatika res boljša. Na primer pri vleki prikolice je definitivno bolj 'smooth' z avtomatiko. Speljevanje v klanec je druga kljukica. Speljevanje na kaki spolzki podlagi je ravno tako bolj smooth z avtomatiko.

 

Je pa res, da je spet odvisno kakšen menjalnik je. Mazdin aisinov je namreč, za normalne potrebe čisto zadovoljiv, ni pa to nek dirkaško nastrojen izdelek. Ok, lahko ga butneš v manual pa je malce boljše, še vedno pa ni taka odzivnost kot pri  kakšnem drugem. Ampak, saj v bistvu tudi ne rabi biti.

 

Bolj je problem v tem, ker ne moreš prosto izbirati kaj bi imel, ampak je to pogojeno z neko kombinacijo opreme avtomobila. To je pomoje še največja težava.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
2 minutes ago, Janez007 said:

Zanimivo razmišljanje - žal je takih veliko. Kot da šolstvo, zdravstvo, sociala, ceste, ... niso naše. Kot da se "naše" konča pri vhodnih vratih v stanovanje. Pa vsi bi radi živeli v urejeni/pošlihtani soseski, deželi, z lepimi cestami itd. 😔

No ja no. Za ceste plačujemo še preveč, pa kljub temu niso bogvekaj. Glede goriv pa, to je pač tržna dejavnost, približno kot ostale. Če dobiš kje ceneje isto kvaliteto (ali še boljšo), zakaj pa ne. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Jaz sem dobil enkrat ene fulda gume mislim da so bile še manj kot 1 mesec stare. In jih ni pobralo nič. Kar sem opazil po 2 letih uporabe je bilo to, da so v dežju precej drsele. Ne vem pa ali je bila to fora same gume, ali zato ker so bile sveže. Fuldo po tem nisem več kupil :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Toča 25.05.2022
Napisano

Saj zato sem na začetku napisal, da če si na nuli na koncu si lahko srečen. Pustimo to, da maš gor lahko potencialno amatersko našvasano streho ipd..

Upam, da bo pri tebi vse OK.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Pri skoraj 87000km očiščen kolektor, oba egr in vse kar paše zraven. Ni bilo še neke panike, se je pa lih dobro začelo nabirat ...no na koncu je bilo za skoraj pol litra saj. Bomo videli kako bo, se mi pa zdi, da je mogoče bolj miren tek, za glasnost težko rečem, čeprav se mi je ravno tako zdel za odtenek bolj uglajeno.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
11 hours ago, NevLado said:

Bodi pozoren, da na servisu menjaš prvih 5 let vse, kar oni predlagajo glede na zahteve Mazde. Na ta način si zagotoviš garancijo!

 

Filter pa lahko menjaš sam - tisto leto, ko ga po knjigi ne rabiš.

 

Ja, čeprav on ima filter notranjega zraka. Za olje pa filter olja bi se strinjal ja, da bi nekako lahko kdo kompliciral. Čeprav pa, tisti ki prinesejo svoje olje na servis, a so potem upravičeni do garancije ali ne? :) Pa recimo, da je to od Mazde olje, ali pa pač olje identičnih specifikacij. Pomoje je odvisno na koga naletiš.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.