Skoči na vsebino
Zanimivi oglasi
Napisano
pred 38 minutami je Slivka napisal:

Ni mi pa jasno - uvožen po naročilu. In zakaj ga potem prodajajo na Avto.Net?

Poznam takega, ki si je ameriškega Ford Raptorja uvozil. Dejansko mi ga je firma iz češke.

Bil je nov.

 

Če ga bo ta prodajal, bo verjetno dal na avto.net. saj drugam ne vem kam ga dat, mogoče v avtohišo....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 9 urami je Lentus napisal:

Aja, pa v avtomatskem menjalniku mi je shodila Lock-up sklopka, tako, da so mi tik pred potekom garancije morali zamenjati cel nov menjalnik. Heh, malenkost...

Premium?

 

Da ti to crkne izven garancije si lahko žile režeš.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 18 urami je Alex napisal:

Če ne bi vedel, da se heca, bi človek mislil, da je vse res, kar piše.

 

pred 23 urami je Janez007 napisal:

@tommzy, kaj takega? Meni eden najboljših avtov - Kadett E 1.3 S. :)

 


image.png

 

Pa nima veze. Ni ga treba pumpat. Ni kot oni z blatniki.

 

Pač je naletel na petkov avto.

 

Smo imeli 10 let pri hiši podobnega Pola. 18x garancija v prvem letu. Crkavale izredno zanimive zadeve.

Pač oba starša sta VAG koncern pognala od hiše.

Pa me je oni "superkompjuter" enako kregal, kot vi @tommzy-ja, ker VW pa ja dela.

 

Jebat ga. Samo odločit se je treba ali se boš sprijaznil, reševal in vozil. Ali pa boš lifral.

Nesrečen bit in vozit, pa nima smisla.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano (urejeno)

Sem se menil z enim takim "biserom" ta vikend.

 

Pravi, da se razume, da se goriva dvignejo, ker morejo nekje vzet, ko pa je prejšnja vlada tak zapufala državo.

 

Samo to je tak fenomenalno, ker zapufanost ob koncu mandata je bila nižja, kot ob prevzemu.

Edini pravilni pokazatelj zapufanosti je v %BDP-ja.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Žal to ni prav.

 

Če bi si zgodovino gledal ima večino časa dizl nižje trošarine.

 

Naj bo 1:1 z gorivom.

Zakaj je treba nas molzt, ki imamo krajše relacije?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Brake-in nove Mazde 3 & prvi servis
Napisano (urejeno)

Alfa je imela po knjigi 2000km utekanja. Edini avto, kjer sem celo po 2000km olje menjal.

Focus 1500km. i20n 1500km.

 

Pri i20n je pisalo, da ga naj ne bi vozil pod 2000 obratov in nad 4500. Če je avtocesta, potem naj menjavaš med 6 in 5 predstavo, da se tudi menjalnik uteče.

 

Zavore. Kakih 100km se izogibat brutalnim zaviranjem. Da se uležejo.

 

Drugih pozornosti nimam.

 

Ford delam intervale med 13 in 18k km. Ko pade indikator olja na okoli 5%. Tovarniški interval je 20k km. Po 90k km, je bil moker jermen oljne črplake, kot nov.

i20n ima skrajšan interval na 10k km, delam ga na 7.5k km.

 

Alfa je imela interval na 30k km, delal sem na 15k km, pa je bilo preveč. Prežgano olje, zamašeno sito v glavi....

 

Vrnimo se k Mazdi. Kupil sem 3.5 leta staro z zvitimi diski spredaj.

Čeprav sem jo mantretiral, novih diskov nisem uspel zvit. Tako da res uleži zavore.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj je odveč danes na avtu?
Napisano
Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Pametnih ventilčkov mora bit pri 2 kompletih gum 8 komadov. Prjatu od sosedovega bratranca je znancu od moje snahe povedal, da je slišal, da pri menjavi zimske/letne utegnejo neki avti imeti probleme. Že kar nekaj let nazaj sem videl cenik enega od vulkanizerjev, ki je imel konkretno ceno uparjanja ventilčkov z avtom.

Ford Mondeo 2008 in Focus 2019 po 44km spoznata nove ventilčke.

i20n tudi. Kot si rekel ima i20n izredno nizke gume in za to verjetno tudi ventilčke.

 

Nekje pa imam, da je včasih bilo potrebno Renaulta uparjat in nekak potem nisi smel felne iz leve na desno menjat itd...

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 29 minutami je Boss napisal:

Ker zdaj če so balonarce je seveda možno, da jih kljub cargo bočnicam vseeno na ovinkih toliko zvija, ampak ni pia jasno zakaj na notranji strani. To bi prej pričakoval, da bo zunanja bolj obrabljena.

Levi in desni ovinek.

 

V ovinku potegne zunanjo bolj, notranjo pa vseeno nekaj.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj je odveč danes na avtu?
Napisano (urejeno)
pred 19 minutami je jk93 napisal:

Baterija, strošek 200€ na 5 let

Focus je star 7 let. Prvi ventilčki v obeh kompletih. Prve baterije.

 

Potem tudi pametnega ključa ne rabimo. Saj se lahko na ključavnico odklene in tudi prižge.

pred 18 urami je Mraušk Mčk napisal:

Mislim, da vem zakaj so šle nekatere firme na "pametne" fentilčke.

2008 smo imeli pametne ventilčke 2010 pa ABS.

Tudi i20 imajo vse ABS, samo i20n ima pametne ventilčke.

 

Ventilček ti poveč točno vrednost. ABS pa je polovičarska rešitev. Tolko glih če je guma krepko prazna. To prej že dober šofer ugotovi.

 

Za mene je ravno ventilčke uporaben, ABS podatek pa kr nekaj. Na VW-ju je gorela lučka za prazno pnevmatiko, samo ko je vbrizgalna šoba šla. Ni mi jasno kaj ima to veze.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Ampak še vedno so na oblasti in sprejemajo tako kako neumnost. 

Pa ravno si rekel zadnjič, da ne sprejemajo več nič in se kujajo v kotu 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano (urejeno)
dne 11. 5. 2026 ob 9:05 je Alex napisal:

Se že pozna odhod golobnjakov.😏

 

dne 11. 5. 2026 ob 20:17 je Alex napisal:

Golobovi se več ali manj kujajo v kotu in nemočno opazujejo situacijo. 😉

A ne opaziš, da govoriš kot desni politik? Da sebe demamtiraš.

Al pa imaš spomin kot zlata ribica. 

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 2 urama je jacques33 napisal:

Pa saj na EVO plus je pri MOL-u še vedno popust, pri zadnjem tankanju sem ga dobil.

Pa res. Sem šel pogledat.

Moral bi ga spet s 100-tko pocartat.

 

Me zanima kak bi se obnašal z 91, ko piše, da tudi 91 lahko pije.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 7 minutami je Jest napisal:

Zdaj, ko cene ostajajo nespremenjene, pa je verjetno spet kriv Golob ane… 🤣

Ne more bit. Če je @Alex rekel, da Golob ni kriv, potem ni kriv. 😅

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.