Avstrijski kontrolor je povedal svojim sonarodnjakom, da bo presenetil z meritvijo zgoraj v ogrevalni sobi. Lovili so Domna ujeli pa Timija. Vsi so bili presenečeni, ker niso vedeli, saj se praviloma meri spodaj po skoku, le Avstrijski skakalci mrvo hladni, ker so vedeli.
Tako, da Domen, Hrgota in ostali... lapo vas prosim, dejte raje bit za centimeter na varni strani kot na meji. Na tretji tekmi bo jodlar naredu vse, da ujame Domna nekje in ga diskvalificira. Res, Domen ima že tako prednost... da ne rabijo hodit po meji. Raje precej spodaj, ker jodlarski kontrolor je s tem poskusom na drugi tekmi lepo nakazal, kam pes taco moli.
Pravila so za vse enaka. Naši pajaci so si sami krivi. Prvič dobijo Timija in glej ga zlomka, zopet gre v istem dresu skakati. In zopet ga dobijo. So mislili,da ker so ga enkrat ujeli,da ga ne bodo več testirali. Če mu ne bi prepovedali skakati bi šel še tretjič verjetno v istem dresu. Niso vedno krivi drugi, Boss.
Sicer pa se Timi ni preveč sekiral, ker dobro ve, da so vedno (vsi skakalci) na meji regularnosti. Prešerno se je smejal ob vznožju skakalnice in se zabaval.
sej to sm bil tko pripravljen. naslednje leto zna bit pa še kaseta za zamenjat in pa servis vzmetenja. Tisto bo pa več kot servis za m3
Itak. Jaz se sicer že tri mesece nisem nič vozil a glede na to,da sem naredil s kolesom preko 1 000 kilometrov, moram izmeriti verigo,da ni že pretegnjena.
s popustom je bila cena 174€. v ceni je bila menjava boudna, na mojo željo ker je bil malo ''naglodan'', nova veriga, doliti je bilo potrebno mleko v gume ,...
Nimaš kaj. To je pač potrebno naredit ,kolikor stane pač stane. Emtb pač ni zastonj.
Stvar je taka, stoji pa takole: 24. januarja zvečer imamo nek dogodek v Portorožu. Ker se bo zadeva zavlekla tja proti polnoči, smo prišli na idejo, da bi nekam na obalo potegnili našo počitniško prikolico in bi v njej prespali. 25. januarja dopoldan bi pa pospravili in odšli domov.
Kolikor sem gledal po internetu, so avtokampi v tem letnem času zaprti.
Odkril sem PZA v Kopru, pa so mi z Marjetice sporočili, da je tam zgolj in samo za avtodome in da vsem drugim vozilom vstop ni dovoljen.
A je mogoče kdo iz Obale, ki bi imel dobro idejo, kje bi lahko za eno noč parkiral počitniško prikolico, pa da bi imel še priključek za elektriko, da mi peč na kurilno olje dela.
Ima kdo kakšno dobro idejo?
V zimskem času je bil odprt tudi za prikolice edino avtokamp Belveder nad Izolo, kolikor vem.Probaj poklicati gor.
Za to da EU zadostijo, ker imamo spet premalo % obnovljivih virov. Na da se da še na tisti novogradnje, ki to prenesejo.
Sam sem proti temu. Ker tega na strehi na želim imeti. Včasih so pravli, da ne smeš hiše graditi pod daljnovodom. Zdaj pa si daš daljnovod na streho.
V našem bloku smo se dogovarjali za novo fasado dolgih 10 let. Veliko kreganja in prepričevanja penzionistov.😃 Za to čudo na strehi se ne bomo naslednjih 50. 😅
Ko smo že pri čajnezih. Po dolgem premisleku in pregledu kup videov in rewievih sem se odločil in pred časom kupil action kamero Insta 360 Ace pro 2. Kamera dela vrhunske posnetke tudi v slabših pogojih svetlobe. Zraven sem dobil še eno rezervno baterijo. Res priporočam tole kamerco.
𝐊𝐨𝐥𝐢𝐤𝐨 𝐝𝐞𝐧𝐚𝐫𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐦 𝐣𝐞 𝐯 𝟒 𝐥𝐞𝐭𝐢𝐡 𝐩𝐨𝐛𝐫𝐚𝐥𝐚 𝐯𝐥𝐚𝐝𝐚 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭𝐚 𝐆𝐨𝐥𝐨𝐛𝐚❓ Predsednik Vlada Republike Slovenije🏛️ Golob nekaj mesecev pred volitvami straši👻 pred “unim ta drugim” in se pri tem populistično...
Kupi pa boš poročal čez 5 let a je blo vredno. In nikar tukaj mešat Japoncev in Korejcev. Oboji so morali prehodit vsaj dve desetletji dolgo zgodbo, da so se uveljavili na trgu in dokazali, da niso muha enodnevnica. Kitajci bi tak skok radi nardili v 5 letih s preskakovanjem razvojnih in tehničnih korakov. Mogoče bo kakšnemu celo ratalo, ampak v povprečju pač ne.
Sicer pa živi bili pa videli... ampak ponavadi se pri takih stvareh ne motim.
Recimo ,če že govorimo o Kitajcih. Kolega iz banda se ubada z brizganjem plastike.
Do sedaj je imel vedno ali italijanske ali nemške stroje. Sedaj je dobil odlično ponudbo neke Kitajske firme za tretjino cene kot so te evropske.Res je bil do tega skeptičen (do vsega kitajskega) a sedaj, po le dveh mesecih uporabe pravi,da je stroj vesoljsko leto pred temi evropskimi. Dela tišje, hitreje in je veliko manjši kot prejšnji. Sedaj je nabavil od iste firme še striček za tiskanje zlatega tiska. Ne more ga prehvaliti. Pri nas v slo stane tak stroj 4500€, on je dal zanj 750€ ---skupaj z prevozom iz Kitajske in carino ga je prišel 1500€.;Pripeljali so mu ga pred hišo. Tako,da jih ni za odpisati--- na vseh segmentih.
Tole je pa zanimiva zadeva, ker gre za ocenjevanje starih avtov in Tesla... hja hmmm... mal naj počakajo, da bodo čajnizi mogoče dosegli tako starost in bo takrat cela plejada proizvajalcev mnogo za Teslo. Ćajniz dela avto za 5 maksimalno 10 let in nič več.
Čajnezi se učijo , zaposlujejo najboljše evropske avto dizajnerje in inženirje. Čez deset let bodo njihovi avtomobili top za pol denarja, kot jih ponujajo ostali. Pa bodo jokcali ostali proizvajalci avtomobilov,da jim sesuvajo proizvodnjo.
Jaz pa za "igrice" uporabljam prenosni računalnik, ki ga poganja procesor Intel Core i7 z 10 jedri in največjo turbo hitrostjo 4,9 GHz, skupaj s 64 GB DDR5 RAM-a. Celo ne šteka nikoli.
Se spomnim pred leti, ko se je kolega pohvalil, kako je odkoleasaril relacijo Lj-Bled pa sem ga vprašal po katerih cestah je šel do Bleda. Pa me zaboden pogleda pa prav... ja na sobnem vendar.
Ja,sobno kolo za začetek. Na izi ,do obremenitve 3. Moram počakati do začetka januarja,ko imam ponovno pregled pa da mi odobri iti na kolo.
Jaz :" ali grem lahko počasi ven, na pravo kolo"?🤔
Ene 2 tedna nazaj sem z novimi gumami in s 750Wh baterijo naredil 42,8 km in 968m višincev, vozil večino v emtb. ostalo mi je cca 15% baterije.
Čez poletje in s prejšnimi gumami mi je ostalo okol 23-25% baterije ista tura.
Se pa konkretno pozna če so temperature pod 0. Gre kr pošteno po bateriji.
Kje pa imaš kolo shranjeno?
Moj je v kleti. včeraj sem montiral termometer od vremenske in lahka spremljam temperaturo. Temperatura čez noč ni padla pod 11°C tako da bi moralo bit čist ok za prezimit. Tud ko imamo zimske fure nikoli nisem dal kolesa polnit takoj ko sem prišel s fure ampak šele kak dan ali 2 kasneje da se baterija aklimatizira na ''sobno temperaturo''
Pri meni je v kleti pozimi konstantno 16-17°C. Tako, da ni strahu za baterijo.
Danes sem šel po eno prikolico v Sečovlje. Ker pa sem bil tam šele popoldan, se bom ustavil pri nekem možakarju doma, da dobim dokumente. Dobim njegov naslov in spotoma, ko grem po prikolico, zavijem v Senedelo in poiščem blok. Parkiram pred vhodom v garaže in zgoraj vidim velik napis: Senedelski razgledi. Jasno, da me takoj zamika razgled. Se obrnem okoli in - razgled, da te kar posede:
Da bo bolj jasno,za kaj govorim,da ni en sistrm brusenja boljsi od drugega...čeprav ti sistem z filmi ali brusnimi papirji omogoča uporabo veliko finrjših gradacij kot pa Tormek in podobni.
Gre za to,kar marsikdo spregleda ko brusi...in misli,da "mora" vse gradacije "po spisku".
Reže le tisti absolutni vrh rezine...nič drugega!...vse ostalo le "podpira" meso ostrine.
Torej...lahko brusiš še pred poliranjem ostrine k blesav,da se rezilo sveti "k špegel",pa ti ne pomaga,če nisi precizno in pravilno snel t.i.iver z ostrine in le to spoliral....z kolikšnjo gradacijo si nazadnje brusil...npr. 1000 ali 5000 ali 10000 je sekundarnega pomena za ostrino!!!
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Pravila so za vse enaka. Naši pajaci so si sami krivi. Prvič dobijo Timija in glej ga zlomka, zopet gre v istem dresu skakati. In zopet ga dobijo. So mislili,da ker so ga enkrat ujeli,da ga ne bodo več testirali. Če mu ne bi prepovedali skakati bi šel še tretjič verjetno v istem dresu. Niso vedno krivi drugi, Boss.
Sicer pa se Timi ni preveč sekiral, ker dobro ve, da so vedno (vsi skakalci) na meji regularnosti. Prešerno se je smejal ob vznožju skakalnice in se zabaval.
Tako, da ni panike.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani