Danes smo se zbrali na obali in naredili en miniMTB"penzionistični" Giro. Na obalo nam je lepo ,sončno vreme prinesel TBA. Pogoji za kolesarjenje so bili odlični, kondicija v redu. Na koncu smo si privoščili zasluženo pivo in dobro hrano.
Na Shellu trenutno tankam premium nafto za ceno normalnega. Ta akcija mislim da traja do 15.03. Gre pa 6-ka malo bolje in kar je najbolj pomembno, pije še manj kot prej. Vsekakor je boljše gorivo.
Seveda, ker denar raje neseš makaronarjem …. Ko jebe slovenske proizvajalce
Glede članka pa… pomoje je malo napihnjen… Slovenski proizvajalci lahko prodajajo svoje izdelke tudi pod Hoferjevo blagovno znamk… kar se itak že sedaj dogaja… Po drugi strani pa… koliko brandov pa je sploh še slovenskih? Radenska, Union, Laško, Argeta, Kekec, Fructal, Cockta, Čokolešnik, Barcaffe,…
Zanimivo. 🤔 Sem mislil,da boš kupil cliota, ker je narejen v novem mestu. 😉Denar raje daš japončkom. Ko jebe slovenske proizvajalce.😉
Jaz je zadnjih 20 let nisem prižgal, ker nikoli ni bila take megle, da je bila vidljivost manjša od 50m. Ehh, kje so tiste ljubljanske megle izpred 30, 40 let?
So se preselile na obalo? 🤔
Bi rekli obalni ravnozemljaši, združeni v resnici okoli stevota: "Od kar so naredili predor Kastelec imamo mi na obali meglo".😎
Hofer je eno navadno skladišče, čist po nesreči spremenjeno v trgovino. Notri se počutim bedno nekako v stilu "hurry up and buy", kar mi niti malo ni všeč.
"Hofer je eno navadno skladišče". Se popolnoma strinjam. Prav tako je tudi IKEA.
Pa zadnjo meglenko potem ugasneš, ko za seboj vidiš žaromete tistega za teboj? 🙄
Vedno. Prižgem jo le takrat, ko je vidljivost 0. In jo takoj ugasnemo,ko se megla malo razkadi. Vem, kako je zoprno,če kdo vozi pred menoj z prižganimi meglenkamu, ko ni megle.
Moram pojamrati. Danes sem šel zjutraj v Ljubljano. Od Kopra do Logatca je bila megla. Videlo se je -nič. Kaj me moti?
Veliko voznikov vozi brez kratkih luči. Pač imajo nastavljene luči na avtomatsko in posledično se ob mraku , kot je bil primer danes, ko je megla , kratke luči ne prižgejo same in posledično tudi zadnje ne. In avtomobili so totalno nevidni. Jaz sem prižgal luči , ravno tako zadnjo meglenko.
Še posebno so kaki sivi, črni , skratka temni avtomobili problem. Po eni strani so te avtomatske luči super, po drugi pa so nevarne, če se zanašamo samo nanje. Enako se dogaja ob dežju v mraku, ko ljudje vozijo brez luči zadaj.
Libija itak ni več država odkar je bil umorjen Gadafi. Tako da tam je vse mogoče. Verjetno so jim pomagali naši prijatelji amiji.
Tako kot so naši prijatelji takrat Evropi razstrelili plinovod.
Zanimivo je, da bi vsaka normalna država razstrelitev življenjsko pomembnega plinovoda smatrala za akt agresije. Le EU je tolk glupa da je pri jebanju s strani sovražnika pri tem še ploskala.
Obstaja sicer verjetnost da sama EU ni tolk glupa, da pa so vođe podkupljeni. Židje imajo dnarja kot dreka.
Evropa živi normalno dalje brez vodkarske nafte in plina. Problem imajo oni nekje drugje. Sedaj po vrsti "izgubljajo" zaveznike po svetu. Ostali so jim še Severni Korejci. Mali debeli joče,ker nihče noče njegovih igračk. 😉
Rusija je danes obtožila Ukrajino, da je z brezpilotnimi letalniki napadla ruski tanker, ki je prevažal utekočinjeni zemeljski plin v Sredozemskem morju. Po navedbah libijskih oblasti je tanker potonil med Libijo in...
Sicer izstopa babyface (pa seveda desetar), ampak tudi Juvanova je danes z izjavo na TV da bodo morale ladje zaradi zaprtja Hormuške ožine pluti okoli Afrike, pokazala izjemen potencial obramboslovcev.
Pozabil si še "strokovnjaka" lažnjivega Lukca. Ta prekaša pa vse na polni črti. Ali je bll baby face mišljen on?
Takole. Danes sem imel čas (tega mi penzionisti težko najdemo)😄pa sem malim obiskal operaterje za mobilno telefonijo. Najprej sem šel na T-2, kjer sem jim razložil, da me njihova telefonija ni prepričala ( mrtve točke, tako v Kp kot drugje na obali, še slabše je, ko preklopi na A1, da ne govorimo , ko preidem mejo z Italijo in mi preklopi, ali pa ne, na kr neke It. operaterje. In potem ni signala).
Ok. Do treh mesecev po sklenitvi naročnine lahko prekineš pogodbo zastonj, če nisi zadovoljen). To je ok.
Nato sem šel na Telekom. Reklamirajo namreč kar ugodne pakete. Recimo "naj B"za 10,99€. Ampak...za tiste, ki imajo že vse ostalo pri njih. 😎 Drugače je za ostale smrtnike prvo leto precej zasoljenih 15,99€, naslednje leto pa polna cena 27,99€. 😳 To je astronomska cena za paket , kjer pri drugih stane pod 8€.
Ostal mi je še Telemach, kjer dobim ob vezavi za 2 leti, popolnoma enak paket kot na Telekomu, le da me stane 6.90€.
Jaz sem trenutno Mazdo stisnil do konca le v Vrhniški klanec navzgor, tako da niti ne vem kolk je top speed po ravnem a me po pravici povedano ne zanima čist nič.
Saj ni poanta v tem,da moraš vedno terati na ful. Saj tega ne počnem niti sam , verjetno nobeden. Jaz sem samo napisal,da tega avta z"normalno"vožnjo ne spraviš na 7,5 l/100. Ker sem ga vozil več kot enkrat. Ja, če se res cijaziš pod omejitvami, potem ja.
In so tem, da res gledaš stalno na števec hotrosti, ker pri tem motorju si takoj krepko prehiter. Takoj, ko na avtocesti malo pohodiš plin, se poraba drastično poveča.
Cx 30 je čisto drugi tip motorja. Deluje čisto drugače, nima turbine, je nekaj vmes med benzinarjev in dizlom. Zato tudi, ko ga priganjaš, še vedno ne pije toliko.Ugotovil sem ,da je podobna poraba pri cx 30 za enako pot, kot je poraba na moji Mazdi 6 dizel.
Sam veš, da imajo tudi naše 6-ke večjo porabo na avtocesti,čim jo hitreje voziš.
Sicer pa,za kar se boš odločil in kar boš kupil, to boš vozil. In tankal.😉
Jaz ga imam že dva meseca za 28€ tri številke. Za dve srednji in za eno št. pa naj višji paket. Dve leti nazaj sem bil pri Telekomu za dve leti in sem imel isto ceno in po 2 letih bi imel ceno za vsakega po 26€🥴🫣
Prej sem pa vedno bil na Telemachu, še prej pri Tušmobilu in pri nas je bilo vedno z omrežjem vse ok👍
Paziti moraš edino, da se pred iztekom 2 let najdeš novega ker potrm boš za te najboljše pakete plačal polno ceno, ki je ohoho..... 🥴
Hvala, Bini. Še vedno se odločam med Telemachom in Telekomom. Moram še malo premisliti.
Seveda je možno, da laže, čeprav naj ne bi bil več kot 5-10%, kar je še vedno OK. Logično pa da v 100km ne morem tega testirat na edini pravi način in to je z ročnim preračunom pri tankanju do polnega.
Recimo Mazda ima 2 programa tako imenovana Trip A in Trip B. Pri Škodi so celo trije in sicer, dolgoročna, kjer so bili podatki p šprabi na cca 6500km. Potem sta pa še dve in sicer poraba od tankanja in poraba od zagona motorja. In za primerjavo je bila dolgoročna 10l/100km in ker sem šel tankat takoj po prevzemu SUV-a, sem gledal na koncu samo porabo od tankanja, ki pa je bila 7,5l/100km. Kot orientacija je dovolj.
Je pa seveda res, da ker gre za testni avto je tudi ta dolgoročna poraba verjetno pretirana in večino časa pri normalni uporabi ne štartujemo k blesavi, ne divjamo po AC-jih al pa se gremo gorskohitrostne preizkušnje (čeprav je pa zabava).
V čem je pa potem zabavno imeti tak avto z tolikimi konji,če se pa voziš z njim po desnem pasu v Vrhniški klanec? In paziš na vsak deciliter goriva?
Ta zabeležena povprečna poraba testnih voznikov pred teboj bo kar v redu. Nekateri, ki so vozili ta avto kot se spodobi, so imeli porabo 12 litrov in mogoče še kak liter več, drugi, bolj "šparovni", ki skoraj niso tiskali gasa malo pod 8, pa imaš povprečno porabo 10 litrov. Skoraj nihče ne resetira porabe, , ko vrne vozilo. Toliko konjičev hraniti in takšno težo premikati, terja svoj davek.
Jaz sem ze vrsto let na Telemach. Lansko leto mi je malo prekipelo ker benih akcij ne dajo za nove narocnike. (mel sem 3 stevilke - dve za 20 eur vsaka in eno za 10 eur).
Sem switchal na HOT za 3 stevilke vsaka po 10. Nekako HOT (ki je a1) ni delal isto kot Telemach. Prenosi so bli slabsi, slabse je lovilo v teh grapah kjer se jaz vozim.
Potem pa mi je lokalno Telemach ponudnik dal akcijo top paket za cca 7 eur za 2 leti. Vzel 3 stevilke in zdaj na telemachu nazaj. Precej bolje dela kot HoT. Jaz sem s samim omrezjem zelo zadovoljen, mores se pa bockat in malo switchat operaterje ce hoces prisparat.
Meni ponujajo za 6,99€ neomejen internet, neomejeni klici, 44 GB prenosa v Evropi. Pri T-2 mi gre na živce, ker, ko ni signala T-2, se preklopi na A1, ki je kr neki. Celo v Kopru in Izoli ponekod ne dobiš signala.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Uh, to je že za motor veliko vožnje. 😅
Povezava za deljenje
Deli na druge strani