Skoči na vsebino

Ma to je totalni nateg servisov.

 

Zavorna tekočina ima vreliščno točko. Ker sčasoma vleče vlago iz zraka, se ta vreliščna točka niža.

Ko je prenizko, olje zavre in stopalka pade noter oz. postane dosti mehkejša.

 

In zdaj nekdo ki dela 60k na leto, naj menja istočasno kot tisti z 5k?

Obstajajo napravice, ki merijo vsebnost vlage v zavorni tekočini. Po tistem izveš, kdaj zamenjati.

 

Na hrvaškem, na tehničnem merijo vreliščno točko in padeš tehničnega, če je prenizka.

Sem ravno prejšnji teden gledal hrvaški izpisek iz tehničnega.

 

Podoben nateg ima večina firm z mikrojermenom. Pri Mazdi pa mi lepo piše "preveri" v knjigi. In sem ga menjal, ko je bil razpokan, ne pa ko nekomu € dišijo na garanciji.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avto Optika
Napisano
pred 43 minutami je mazdaman napisal:

Jaz jo ponavadi naredim v AMZS MB

Sem jih zelo cenil, dokler nisem pelal xenonk na nastavitev in so jih krepko razštelali. Sem moral potem doma naštudirat in pred zid, pa prav naštelat.

 

Mojster mi je levo xenonko tak spustil, da se je v asfaltu bleščala.

 

Seveda je pa prvo zastal uradni servis, ki mi je novo luč zanič nastavil ob menjavi.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avto Optika
Napisano
pred 4 urami je Medo13 napisal:

Zdravo. 

 

Prosim za priporočilo, kje v MB in okolici naredi optiko. Na zadnjem tehničnem pregledu mi je mojster svetoval, naj naredim, notranje robove baje pobira. 

Pa glede na to, da bom letos menjal tudi oba kompleta gum je verjetno res smiselno. 

 

Hvala

 

Lp

Jaz hodim k vulkanizerju in na optiko v Selnico ob Dravi.

APC Pušnik

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Konstantno zvijanje diskov
Napisano
pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Pol tud forda ne bo več za kupit v prihodnosti... katastrofa res.

MEB bojo meli, torej štromarji.

nov Explorer bo na njej.

Pa še en prihaja, samo mi je padel iz glave.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano

Kje zarjaveli?

Zgoraj so tak 1cm široki, potem je to lahko samo tam ko se felna gor šraufa, nižje od naležne površine ploščic?

 

Če pa je naležna površina, pa so čeljusti zaštekale.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Konstantno zvijanje diskov
Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Načeloma imajo skladišče v Berlinu. Jaz sem več ali manj dobil vse v roku 5-7 dni. Ponavadi sem dobil paket od autodoca hitreje, kot pa paket iz mimovrste.com ...

Dva skladišča majo.

Berlin in eno na poljskem:

2018: AUTODOC establishes new logistics location in Szczecin, Poland

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Razen par svetlih izjem, so vsi ostali uradni servisi nateguni. Da ne govorimo o tem, da tri četrt tam zaposlenih mehanikov razen menjave olja in filtrov nima pojma o šraufanju. 

Meni so razbili drugič, ko so menjavali levi  motorček ogledala, steklo ogledala. 

Nato sem moral  čakati dodatnih  deset dni, da so dobili novega. Kakšni amaterji v Kp. 🙄

Če bi bil pri Ferku, bi te vodja servisal ziher prepričeval, da je bilo zadaj napokano in da moreš sam novega kupit.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sklopka
Napisano

Jap. Ta pri Framu.

 

Bil sem pri njemu, Pelkotu....

Za to pač lahko rečem osebno.

Pelko mi je uspel rešit tresenje na leru, ki ga cela Ferk ekipa ni uspela v dveh poskusih. Takrat ste mi na foromu Pelkota priporočali.

 

Pelko je pač meni daleč, sploh za avto brez vinjete.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sklopka
Napisano

Ja ja. Šefe je grozn.

 

Saj z Marjanom delam privat.

Dopisal sem samo Ferk, da se ve kateri Marjan, ker sem že zasledil, da se ga je omenjalo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 32 minutami je Anita napisal:

Tako da zdaj res ne vem kaj narediti. Mogoče da poskusim s kaskom, če bi šlo skozi. "Me je en ruknil v ogledalo na parkingu". No, saj me večkrat tudi so.

Ogledala grejo pod stekla in svetlobna telesa, tako da ni potrebe po kaskem in odbitni franšizi.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sklopka
Napisano
pred 2 urama je Brane napisal:

Popravi tepih

Evo brskam po spominu.

Če se je zatikala ob tepih, je to bilo ob spuščanju in ne stiskanju!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sklopka
Napisano

Si bom sposodil temo.

 

Po dolgem času sem spet vozil M2.

Sklopka, če jo počasi stisneš pri dnu podrhti. Rekel bi kot da pedal se minimalno zatika.

V kolikor hitreje stisnem je normalen občutek.

Tudi ob spuščanju je normalen občutek.

 

Ima kdo kako idejo, preden avto vozim do mojstrov in poslušam, da sem prehiter in naj pridem ko bo huje?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano

Drugače pa dual mass je pač potrošni material. Žal.

Pa super, da ste našli defekt, ker bi se lahko res samo v krogu sukal še mesece.

 

Poznam Audije A4, ki so na 80k odletili.

 

Na Mondeotu v žlahti pri 120k. Res pa da je bil šofer zelo agresiven.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.