V mladosti sem veliko presmučal, zdaj pa res ne več. Imam občutek, da sem se takrat malo zasitil.
Zanimivo. Jaz pa se nobenega športa ne zasitim. Pri smučanju mi je super to ,da greš v gore , da si lepo napolniš baterije. In pa to, da se res dobro razgibaš. Je pa res,da smo v zadnjem času malce upočasnili stvar in dolžino presmučanih kilometrov. Če bo vse z rehabilitacijo kot mora bit, grem že čez kaka dva tedna s kolegi na eno "rahlo"smučanje . Najbrž bo za začetek samo dopoldanska karta.
Ampak tale pa je svojevrstven manipulator, ki niti enkrat ne da odgovora na vprašanja in hoče biti zgolj všečen. Človek, ki ne zna konsistentno odgovarjat na podobna vprašanja je pač preVirant 2.0
To so pač pravi politiki. Fake so pa taki,ki na vsako vprašanje odgovorijo z lažjo. Živi primer je golobnjak. Pri njemu sveti vse rdeče, tolikokrat se zlaže v vsakem intervjuju.
Saj veš, da se ne gre za obrambo ampak za nekja drugega. Ja tud Venezuela se ni šla zaradi mamil, kot so razlagali. Murikanci še vedno lažejo z naskokom največ.
Tako, lažejo, da počas EU politikom prihaje iz dupeta v glavo, da glavni sovražnik pa očitno ne bo Rusija.
Skrajšano. Ne da bi se tega zavedali si pogosto sami žagamo vejo na kateri sedimo.
Tvoja penzija se ne črpa iz zbranih dajatev v preteklosti, ampak iz sedanjih dajatev, iz meseca v mesec. Tudi če si še tako nekoč filal žakelj in si na papirju do tega denarja 100% upravičen, v določenih primerih ne bo pomagalo, če se bo žakelj sesedel.
To ni moj problem. To je problem finančnikov, vlade, trgovcev...
Sistem se bo sesedel, ker trenutna vlada fila javni sektor, realnega pa stiska. Posledično bo vedno manj delovnih mest, vedno manj vplačil in vedno več prejemnikov socialnih transferjev. Jaz sem svoje oddelal in plačeval davke in prispevke tako zase, kot za druge. Nikoli nisem skrival prihodkov in utajeval davkov.
Si preskrbljen, lepo. Saj verjetno se zavedamo, da to velja danes. Če nas bi večina potrošnikov začela fizično kupovati v tujini in bi podjetniki firme preselila v tujino, bi samoumevna preskrbljenost, ki temelji na pobranih slovenskih davkih in prispevkih, izginila.
Poleg tega, ali smo domoljubi ali ne? Če imamo svojo državo, moramo zanjo skrbeti. Podobno kot z Mazdami. Zakaj ne servisiraš, tankaš, poliraš sosedovih avtov? Če hočeš od svojih kur jajca, od krave mleko, jih je treba futrat. Pri penziji je enako.
Takšne smešnice pa že dolgo nisem slišal.😄 Ti si malo to vse pomešal. Od vedno sem plačeval vse prispevke in davke za razliko od privatnikov, ki veliko tega skrijejo. Tako,da kar se tega tiče sem prispeval veliko več, kot marsikdo v tej državi. To,da bi morali vsi kupovati pri nas je podobno,kot ko so dobili v Mercatorju namesto regresa bone mercatorja. Kolikor vem vsak dela in razpolaga s svojim denarjem kakor hoče in ga zapravlja kjer hoče. Pač konkurenca.
Naj tudi pri nas spustijo davek na hrano,kot je pri sosedih in naj bodo cene konkurenčne pa bom z veseljem vse kupoval pri nas.😉
Predvsem pa, EU trg je svoboden za pretok blaga.
Ko bodo vsi tajkuni in ostali , ki imajo svoja sredstva skrita v tujini in bodo plačevali davke v Slo. nam bo takoj bolje.
Firme se že selijo v tujino zaradi neugodne poslovne klime. Pa ne zaradi potrošnikov, ampak zaradi nesposobne vlade. Zaradi zvišanja minimalne plače, božičnice, je ogroženih 16000 malih in večjih podjetij. Zopet ne zaradi potrošnikov.
Kar se tiče pa domoljubja pa ne bi o tem. O tem smo že debatirali.
Zakaj pa tja, če se na Hrvaškem cedita med in mleko? 🫣
Kdor spremlja ta forum dobro ve,da grem jaz južneje od Kolpe na vsakih deset let. Do Zagreba. Edino kak koncert in to je to. Tja ne hodim ,še manj pa bi tam živel. Nisem rekel, da se cedita med in mleko, le, da nas prehitevajo po desni. Začelo se je v zadnjih treh letih.
Pa kdo ti je zdaj kriv, da si silil v penzijo... še naprej bi delal pa bi imel zeleno travco...😜 še kako za pokadit zraven.
Ok mal heca je blo to, ampak a si razmišljal, da bi se preselil na Hrvaško al pa v Italijo, če so tam tolk boljši pogoji. Ne to je čist resno, ker sam gledam, a bi se v penzionu mogoče preselil nekam, kjer bom s penzijo bil car.
Meni je v penziji božansko. Vsak dan delam kar hočem, grem kamor hočem.
Še da 100%saniram koleno, sem zmagal. Sedaj sem na recimo 75%.
Sicer pa, ne skrbi zame, jaz sem preskrbljen. 😉
Bolj ne skrbi za ostale, ki še delajo.
Ko je že govora o Italiji, gremo pa itak že skoraj vse kupovat čez. Se veliko bolj splača.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Tale Češka voljčjakinja je pa res popestrila te igre. Zaslužila bi si medaljo,saj je prečkala pravilno ciljno črto.😄
Povezava za deljenje
Deli na druge strani