Po pol leta se je spredaj na njih odlepil podplat in je sedaj luknja. To ni posledica obrabe ampak po moje napaka pri lepljenju. Ali bi bilo smiselno uveljavljati garancijo? Kako gre ponavadi to skozi?
Sicer ne vem od kdaj to spremljaš, ampak ameri po WW2 to delajo ves čas. Zdaj po novem že Kolumbiji grozijo pa Danski in Grenlandiji. Fino fajn, da imajo nekateri toliko odpustka, do dejanj murikancev. Ja dokler k nam ne potrkajo na vrata je vse OK al kako gre to.
Dejansko se jim lahko postavijo po robu samo še države z jedrskim orožjem z ostalimi bodo pa delali kolikor se jim zahoče.
Imaš pa popolnoma prav, ko se sprašuješ to, ker murikanci ne spoštujejo nobenih mednarodnih dogovorov, pravil, mednarodnih sodišč in drugih pravnih aktov, se grejo terorizem, piratstvo, ugrabitve in druge nedovoljene stvari samo zato, ker lahko. Problem je v tem, da večina folka sploh ne ve kje je glavni problem in kdo je vzrok.
Najbolj se nasmejem,ko mi kdo omeni,da bo enkrat prišla na vrsto tudi Slovenija,da jo jenkiji napadejo.🤣🤣
Ok, ne bi bilo slabo,da pridejo in ugrabijo mesečnika in podobne modele in jih odpeljejo. Ne bi bilo novene škode. No ja, Severna Koreja ,vodkarji in Kitajska bi izrazili proteste.😉
Pri vsem tem globalnem segrevanju smo po veliko letih zopet dočakali nekaj snežink na obali.😄 Otroci so vsi navdušeni, kričijo in se valjajo po mokrem asfaltu. Lepo.
Leto 2025 je bilo slabo za živinorejce. Kojn po imenu Bit (Bitcoin) je bil v enem letu v primerjavi z Rubljem 60% manj vreden.
Za situacijo nedvomno stoji nešteto paketov gospodarskih sankcij kot ukrepov s strani EU, ki so rusko gospodarstvo dokončno spravili povsem na kolena.
Za štromarja, ki o ekonomiji nima pojma, mi je povsem nerazumljiva situacija, da po vseh teh sankcijah proti Rusiji le ta uspeva z letno rastjo rublja v višini 45% napram dolarju, medtem ko v istem letu tisti, ki s sankcijami kaznuje Rusijo poslujejo katastrofalno. Kot naprimer nična gospodarska rast Švabov na katero je vezano večino EU gospodarstev.
Koga, za vraga, gospodarske sankcije zares tepejo???
Ok-štekam...samo...za kaj pa pol toliko njih rine v ZDA?
Razen če jih eni od njih sovražijo,drugi pa ne...keri so keri pa si lahko vsak zase misli...
Zmeraj je tako,da bi eni radi gore cvenka za nič dela...pogosto tako,da "zjebejo" ostalo rajo,in si jo podjarmijo....je pri nas isto...in tudi pri nas imamo ene in druge...zmeraj ista fora.
Normalno,da sedaj tisti Madurotovi (pri njih,kot tudi drugje) zganjajo cirkus...nič presenetljivega...
Tudi pri nas se bo levim odpulilo,bomo spet biciklirali in ne vem kaj še,če pridejo desni na oblast...nič novega niti tam,niti pri nas...
Tako je. Tisti, ki so imeli koristi od narkiča , sedaj žalujejo za njim. Večina folka v Venezueli pa ima žurko. Prav tako tisti Venezuelci , ki živijo v tujini. Naša levica, ki je bila na usposabljanju pri njih pa žganja paniko. In zraven še par diktatorjev.
Eh, saj sem ti napisal že prej. Razen par varnostnikov okrog Madura, se drugi v državi niso preveč pretegnili z njegovim varovanjem. Sicer kot se tu pogovarjamo, verjetno kaj boljše zdaj ne bo. Je pa verjetno dosti v kurcu, da jim je gladko vseeno, če jim predsednika odpeljejo.
Ko smo že pri tem. Bi se kdo tu kaj preveč sekiral, če katero od naših političnih garnitur odpeljejo?
Ne bo rabilo. Se bodo "odpeljali" kmalu sami na snetišče.😉
Mene večkrat takole žalosti, ko nekdo pravi, da nimamo pojma kako je. Kaj pa če imamo, kaj pa če smo ravno v začetku 90-ih prihajali na trg dela in to v času, ko se je Slovenija osamosvojila in smo izgubili večino južnih trgov. Bilo je tako težko priti do službe, da smo bili marsikje prisiljeni narest svoj d.o.o. in brez poprejšnjih delovnih izkušenj začeti na trgu dela brez zaloge, brez strank, brez izkušenj v biznisu, brez začetnega kapitala.
Ne vem no, ampak če nisi neumen in želiš delati ter je produkt zanimiv nekako zlezeš. Je pa res da takrat ni časa ne za dopuste, ne za road tripe, motoristične izlete in vandranje po svetu. Ja rakole ene tri, štiri leta gredo brez tega luksuza in si letno mogoče privoščiš le kak teden frej in nič več pa še delovne sobote imaš. Jebat ga tko to je in ja prekleto dobro vem kaj pomeni bruto pa bruto bruto, pa odplačilo kredita za poslovne prostore pa jebanje z neplačili. Pa reklame, pa tekoči stroški, pa uporabo lastnega avta brez povračila potnih, ker se ne bi izšlo. Itd itd.
Ja si deklica za vse, praktično moraš vedeti skoraj vse sam od umestitve produkta, reklame, trženjski posegov, dogovor in pogodb, do izterjave in šele čisto na koncu nekje je plača... ja včasih se tudi zgodi, da je ni. Maš za pol leta plač neplačanih faktur v zaostanku pa ostaneš brez plače.
Jaz sem takole poskušal dobrih 7 let pa ugotovil, da gre preveč energije za vse ostalo kot zgolj samo za ustvarjanje biznisa, prepustil firmo kolegu, šel za pol leta delat honorarno pa potem dve leti v privat firmo, da sem na koncu tu, kjer sem trenutno.
Tako, da ja prav prekleto vem kako je to pa se nikoli okoli tega nisem obremenjeval, ker je bilo na meni a sprejmem taka "pravil" kot so pri lastnem DOO ali SP. Tole prvič takole pišem, da samo spomnim, da nas je veliko šlo skozi take zadeve in da marsikaj vemo o tem, čeprav ne razlagamo kako grozno je bilo. Mogoče pa vseeno ni bilo tako hudo, je pa res, da z SP-jem težko rataš milionar ali pa še kaj več.
Glede socializma in danes se nebi strinjal. Če danes malo bolje zaslužiš, lahko greš kamor hočeš. Tudi bajto se da pozidati, če malo migaš in glavno - če si finančno pismen. Ne gre pa vse iz danes na jutri kot bi rada večina. Potem si pač pod vplivom bank konstantno.
Točno tako. Samo nekateri raje jamrajo in jokajo na kavču. Da pa bi prijeli za dodatno delo ,to pa ne. Čakajo,da jim bo država dala stanovanje. 😄
Pod jugo so talali kredite, ki jih je potem inflacija izničila.
Sem bil tam prej in po njej in so mi ljudje povedali, da jim zdaj gre dosti slabše. 🥴Prej so vsaj vedeli kdo je glavni, zdaj pa v državi v večini vlada sama korupcija in kriminal. To prinese v državo demokracija katere niso navajeni....
To se zgodi tam,kjer so ljudje veliko let pod diktaturo in ne znajo več razmišljat sami. Podobno je tudi pri nas,kjer veliko starejših objokuje ranjko jugo. V demokratičnem sistemu se ne znajdejo pa mislijo,da jim je bilo prej bolje. 😉
A veš, ti si začel pisati kako imamo slovenci denarja, pa da si lahko čuda privoščimo in potem smo se pač zbunli, da je to samo elita.
In to ni favšija. Super za tebe če organiziraš takšna potovanja.
Imam kolege na s.p.-ju, ki kupujejo razne stvari na firmo iz tujine in pol pri nas ne uveljavljajo davka. Ta tuj ddv jaz vedno plačam.
Vse ima svoje slabost in prednosti. Tudi v privat firmi, kjer sem bdel nad računi oddelka, ni samo bruto. Je strošek delavca 1. in 2. bruto, je potrebno najemnino prostorov pokrit, je blo treba določen procent iz oddelka pisat direktorju, računovodstvu. Šele potem si lahko rekel, da si na nuli.
@sportman333 ima čisto prav. Ali si zaposlen v doo (z enim zaposlenim) ali v sp, obojni imajo stroške.
Nimam vsega iz seznama, ne bom pa pisal točno kaj manjka.
Se strinjam , kolega, privatnik,da vse, kar se da, na firmo. V glanem je veliko mahinacij ,skrivanj... kar si pa ostali ne morejo privoščiti.
Švoh ti razumeš skakalni šport. Hoja na meji pravil NI goljufanje in vsi se probajo temu čimbolj približat, ker meje so postavljene zato, ker morajo biti. Ga ni športa ali tekmovanja, ki nima pravil. Problem skokov je pa to, da kontrolor meritve lahko izvede tako, da je vse OK al pa tako, da manjka nekaj milimetrov. Enako je pri sodnikih za slog. Enak skok ocenijo enkrat 17, drugič 17,5 in tretjič 18. Če to naredijo trije sodniki je lahko razlike tri točke. Pa se začuda noben ne obregne ob dejstvo, da lahko to pomeni precej pomešan vrstni red.
Pa še najbolj pomemben del, ki vidim, da ti je čisto tuj. V oprijetih dresih se ne skače, ker bi imeli skaklci premalo podpore v zraku in bi doskakovali na tla z velikimi hitrostmi.
Na evo prvi... še kdo?
Še kako se razumem.😉 Skoke spremljam že skoraj pol stoletja.
Včasih vsega tega cirkusa ni bilo. Ali niso bili toliko pozorni na drese ali pa so že takrat vsi goljufali. Problem je ta,da vsi poizkušajo pretentati sistem meritev , eni bolj uspešno ,drugi manj. Naši spadajo med te druge. Zdaj,ali so toliko neprevidno ali naivni ,to vedo samo oni.
Zadnjih par let je pa itak nastal cirkus in je vse skupaj postalo že brez veze.
Skakalci se večinoma ne sekirajo,če jih dobijo na pokošenem pri goljufanju, ker vedo, za kaj se gre pri vsem skupaj.
Najbolj se razburjajo kavč komentatorji, ki v bistvu sploh ne vedo,kaj je za vsem skupaj. Mislijo,da je to pošten šport.😄
Pričakujem konsistentni odgovor iz EU in prvi sveženj sankcij proti ZDA, ki so neizzvano napadle suvereno državo.
Haha pa kako trumpetek laže, da bodo ameriške naftne družbe zdaj vložile milijarde, da bodo pomagale Venezueli pri črpanju in predelavi nafte. Če bi to izvedli Rusi bi ves kolektivni zahod tulil v en rog kakšna kraja in vojni zločin je to. No pa da vidimo kakšne vrtiljake in besedne saltomortale bo potrebne, da bo to upravičeno dejanje in da je šlo le za nacionalno varnost murike.
Nihče razen levice in Kordeža se po svetu ne vznemirja, če so odstranili narko kralja. 😉 Aja, vodkarji in kamelarji so se pritožili. 😄
A res ne vidiš razlike? Norvežani so tunal drese z dodatki in namenom, da se goljufa. Dobesedno so bili ujeti pri dejanju.
Tukaj pa ne gre za namen goljufijo, ampak za hojo po robu in če pravilno ne oblečeš dresa lahko pokaže drugače.
"Za hojo po robu". Točno to je problem vsega skakanja . Vsi hodijo po robu(v bistvu poizkušajo malo goljufati) in vsake toliko koga najdejo. Najbolje bi bilo, da imajo vsi oprijete drese in ne, da izgledajo kot leteče veverice v zraku. In potem pride do raznih mahinacij . Najbrž je problem tudi v materialu naših dresov. Tukaj bi morali povprašati kaj več Kranjca in Perota.
Sam OK, Zajc si verjetno ne meri dres sam... torej so zmerili v štabu reprezentance in ugotovili, da je OK. Tudi na kvalifikacijah je bil OK pa je bilo merjeno. Torej kaj zdaj... kako, enkrat je dres OK, drugič pa ne? Ko so v igri milimetri se da tudi meritev "prilagodit".
Recimo zakaj pa Niki niso pustili deci vode popit za tistih 100g premal teže.
Zakaj recimo za manjša odstopanja ne kaznujejo samo z odbitkom 5-10 točk? Ne tekmovalca diskvalificiraš in s tem posledično kontrolor lahko vpliva na razplet prvenstva. Sploh, ko govorimo o nenamernih odstopanjih kar verjezno 100g dejansko ni bila namenska goljufija. Tudi 3 ali 4mm pri raztegljivem materjalu ni glih meritev za katero bi človek stal. Ja hrastova miza se lahko zmeri, raztegljiv materjal pa še to oblečen je pa druga zgodba.
Dobro, lani,ko so Norveržani goljufali smo pa vsi kričali,da je pravila treba spoštovati. Letos, ko naši glumijo ,pa ni v redu. 😄
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Eno vprašanje .Glih mimo grede.
Gre se za all starke. Visoke superge.
Po pol leta se je spredaj na njih odlepil podplat in je sedaj luknja. To ni posledica obrabe ampak po moje napaka pri lepljenju. Ali bi bilo smiselno uveljavljati garancijo? Kako gre ponavadi to skozi?
Povezava za deljenje
Deli na druge strani