Skoči na vsebino
Nakup Mazde 5 1,8i 2009 L.
Napisano

1.8 motorji so znali popiti olje ni pa nujno. Glede na to da ima 330k km in da je na plin je za preveriti koliko casa je ze notri lpg, ker na moji bivsi sestki je lpg unicil ventile po 130k km prevozenih na plin. Preveri tudi ali ima lpg mazanje ventilov in pa ce je bila naprava redno servisirana.Drgac ima pa avto verigo in naj nebi bilo nekih bajnih problemov z motorjem. Mogoce se preveriti karoserijo, da ni kaj prevec rjasta, ampak po slikah sodec zgleda kar vredu. Kar se pa tice zgodovine avta pa gres preprosto z VIN stevilko do mazdinega servisa in ti naceloma to preverijo brezplacno.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Tocno tako je meni pocila na prvi generaciji. Vozne lastnosti so bile nespremenjene in sem slucajno opazil, ko sem menjal gume. Mazda ima tovarnisko KYB vzmeti. Na uradnemu servisu je 200?/kos, na bartogu pa 75?. Jest sem identicne narocil na autodocu za 35?/kos. Sem pa menjal obe (leva in desna). Sepravi 70? vse skupaj + delo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano

Pismo to je pa res ja in sicer ze prva generacija je imela velik notranji rob. Samo to bi mogu bit ornk nalozen avto, da bi poprasku ali pac? Govorim za stock podvozje.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano

Jest osebno bi te tvoje 18ke prodal pa kupil original GTA, saj meni osebno bolj pasejo k avtu in pa tudi lepse so mi. Poleg tega so se original in imas vse po "standardu". Je pa res, da imajo vsake uci svojega malarja. Meni osebno ni to cisto nic lepo, da feltna malo ven gleda...

Aless glede distancnikov predvidevam, da voznja ni nic manj udobna, ampak vrjetno malo bolj trpi podvozje (pesto, lezaj...). V kombinaciji z vecjimi platisci pa sploh.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano

Sem ravno hotel napisati, da vprasanje kako udobna bi bila voznja na 19kah. To je pa skoda, da nisi dobil original GTA platisc poleg :/

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

To ne velja ze nekaj let in sicer ce se ne motim je to veljalo samo prvo leto ob sklenitvi pogodbe. Lahko pa poklices in se prepricas. Jest vem da sem klical ene dve leti nazaj. Madona, ce bi bil 42% popust potem se v tej temi nebi kregali na koliko let menjat gume :D

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Jest sem imel nexen zimske 6 let. Pa delam 25k km na let. Nakoncu so sle, ker sem prodal avto. Konec koncev so pa te nase "zime" za en kurc kej vredne glede na to da je mogoce 14 dni kao mraz. Da o snegu ne govorim. Me zanima kaj potem skandinavske drzave gor dajejo? Traktorsko gumo s ketnami pa le te na usake tri leta menjajo :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Omg kaksni komentarji. Vi kar lepo na vsake tri leta menjajte gume s polnim profilom pa glejte da boste kupl continental, goodyear, ker vse ostalo je krs. A pol k kups gumo na mimovrste pa dobis DOT pol leta ali skoraj eno leto od proizvodnje se isto bunite? Kokr sm ze prej reku vazn, da se vsak pocuti varnega.

 

P.S Aves koliko sem ze jest videl avtov v jarku z novimi gumami.

Pa drgac je Nexen cist top guma...

 

Se pa strinjam, da niso zaupanja vredne razne goodlife in neves se kaksne XY znamke gum.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Sej ne recem nekatere gume res znajo bit katastrofa po nekaj letih, kar pa ne velja za vse gume. Ce ti menjas gume z dovolj profila po treh letih je to pac po mojem mnenju skoda denarja. Amortizerjev, vzmeti in ostalih delov podvozja predvidevam, da ne menjas na 100k km, kot je to predpisano? Pa usi vemo da recimo vzmet po 100k km ni vec tako prozna, kot nova. Da ne bo pomote tudi zaradi dotrajnih vzmeti oz. ostalih delov podvozja lahko naredis karambol. Konec koncev pa vsak dobro ve kaj je najboljse za njega. Jest vem, da me niti enkrat ni niti malo zaneslo tako na snezni, kot na mokri podlagi. Je pa res, da ima guma se 4,5-5mm profila.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Jest imam zimske continental 215/50/17 na 2.5. Gume so stare vec kot 5 let in se peljejo, kot nove pa sem iz Jesenic kjer zna biti dovolj snega.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi
Napisano

To je pa potem drugo, ker dvomim, da ti bo uradni servis menjal volan, ker je pac umazan :). To imas pet minut dela pa je kot nov. Ce je pa obrabljen je pa druga zgodba. Je pa itq povsod "fake" usnje in je treba bit pozoren za kaksno sranje gre. Ksno skaj usnje kot ga ima mazda je definitivno slabse kot pa napa usnje recimo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.