Po več kot enem mesecu, sem dobil v strani AVP-ja generičen odgovor s kopijo pravilnika/zakona.
Razložil sem jim, da sem to sam našel in ker ni jasno zapisano, si pooblaščeni izvajalci homologacij razlagajo vsak po svoje, ter da jih vljudno prosim, da podajo mnenje za dotični primer.
(3) Pri pnevmatikah in platiščih se šteje, da ustrezajo pogojem iz prejšnjega odstavka, če so njihove mere in oznake navedene v potrdilu o skladnosti vozila, ki ga je izdal proizvajalec vozila.
A ni ta odstavek v protislovju s tem:
pred 1 uro je etcho napisal:
Sem pofirbcal na LPP homologacije. Če piše v homologaciji x širina, y premer in z ET, pomeni, da mora imeti drugo platišče x, y in z enak + platišče mora biti od istega proizvajalca! Torej za aftermarket platišča obvezna homologacija, čeprav so x, y in z enaki. Če homologacije ni, lahko zavrnejo na tehničnem in v primeru nesreče zavrne zavarovalnica.
Torej je imel AMZS prav in LPP narobe 🙂
pred 10 minutami je Janez007 napisal:
Vozilo je potrebno homologirati v primeru kakršnihkoli predelav, ki vplivajo na varnost, tudi diskov.
Kak, disk tovarniškim mer iz Zimmermana ni predelava, felna tovarniških mer pa je? 🤔
Jaz se pogovarjam o eksaktnih merah.
J, cola, ET, CB, število lukenj in razmak med vijaki.
Je iz Mb oz okolice? Pelko mi je predalec,med tednom me ni...cez vikend pa verjetno on in ne jaz nimava dosti casa. Bi ti bil hvalezen,ce bi mi lahko posredoval stevilko.
Ford 2 + 3 leta jamstva. Na jamstvu bi moral z odvetnikom grozit, če ne bi sodelovali. In na jamstvu ni roka 45 dni. Je pa verjetno dogleden rok, kar pol leta zagotovo ni.
Poglej papirje, po navadi je to zapisano zraven servisne knjige v predalu.
Kaj pa si naj jaz začnem s servisiranjem Mazdaj motorjev, ki si ga ti spisal? In svoje znanje si delil s celim internetom in tu bo ostalo za vedno. Ne gre odstraniti, bi pričakoval, da s tvojim nivojem znanja to veš.
Kar se Alfe tiče, sem serviserju kazal kje najde filter olja v glavi motorja in tudi servisnemu referentu, kje ga najde v programu, ker ga ni znal naročit.
Ampak ja. Bodi bo tvoje. Ne bom več odgovarjal, ne glede na kaj napišeš.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano (urejeno)
Po več kot enem mesecu, sem dobil v strani AVP-ja generičen odgovor s kopijo pravilnika/zakona.
Razložil sem jim, da sem to sam našel in ker ni jasno zapisano, si pooblaščeni izvajalci homologacij razlagajo vsak po svoje, ter da jih vljudno prosim, da podajo mnenje za dotični primer.
Zdaj pa spet čakajmo, če bo kak odgovor.
Popravljeno od godlikePovezava za deljenje
Deli na druge strani