Skoči na vsebino
Menjava sklopke in vztrajnika na Mazdi 6
Napisano

Mazda 2 2010, menjal sklopko na 95k km.

 

Občasno čuden zvok, ko je avto bil hladen, prvo minuto. Mislil sem, da je ventilator ogrevanja.

 

Tudi sklopka, je pri srednjem močnem stisku podrhtela oziroma se kot mičkeno zataknila.

Menjal komplet sklopke. Potisni ležaj je imel zvok lokomotive, če si ga v roki zavrtel. Malo je manjkalo, pa bi razletel.

 

Menja se komplet, ker pač če imaš narazen, nima smisla delno menjat.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtomatsko nastavljanje višine žarometov cx5
Napisano (urejeno)

Jaz sem si lepil izolir trak na steno.

Torej rabiš meter, ker je tu potrebna točnost. Nalepiš + na steno, da imaš višino in levo/desno poravnavo. Lepo ravno nazaj.Ustavi na 5m, točno na luč. Poračunaj padec. Nalepi novi + in korigiraj snop. Za snope so po navadi imbusi (večji), včasih celo torx.

 

Ne najdem mojih slik, je pa postopek tak:

valeoaimdiagramp1.jpgaiming--sortaJPGSMALLrevised-2nd.jpg

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtomatsko nastavljanje višine žarometov cx5
Napisano (urejeno)

Ja ja. Meni so po nesreči samo luč not poknili. Sem šel na AMZS, je mojster naredil totalno drisko.

 

Sem doma potisnil 5cm do zida, označil. Odmaknil 5m. Naredi izračun padca na dolžini, glede na to da je 40m zakonska nula. Označil na zidu in korigiral višino.

Levo desno je celo štimalo.

 

Vzameš si 15 min in lahko to narediš v kateri koli garsžni hiši, če doma nimaš prostora.

 

Poiščem slike jutri v arhivi....

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 2018 veriga
Napisano
pred 5 minutami je NevLado napisal:

Oba imata prav :D

 

Pogon gre preko verige;.... altenator, klima,.. pa preko mikro jermena (na moji 6ki G194 sta dva, nevem kako je na G120 motorjih)

Kateri avto pa nima mikrojermena 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zaščita podvozja
Napisano
pred 5 urami je sportman333 napisal:

Klasično slovenceljstvo, vse samo proti in negativno, kaj je pa potem alternativa, kaj je bolje od tega kar dela tri krone....kako vi to rešujete, kaj delate, s čim.....rešitve ?!? glede na strokovnjake na forumu pričakujem vsaj 100 alternativ :).....(eden od politikov je imel enkrat slogan "ne jamram, iščem rešitve...." no tudi tisto ni pomagalo kaj veliko :))

13 let stara M2 je imela zelo solidno podvozje. Se je še mehanik čudil.

 

Vse kar naredim, je da po prvem dežju spomladi v avtopralnici operem avto, da se podvozje splahne.

 

13 let je pa čist ok doba, za moj avto. Potem pa pride novi.

 

Nimam nič proti temu, vsak dela po svoje. Tudi marsikdo dela keramiko, karbonit ali kar koli že naj.

Še nisem, mogoče pa bom kdaj od tega.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zaščita podvozja
Napisano

To je super zadeva. Na podvozju je staro jedilno olje, da ne rošta, je pa za nagrado cel hof vsran 🫣

 

Če dam to na moje avte, me domači kastrirajo, če ne obglavijo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

Jaz sem skos avte tja vozil, tako moje kot od fotra pa nikoli ni bilo nobene drame. Sem nazaj dobil očiščenega in z zaščitnimi polivinili preko sedežev. Tko, da me tele tvoje izkušnje čist presenečajo. :nevem:

 

Pred eno uro je Jest napisal:

 

 

Enako izkusijo imam tudi sam... tudi sedaj na Interclassu je podobno ... Nikoli nisem nasel kaksnega orodja :) ... ali pa, da kaj ne bi bilo OK ... 

Vedno se kaj najde. Pač kdo dela greši.

Veliko šteje odnos in reakcija, ko jim pokažeš ka so zaj....

 

Pri Fordu je bil odnos kot mora bit. Naročli, menjali, uredili.

 

Na Hyundai-u, pa pridi si po to miloščino, kaj smo ti 2x računali.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3
Napisano
pred 15 urami je Džan napisal:

Pozdravljeni ,imam težavo z mazdo 3 letnik 2006 1.6 bencinar  70000km ,in sicer na avtu je menjano olje filtri sveče in očiščena loputa ,avto do 3000 obratov enostavno ne gre zelo počasi dobiva na obratih ko pa preseže 3000 obratov pa normalno potegne ,je imel mogoče kdo kdaj  podobno težavo..?

Kdaj se je začelo to dogajati?

Si kupil takšen avto, ali se je zadeva med lastništvom poslabšala?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bencin
Napisano (urejeno)
pred 12 urami je Janez007 napisal:

Mazdin ročni menjalnik je dober, ni pa tako dober, kot naklada @Alex. To vem, ker sem vozil že kar nekaj različnih avtov ... recimo za moje pojme je bil Hondin vsaj nivo višje ...

Še moja 2 centa smetenja 😎

 

Hondin na 2.2 dizlu v Acordu je bil vrhunski.

Malenkost slabši na Giulietti 1.4 MA.

i20n je poseben, zaradi različnih sinhronov med predstavami, je potreben navajanja. Je skoraj tako trd kot Hondin. Vodlji z povratno informacijo.

1.5 182 Ford, je ročni poezija, ravno prav povratne, ne pretrd, ne premehak. Ne zatika. Edino lahko bi bili malo krajši hodi.

 

Mazdi na 1.5 104 konjskem bencinu, je bil kratek kot na i20n, se pa je rikverc zatikal. Lahko ga umestim pod te zgornje štiri.

 

Vse ostalo kar sem vozil. Mnjaaa. Pa je lahko PSA ročni, BMW, Peugeot 405,....

 

Najslabši pa je bil 1.2 Clio2, čudno mehak, lahko si ga potisnil preko prestave, med 3 in 4 je šla ročka diagonalno....

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 23 urami je NevLado napisal:

Šalo na stran, dolivaj olje pa se ne sekiraj, dokler ne bo tako kritično, da boš moral dat liter na vsak tank

 

Jaz pa bi zrihtal. Ker bi bil vedno nervozen, da morem olje nadzirat.

 

Smo si različni. Jaz sem pač tak, da imam rad vse porihtano. Nisem še na nivoju @scania ampak sem pa mu vseeno bližje kot večina.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda5 olje kaplja, turbina se sliši
Napisano
pred 16 urami je janezz napisal:

Hvala za odgovore. Kar različni so:)

Verjetno bo treba kar k doktorju peljat. Tile stroški so Cca??? Pa turbino- se bolj splača obnova ali rabljena? 

Kolegu je turbino razneslo.

To je blo leta 2019. Rabljeno turbino se je dalo preventivno obnovit. Menjali se je tudi ojnične ležaje. Avto je imel preko 300.000km.

 

Garažnik je to naredil v treh tednih občasnega dela, za 1000€. Tudi rabljena turbina in obnova je bila v ceni.

Zdaj bi rekel, da bi ta strošek bil krepko višji....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda5 olje kaplja, turbina se sliši
Napisano
pred 2 urama je Brane napisal:

Hladinik zraka  je poln olja, edino  Dinos  te reši

To @Slivka kupi in sanira. Bo vesel.

 

Brez heca.

Kaj je tu potrebno urediti? Prepucat sesalni vod, turbino na obnovo. Mogoče novi LMM.

 

Saj ljudem ko turbino vtrga, so na slabšem kot on, pa se vseeno rihta.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda3 1,6 l.2010
Napisano (urejeno)
dne 11. 2. 2025 ob 16:37 je Toni28 napisal:

Kupil sem Mazdo 3 , l.2010, bencin 105KM.

To je isti motor kot v Mazdi 2 2010, 103KM?

1.5 mašina?

 

Sem imel tako M2.

Obvezno redna menjava olja, je pela od 40k km - 100k km variabilna jermenica, če ni bilo čisto in redno menjano olje.

Original olje Dexalia je delalo probleme. Shell je bilo dosti bolje, Ravenol HCL je rešil zadevo.

 

Drugače je mašina bila super, izredno rada se je vrtela.

Vse na temo mojega servisiraja te mašine imaš v moji temi:

 

https://www.mazda-si.net/topic/13605-mazda2-gta-ford-focus-st-line-182-by-godlike/

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 - 2.2D - kadi, pije olje, etc.
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Mjurie napisal:


Če prebereš eno stran nazaj, sem to že naredil. Interclass cars dali ECU na tovarniške, potem peljal k Pelku. Med kajenjem OBD ni pokazal, da je avto v regeneraciji... 😑

Nisi ne.

 

Sem spremljal temo. Si dal dpf nazaj? Si vklopil EGR? Si vklopil temperaturni senzor?

 

Če bo potem napaka, se raziskuje. Tudi jaz ne maram mahinacij. Moji avto so stock.

 

Drugače pa, če Pelko ni rešil, ti samo @miha20 ostane.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vklop vseh 4 smernikov
Napisano
pred 12 urami je NevLado napisal:

to je isto kot ljudje, ki pustijo kabinsko luč užgano čez noč

 

ni šans, da ti auto zjutrej užge, tut če je nov :)

Ford, Alfa sta po 1h vgasnila, tudi če so bila odprta vrata.

Ford celo vgasne, par minut po zaklepu.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vprašanje za mazdu 6 2.2 175 KS 2016 avtomatik
Napisano (urejeno)
pred 35 minutami je Janez007 napisal:

Na računu vedno piše kdo ga je prodal.

Škoda. 1 mesec nazaj sem stran vrgel takšno kuprodajno.

 

Avto bil kupljen rabljen v avtohiši. Na računu je pisalo komisijska prodaja v imenu stranke....

Plačilo je bilo izvedeno avtohiši.

 

Če prav vem, pa za napake odgovarja v primeru komisijske prodaj prodajalec, torej fizična oseba in ne avtohiša.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.