Ko sem pred prodajo avto peljal v Horjul k mehaniku na popravilo (dela na Mazdi v LJ ta mehanik) je rekel, da je mazda dizel med najslabšimi in najbol sfaljenimi motorji(spisek vseh težav je bil kar presneto dolg). Pa je rekel, da niti pod razno jo ne bi imel. Pol sem ga vprašal kaj pa mazda bencinc ? Je rekel ne ker so pa prelene in nikamor ne gredo
Se pravi se mehanik mazde izogiba na daleč lol
p.s: v delavnici je imel 3 mazde dizel z počeno glavo, je rekel da na mesec popravi 3,4 s to napako. Aja pa odmično sem imel fadirbano kljub temu, da je kao že popravljena verzija je rekel, da to je tudi od 2015 letnika naprej isti jajc 😂
Dobro, ti si pač imel nesrečno roko pri izbiri. Veš tisto, ko je polna vreča p.., ti oa izvečeš k.... 😊 Kolega iz Venezie ima na svoji 6-ki,dizelci, prevoženih že 376000 (je trgovski potnik za glasbila).
Moj mehanik recimo, ki je bil mehanik na Avto plus Ko na Mazda oddelku pa nasprotno pravo, da če jo redno vzdržuješ, ni neke frke.ob vsakem rednem servisu je med drugim potrebno pritegniti injektorje. To je največkrat težava, da gredo bakrene podložke in je potem štala. Pa na večini uradnih servisov tega baje ne delajo.
pred 1 minuto je Tilen5 napisal:
pa še to odmična, če ti jo rihta mehanik al pa servis stane preko 1000€...."pod pultom" cena kompleta 380€, glavo sem imel na srečo celo,.. če bi bila počena je cena nova 2200€
Se pravi tesnilo glave, ketne, odmična, odročniki, druga tesnila, čiščenje sesalnega kolektorja, komplet vse tekočine itd,.. se prav generalni "rebuild" me je prišel 2300€. Pri mojem mehaniku bi dal fix cca 4000€
pohvala mehaniku, ki je sam od sebe popravil zvočnik ki je hreščal in mi zamenjal lučko pri menjalniku :) avto je bil v Horjulu vsega skupaj 10dni,..kar je izjemno hitro s tem, da je šla glava na brušenje in test
Kaj oa voziš sedaj, če ni raka skrivnost.
Namreč, nisem zasledil, da si kje omenil novo pridobitev? 🤔
O, izgleda, da imajo največ kilometrov na svojih mazdah na forumu prav dizelaši. Bi morali bit že vsi na odpadu, se mi zdi. Vsaj tako pravijo nekateri "poznavalci" tu gor. 😄
To je razlog,za kaj sem se kljub že pripravljeni predinštalaciji z le 2x1,5mm2 za po en zvočnik odločil v iste cevi vlečt še po dodaten kabel🧐 ....res svetovna jeba🥺...kdor je že kaj takega delal,bo znal kako zanimivo zgodbico z kletvicami opisati😄
Za par,ki je bližje sedežni garnituri je speljanih 10m (4x),za ostala dva bližje fronti pa ostalo. Najbrž bo na koncu malce manj,ker sem pustil orng rezervo...ne smem iti čisto v vogale,torej bo glede na fronto in surrounde stropni set tvoril okrnjeno pravokotno piramido z poševnim vrhom (ker imam strop z 12-stopinjskim naklonom). Po moje bo za "zadnja" Atmosa cca. 9m,za sprednja pa7m.
Kar se pa fi-ja kablov za zvočnike tiče se držim Nubert-ovih priporočil. Pri klasičnem dvožilnem priklopu za vse vrste zvočnikov (tako kompakte kot stoječe) je do razdalje 10m dovolj 2x2,5mm2,boljše 2x4mm2 (če se imaš za "high-enderja" in hočeš iti na ziher)...
Zaradi skin efekta itd. je bolje npr. 2x2x2mm2 kot pa 2x4mm2 (ok 2mm2 ne dobiš,a je vzeto zaradi primerjave)....še bolje pa je 2x2x2,5mm2 (to imam jaz za vse sprednje in oba surrounda).
Za Atmos kot rečeno ni tako rizično..ne igrajo pod 200Hz,tukaj pride še umerjanje in kompenzacija z mikrofonom itd....(tukaj je pri zvoku bolj kritična akustika,kjer pa me čaka še veliko dela😅)...a sem vseeno šel na ziher,tako,da bo vsak stropni zvočnik imel na voljo 2x 3mm2.
Je pa vsepovsod kontaktiranje izvedeno z posrebrenimi bakrenimi votlicami (crimp tehnika),in vijačeni kontakti.
Vseeno. Z vsakim metrom se upornost veča in visoki toni se zmanjšujejo. Tako je največja dolžina kabla za kitaro, ki je še znosna 6 m. Za več se uporablja daljinsko. Res je, da se to ne pozna toliko z res kvalitetnim kablom, a vseeno se.
Danes sem do konca speljal napeljavo za 4-kanalni stropni Dolby Atmos (tudi DTX-X,Auro itd.) set zvočnikov....živa jeba napeljati dodatnih 2x2x1,5mm1 v 20ko cev,kjer je že petžilni kabel za razsvetljavo😬😅
Ma je po dolgih mukah ratalo....70m kabla😄. Sem se ravno zaradi dolžin odločil sprva nameravanih 2x1,5mm2 za en zvočnik podvojiti na 2x2x1,5mm2...tudi če Atmos kanali ne igrajo nad 200Hz...ziher je ziher.🙄
Sedaj moram še ujeti kak par Nubox-WS103...en nov par že imam,ker sem najprej ciljal na 5.1.2 ,a sedaj bom šel na 5.1.4..je baje "čisto nekaj drugega",ker tridimenzionalno pokriješ cel prostor...
Če pa ne bo ratalo,bo šlo še dodatnih 800€ za 4kom. Nubert nuBoxxBF-10🙄
Moram še ostale priključnice predelati...mah,skoz eno delo😅
Kar dolgi kabli. Precej izgube visokih tonov na zvoku.
Evo, še eno skrpucalo golobnjakov in njihovih škorcev. Ko misliš, da so že dosegli dno, jim ga uspe še vedno prebiti. Super. Otrokom prepovedati vaditi instrumente, naj bodo raje cele dneve za računalniki. Potem se pa čudimo, da je vsak dan več nasilja med otroci in mladimi. Saj če se zgledujejo po teh zlobnih, zadrtih in zamorjenih stvorih, ki prijavljajo otroke in mladostnike (pa tudi vse ostale) policiji, ni čudno, da je vedno manj spoštovanja in tolerance. Naj proba kdo mene ali sina prijaviti, da igrava doma el. kitaro.😡
A res? Nisem vedel. A je bil še kdo z "leve" strani? 🤔
pred 44 minutami je Tilen5 napisal:
Si pol imel čas izkoristit 50% popust v Ikei hehe
🤣🤣
Edit: haha bi moral napisat
Pa, veš, da. sem bil res v torek drugič v življenjun tam v Villesse. Smo naredili en dolg, voden sprehod skozi trgovino, kupili nismo nič, ker je vse china look in šli domov. 😉
En teden sem bil "odsoten" pa ni nič kaj novega tu gor. 😊 Gume dol, gume gor, benzin gor... Nisem se mogel prijaviti na forum. Najbrž je bila kaka tehnična težava. A je imel kdo podobno "nevšečnost"? 😉
Kako to veš, a si bil zraven? Pol je sprehod torej bil ... a so se kaj polivali z bencinom, pa baje je eden zraven stal in držal svečo. Dej povej mi več... me ful firbec matra.
Ne, nisem bil tam. Sem pa gledal par dni nazaj sramoto na tv, ko sta on in mesečnik, ob žvižganju deset tisoč ljudi, nekaj jamrala preko mikrofona, varno skrita v občinski stavbi. in se smilila sama sebi. Le kaj bi bilo, če bi stopila pred razjarjeno množico. 🤔
V dveh letih jih je bilo 16 uspešno zaposlenih od tega jih dela še 10. Težko je. Težko je delodajalcem težko je Romom in hudo je, ko vidiš, da vsak ki gre delat dobi družina v skupni proračun 100-200€ manj, kot če ne bi delal.
Odlocitev je motor in Andaluzija, štart v torek. Fiat pa balkan bosta pa počakala.
3000km
Če je še kak vandrovec na dveh kolesih tu, aprila 2026 gremo še enkrat. Okusi so različni ampak daleč najboljše ceste, kultura, hrana, atmosfera, vreme....
Lepa tura. Upam, da najdeš kje ob poti kako birtijo z čevapi. Ga bi čez dobro klopo.😉
Kakor koli, veliko mojih znancev, sorodnikov, prijateljev, drugače kar zapriseženih - bolj levo usmerjenih (ponavadi volijo SD, levico in podobne tvorbe) ima poln kufer golobnjaka, meseca, šivilje in ostalih zgibljenih v vesolju. Toliko škode, kot je njim uspelo narediti ni uspelo niti komedijantu serpentinšku. Tako, da ne se čudit, ko bo drugačen rezultat na skorajšnji volitvah. Sem zasledil, da že zmanjkujejo kolesa po Ljubljani in okolici. 😊
Ampak, kako ste desni neverjetno pozabljivi in na to karto špila gologlavi. Na bom rekel, da špila na praznoglavost, ampak na to, da si na zapomnite stvari izpred nekaj let kaj šele kaj bolj nazaj. Pred volitvami je gologlavi vedno kričal in tulil, kako bo uredil romsko vprašanje in vas farbal tolk, da se je kar barva cedila od vas.
In kaj je naredil, ko je dobil vaše glasove in prišel na oblast? Absolutno nič... torej zakaj nič, zakaj ni naredil tistega kot je predvolilno obljubljal? In klele vas je kr nekaj, k bi radi, da vas očitno pelje še enkrat na led, ker se radi drsate al kaj? Kaj pa če le niso to teorije zarote in je le treba osvežiti spomin. Al bo dovolj le to, da pride Jajo na oblast pa se čudežno uredi romsko vprašanje kar samo od sebe?
Še celo Pokljukar je naredil več od gologlavega, ker je odredil večjo dejavnost policije na območjih s cigani. Se strinjam, da še vedno premalo, ampak več kot predhodnik Hojs, ki mu je bilo bolj v interesu mlatit po Slovencih, kot po tistih, ki si dejansko zaslužijo strožjo obravnavo.
Saj bi naredili kaj glede bakrenih, a kaj, ko levaki vedno skočite, da je to fašizem, pa represija pa ne vem kaj še.
Pred tremi leti je komplet takratna opozicija (sedanji uničevalci Slovenije) glasovala proti predlogom, češ, to je nehumano, pa je potrebno zaščititi manjšino, ki je uboga, saj jih ne mara nihče. Da jim je potrebno še dodatno pomagati s socialnimi dodatki. No, pa imamo sedaj štalo. Upam, da se v kratkem zgodi ulica in da odnese to vlado tam, kjer ji je mesto. Na smetišče zgodovine.
Trenutno so te levičarji na oblasti. Torej so trenutno odgovorni oni.
Če bi bilo pot desno vlado bi bili vsi možni kolesarji zunaj.
Zdej bi pa najraje vse pometli pod preprogo.
E jebiga ne bo šlo. Sranje je prišlo pregloboko.
Rešitev je, da se spremeni zakonodaja, da bo mogoče uspešno kaznovati bakrene povratnike, ki so bili kazensko obravnavani že po petdeset krat in več.
Sistemsko se lotit zadev. Tako, da bodo pred zakonom obravnavani kot vsi ostali (porušiti vse hiše, ki so zgrajene na črno, kdor ne plačuje položnic za bilo kaj - odklop, redna prisotnost patrulj specialcev, ki bi posredovali neusmiljeno takoj na licu mesta, ko bi bakreni samo pomislili na kako neumnost.
Nagnusna je pa SDS falanga, ki tole tragedijo izkorišča za predvolilna obračunavanja.... tud par dni ne morejo počakat vsaj zaradi piatete. Res so gnusobe ogabne. Je pa zanimivo, kako se ciganske rabote vedno zelo okrepijo v predvolilnem času, če takrat ni na oblasti gologlavi. Človek bi še kaj posumil, glede na dolgo zgodovino takih in podobnih dejanj.
Pa dobro, ti vedno privlečeš neke teorije zarote iz rokava. Jasno je, da nihče ni zadovoljen s situacijo z "zaščitenimi". Razen po-klukarja. Upam, da ko se golobnjak izgubi (bo le še bled spomin na katastrofo) , da pošljejo vojsko in specialce dol, da naredijo red. Pa ne unih manekenov v plavem , ki paradirajo na konjih, ampak res elito, da naredi red enkrat za vedno.
pred 49 minutami je Boss napisal:
Prva politična poteza... Katičeva je že odstopila.
Druga...Pokljukar?
Lahko bi nas osrečili, pa bi odstopila celotna tale kolekcija pacientov, ki nam trenutno vlada.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Če te ugrabijo, jim bomo dali eno mazdo namesto keša, pa te bodo izpustili. 🤗
Povezava za deljenje
Deli na druge strani