Skoči na vsebino
Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 7 minutami je Boss napisal:

 

on tega ne ve, ker ma že stara moda. :hudicek:

 

mhm, pa sosedova trava je tud bolj zelena...

Dejansko je njihova trava vedno bolj zelena, medtem, ko je naša vedno bolj uvela. Še en mandat teh zadetkotov in bo vse rumeno.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 5 urami je Bini napisal:

Vprašaj hrčke kako živijo pa ti bo jasno... :nevem:

Zadnjič,ko sem bil na koncertu smo šli b največji nakupovalni center v Zagrebu

Vsi oblečeni po najnovejši modi, veliko prestižnih trgovin in prestižnih avtov v garažah. Po moje jim gre vedno bolje za razliko od nas. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Danes ni dan za naše skakalce. Slabo kaže. Je pa med gledalci en zadetek, ki maha z jugo zastavo. Kaj ga ne more kdo povprašati po zdravju. Tako,konkretno.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Boss napisal:

 

Niti ne je pa najlažje merljiv in tudi najbolj udarno se sliši...  problem je, če imaš svojo samostojno valuto, ki s tem izgublja vrednost. Če pa imaš enotno valuto pa to ne vpliva. Pomeni le, da se z inflacijo dvigujejo vse vrtste prihodki, ki imajo uzakonjeno, da se morajo dvigovat z inflacijo. Po domače povedano se potem zvišujejo ne samo taki dohodki ampak tudi ostali. Še enkrat, bistveno je da nimaš svoje valute, ker takrat vpliva na devalvacijo vrednosti in imaš dejansko lahko manj.

 

Drug aspekt je pa recimo ta, da proscenti znajo zavajat.

 

Recimo storitev, ki stane pri nas 1000€ in jo podražiš za 2.5% stane potem 1025€.

Če pa recimo v drugi državi enaka storitev stane 1300€ pa jo podražiš za 2% je to potem 1326€.

 

Se pravi kljub temu, da je podražitev v procentih manjša, je pa nominalno treba dat več denarja. In ker ne živimo od procentov ampak od nominalnih zneskov.

 

Pa še tretji aspekt je ta, da inflacijo je potrebno gledat na daljše obdobje nekaj let, da se iznačijo letna nihanja, zraven upoštevat rast dohodkov in predvsem realno kupno moč.

 

Tako, da inflacija, sploh kadar govorimo o desetinkah procentov, ni nek merodajni pokazatelj, še manj pa da bi jo lahko resno napovedovali za naprej. 

Tukaj mislim predvsem to, da če imaš denar na banki (kot ga ima velika večina,  brez vezav ponavadi) ,ti ga takšna  kar visoka inflacija kar dobro golta. 

Koliko denarja ti ostane recimo od 10000€, če je takšna inflacija in imaš denar na banki brez vezave po petih letih. Ali recimo po desetih letih. 

Da vidimo izračun,Boss.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pralni stroj
Napisano
pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Za privajanje je AEG.

Mazda ni za slabo srce

Imam eno in drugo. Oboje vrhunsko brez sledi korozije. Kaj delate nekateri z temi stvarmi  bi bilo zanimivo videti. Nekaj v povezavi meha in prašička.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Od vseh gospodarskih faktorjev si našel inflacijo... 🤣 

A ni to precej važno,koliko ti denar izgublja na vrednosti. Po moje je to precej pomemben podatek. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

To je realnost. Medtem,ko gredo drugi okoli nas naprej, naša vrla vlada samo nabija davke, hromi gospodarstvo, stiska privatnike, uničuje zdravstv.

Imamo inflacijo , večjo od povprečja v EU.

Prva je inflacija v Sloveniji, druga povprečje v EU.

            Slovenija           EU

2025      2,5 %              2,1 %

Napovedi za leto 2026 nam tudi ne kažejo lepe slike,če ostanejo tej pajaci na oblasti. 

            Slovenija            EU

2026      2,3 %               1,9 %

 

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pralni stroj
Napisano
pred 2 urama je godlike napisal:

Sem jih tudi jaz imel, ampak sedaj pri kitajcu grem stran.

 

No me je že prej zmotil sesalec, ki je bil 100% čajniz rebradn.

 

Tudi Bosch me je razočaral. Top pralni stroj, made in Spain, delal preko 10 let. Novi turek rjavi. Na kotih barvo napihne.

Pa ne me basat, zraven stoji AEG sušilni, ki teh težav nima.

Ja, AEG je zakon. Jaz imam njihov sušilni stroj in pomivalni. To je enostavno tank. Zahodni, se razume.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pralni stroj
Napisano

Jaz sem imel do pred kratkim od Gorenja le opekač kruha in bojler za vodo.

Opekač je crknil in sem kupil Bosch, prav tako je šel k vragu bojler in sem nabavil ploščatega Ariston Velis pro Wi-fi 80. Tako, da sem opravil z Gorenjem.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Penzijo ima ziher astronomsko...to je samo "dodatek" k penziji!!!!!!!😲

 

Za to pa takega hudiča baba zmeraj zganja...jaz bi tudi...🤨

Obnaša se,kot da ni čista. Kdo ve?...

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj poslušate?
Napisano

Včeraj ,Zagreb, Alter Bridge. 🤘🤘

Vrhunski koncert, vrhunski zvok, polna dvorana. Veliko Slovencev na koncertu. 

 

IMG_20260131_221318.jpg

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Vedno več držav razmišlja, da bi bojkotirali svetovno nogometno prvenstvo v ZDA. Tudi naši se pridružujejo in iz protesta ne bodo šli tja.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Včeraj sem prevzel kolo , kjer so opravili letni servis. Mali servis vilic , zadnjega amortizerja, nastavitev menjalnika in zamenjava zajle za menjalnik, podmazano vse-nova mast,  servis zavor (razdrto vse , očiščeno podmazano), motor -kolo posodobljeno na najnovejšo verzijo, izmerjena veriga (bo dobra še za kakih 600 km).🧐 Zamenjane prve ploščice z slovenskimi  Sinter Green pads  (prej nikoli slišal). Po prvih kilometrih so se izkazale za zelo tihe, dobro primejo. Bomo videli,kako se bodo obnesle na dolgi rok. Naročili smo še sprednji novi disk Hayes 220 mm.  Sedanji Sram malenkost opleta in mi gre na živce, kako se ga sliši med vožnjo😇Na koncu mi je serviser res temeljito razložil in pokazal, kako se nastavi moje vilice Rockshox Lyrik ultimate in zadnji amortizer. Tip res obvlada . Zanimivo vse skupaj. Cena-sitnica. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Link ne dela😕...daj magari kako sliko🙄...me res zanima.

Dajte ostali...ne sam zase držati,kar vas veseli...objavite...mogoče še koga drugega zanima.

Imam izkušnje,da npr.sodelavci in kokegi...v pogovorih ugotovim,kaj ima,je kupil itd...od npr.orodja...mene tudi zanima,že da izvem kakšne so izkušnje ipd...pa nič ne povedo.

 

Ne samo zase držati...

 

Npr.,ko sem imel namen kupiti cirkularko od DeWalta DWE7492..takrat je bila draga za popizditi...sem plačal orng čez 900€, k se jo nikjer ni dobilo...sedaj je cca. 300€ cenejša...in sem kolebal...in cčisto slučajno vprašal sodelavca...in pravi,da ima eno poceni Einhell-ovo...in je rekel,da je porazna...da od vibracij sama spušča žagin list itd...skratka-katastrofa...kaj šele za kakšno bolj precizno žaganje...je rekel,da če hočem res dobro,da naj kar kupim.

In mi ni bilo žal...to ti je nasvet brez kančka faušije.

To je tudi del tega,za kaj tukaj objavljam...ne samo,ker imam jaz z tem veselje,ampak,ker mogoče koga tudi zanima.

Čudno,meni dela.

Tukaj je model in karakteristike 

IMG_20260122_221033.jpg

IMG_20260122_221054.jpg

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.