Skoči na vsebino
Aktualni dogodki!
Napisano
pred 7 minutami je Boss napisal:

Avstrijski kontrolor je povedal svojim sonarodnjakom, da bo presenetil z meritvijo zgoraj v ogrevalni sobi. Lovili so Domna ujeli pa Timija. Vsi so bili presenečeni, ker niso vedeli, saj se praviloma meri spodaj po skoku, le Avstrijski skakalci mrvo hladni, ker so vedeli. 

 

Tako, da Domen, Hrgota in ostali... lapo vas prosim, dejte raje bit za centimeter na varni strani kot na meji. Na tretji tekmi bo jodlar naredu vse, da ujame Domna nekje in ga diskvalificira. Res, Domen ima že tako prednost... da ne rabijo hodit po meji. Raje precej spodaj, ker jodlarski kontrolor je s tem poskusom na drugi tekmi lepo nakazal, kam pes taco moli.

Pravila so za vse enaka. Naši pajaci so si sami krivi. Prvič dobijo Timija in glej ga zlomka, zopet gre v istem dresu skakati. In zopet ga dobijo. So mislili,da ker so ga enkrat ujeli,da ga ne bodo več testirali. Če mu ne bi prepovedali skakati bi šel še tretjič verjetno v istem dresu. Niso vedno krivi drugi, Boss. 

Sicer pa se Timi ni preveč sekiral, ker dobro ve, da so vedno (vsi skakalci) na meji regularnosti. Prešerno se je smejal ob vznožju skakalnice in se zabaval.

Tako, da ni panike.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 29 minutami je TBA napisal:

sej to sm bil tko pripravljen. naslednje leto zna bit pa še kaseta za zamenjat in pa servis vzmetenja. Tisto bo pa več kot servis za m3

Itak. Jaz se sicer že tri mesece nisem nič vozil a glede na to,da sem naredil s kolesom preko 1 000 kilometrov, moram izmeriti verigo,da ni že pretegnjena.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je TBA napisal:

s popustom je bila cena 174€. v ceni je bila menjava boudna, na mojo željo ker je bil malo ''naglodan'', nova veriga, doliti je bilo potrebno mleko v gume :),... 

Nimaš kaj. To je pač potrebno naredit ,kolikor stane pač stane. Emtb pač ni zastonj.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

TIRALICE
Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

Iščem eno dobro idejo.

 

Stvar je taka, stoji pa takole: 24. januarja zvečer imamo nek dogodek v Portorožu. Ker se bo zadeva zavlekla tja proti polnoči, smo prišli na idejo, da bi nekam na obalo potegnili našo počitniško prikolico in bi v njej prespali. 25. januarja dopoldan bi pa pospravili in odšli domov. 

 

Kolikor sem gledal po internetu, so avtokampi v tem letnem času zaprti. 

Odkril sem PZA v Kopru, pa so mi z Marjetice sporočili, da je tam zgolj in samo za avtodome in da vsem drugim vozilom vstop ni dovoljen.

 

A je mogoče kdo iz Obale, ki bi imel dobro idejo, kje bi lahko za eno noč parkiral počitniško prikolico, pa da bi imel še priključek za elektriko, da mi peč na kurilno olje dela.

 

Ima kdo kakšno dobro idejo?

V zimskem času je bil odprt tudi za prikolice edino avtokamp Belveder nad Izolo, kolikor vem.Probaj poklicati gor.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sončna elektrarna
Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Za to da EU zadostijo, ker imamo spet premalo % obnovljivih virov. Na da se da še na tisti novogradnje, ki to prenesejo.

 

Sam sem proti temu. Ker tega na strehi na želim imeti. Včasih so pravli, da ne smeš hiše graditi pod daljnovodom. Zdaj pa si daš daljnovod na streho. 

V našem bloku smo se dogovarjali za novo fasado dolgih 10 let. Veliko kreganja in prepričevanja penzionistov.😃 Za to čudo na strehi  se ne bomo naslednjih 50. 😅

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano

Ko smo že pri čajnezih. Po dolgem premisleku in pregledu kup videov in rewievih sem se odločil in pred časom kupil action kamero Insta 360 Ace pro 2. Kamera dela vrhunske posnetke tudi v slabših pogojih svetlobe. Zraven sem dobil še eno rezervno baterijo. Res priporočam tole kamerco. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 42 minutami je Slivka napisal:

Kaj pa, če je vse res?

 

 

WWW.FACEBOOK.COM

𝐊𝐨𝐥𝐢𝐤𝐨 𝐝𝐞𝐧𝐚𝐫𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐦 𝐣𝐞 𝐯 𝟒 𝐥𝐞𝐭𝐢𝐡 𝐩𝐨𝐛𝐫𝐚𝐥𝐚 𝐯𝐥𝐚𝐝𝐚 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭𝐚 𝐆𝐨𝐥𝐨𝐛𝐚 Predsednik Vlada Republike Slovenije🏛️ Golob nekaj mesecev pred volitvami straši👻 pred “unim ta drugim” in se pri tem populistično...

 

Itak,da je. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 11 minutami je Bini napisal:

Bomo še videli kaj je od tega res in kaj ne... :whatever::nevem:

Ne bomo videli,ker lahko napiše kar hoče. Kot do sedaj  Edino,če nalepi gor delovne naloge od uradnega servisa  za vse odpravljene težave.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 54 minutami je Boss napisal:

 

Kupi pa boš poročal čez 5 let a je blo vredno. In nikar tukaj mešat Japoncev in Korejcev. Oboji so morali prehodit vsaj dve desetletji dolgo zgodbo, da so se uveljavili na trgu in dokazali, da niso muha enodnevnica. Kitajci bi tak skok radi nardili v 5 letih s preskakovanjem razvojnih in tehničnih korakov. Mogoče bo kakšnemu celo ratalo, ampak v povprečju pač ne. 

 

Sicer pa živi bili pa videli... ampak ponavadi se pri takih stvareh ne motim.

Recimo ,če že govorimo o Kitajcih. Kolega iz banda se ubada z brizganjem plastike.

Do sedaj je imel vedno ali italijanske ali nemške stroje. Sedaj je dobil odlično ponudbo neke Kitajske firme za tretjino cene kot so te evropske.Res je bil do tega  skeptičen (do vsega kitajskega) a sedaj, po le dveh mesecih uporabe pravi,da je stroj vesoljsko leto pred temi evropskimi. Dela tišje, hitreje in je veliko manjši kot prejšnji. Sedaj je nabavil od iste firme še striček za  tiskanje zlatega tiska. Ne more ga prehvaliti. Pri nas v slo stane tak stroj 4500€, on je dal zanj 750€ ---skupaj z prevozom iz Kitajske in carino ga je prišel 1500€.;Pripeljali so mu ga pred hišo. Tako,da jih ni za odpisati--- na vseh segmentih. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 11 urami je Boss napisal:

Tole je pa zanimiva zadeva, ker gre za ocenjevanje starih avtov in Tesla... hja hmmm... mal naj počakajo, da bodo čajnizi mogoče dosegli tako starost in bo takrat cela plejada proizvajalcev mnogo za Teslo. Ćajniz dela avto za 5 maksimalno 10 let in nič več.

 

WWW.TECHSPOT.COM

 

Saj ni nobenega na cesti več kot par let.😉

Čajnezi se učijo , zaposlujejo najboljše evropske avto dizajnerje in inženirje. Čez deset let bodo njihovi avtomobili top za pol denarja, kot jih ponujajo ostali. Pa bodo jokcali ostali proizvajalci avtomobilov,da jim sesuvajo proizvodnjo. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

 

Ja sami smo si krivi, mar bi Janšo poslušal pa imeli modro rumeno zastavo enako Ukrajinski.... emmm, ups, ojoj... ?zmeden?

Ja, pa da še nas napadejo nabasani vodkarji.  Je tako bolje,ker "vidijo"v naši svojo zastavo in nam dajo mir. 😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Računalništvo
Napisano

Jaz pa za "igrice" uporabljam  prenosni računalnik, ki ga poganja procesor Intel Core i7 z 10 jedri in največjo turbo hitrostjo 4,9 GHz, skupaj s 64 GB DDR5 RAM-a. Celo ne šteka nikoli. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 3 urami je Mraušk Mčk napisal:

Sicer ni povedal nič novega, česar o Evropi nebi vedeli tisti, ki vsaj delček možganov uporabljajo za razmišljanje.

Je pa dejstva podal na zgoščen in vsakomur razumljiv način. 

 

 

WWW.RTVSLO.SI

"Evropa je postala tako šibka, da ne more povzročiti svetovne vojne. Lahko pa je sokriva," je v intervjuju v oddaji Marcel razmišljal Janis...

 

To je povedal model,ki je grčijo spravil skoraj v bankrot. 😂

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rekreacija (kolesarjenje, tek, pohodništvo,... )
Napisano (urejeno)
pred 10 minutami je Boss napisal:

A si downhill-al 😜

 

A je to e-sobno kolo... kolk ti baterija zdrži?

 

Se spomnim pred leti, ko se je kolega pohvalil, kako je odkoleasaril relacijo Lj-Bled pa sem ga vprašal po katerih cestah je šel do Bleda. Pa me zaboden pogleda pa prav... ja na sobnem vendar.

Ja,sobno kolo za začetek. Na izi ,do obremenitve 3. Moram počakati do začetka januarja,ko imam ponovno pregled pa da mi odobri  iti na kolo.

 

Jaz :" ali grem lahko počasi ven, na pravo kolo"?🤔

Doktor:" seveda, kolo je priporočljivo"

Jaz:" super. Kar ste rekli ste rekli.". 👍

 

IMG_20251208_164154.jpg

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je TBA napisal:

Ene 2 tedna nazaj sem z novimi gumami in s 750Wh baterijo naredil 42,8 km in 968m višincev, vozil večino v emtb. ostalo mi je cca 15% baterije. 

Čez poletje in s prejšnimi gumami mi je ostalo okol 23-25% baterije ista tura.

Se pa konkretno pozna če so temperature pod 0. Gre kr pošteno po bateriji. 

Kje pa imaš kolo shranjeno?

Moj je v kleti. včeraj sem montiral termometer od vremenske in lahka spremljam temperaturo.  Temperatura čez noč ni padla pod 11°C tako da bi moralo bit čist ok za prezimit. Tud ko imamo zimske fure nikoli nisem dal kolesa polnit takoj ko sem prišel s fure ampak šele kak dan ali 2 kasneje da se baterija aklimatizira na ''sobno temperaturo''

Pri meni je v kleti pozimi konstantno 16-17°C. Tako, da ni strahu za baterijo.

Tudi sam počakam par ur preden dam polniti.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

Danes sem šel po eno prikolico v Sečovlje. Ker pa sem bil tam šele popoldan, se bom ustavil pri nekem možakarju doma, da dobim dokumente. Dobim njegov naslov in spotoma, ko grem po prikolico, zavijem v Senedelo in poiščem blok. Parkiram pred vhodom v garaže in zgoraj vidim velik napis: Senedelski razgledi. Jasno, da me takoj zamika razgled. Se obrnem okoli in - razgled, da te kar posede:

 

 

Predstavitev1.jpg

Si bil blizu mene.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 40 minutami je skritikrt napisal:

Da bo bolj jasno,za kaj govorim,da ni en sistrm brusenja boljsi od drugega...čeprav ti sistem z filmi ali brusnimi papirji omogoča uporabo veliko finrjših gradacij kot pa Tormek in podobni.

Gre za to,kar marsikdo spregleda ko brusi...in misli,da "mora" vse gradacije "po spisku".

Reže le tisti absolutni vrh rezine...nič drugega!...vse ostalo le "podpira" meso ostrine.

Torej...lahko brusiš še pred poliranjem ostrine k blesav,da se rezilo sveti "k špegel",pa ti ne pomaga,če nisi precizno in pravilno snel t.i.iver z ostrine in le to spoliral....z kolikšnjo gradacijo si nazadnje brusil...npr. 1000 ali 5000 ali 10000 je sekundarnega pomena za ostrino!!!

A ni zelo važen tudi kot rezila?

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.