Nrez veze res, vsi vidite samo koncno cifro, ne pa kaj je za njo...ker vas (kot si napisal)ne briga
Mene pa briga ker moram sam pokriti z lastnimi storitvami strosek za zpiz, strosek za dohodnino, strosek za socialne prispevke in ddv na promet!
In tega je vec kot 5k mesecno da mas 3k netto, torej skupaj 8k...to je TOCNO nad cemer je tvoj kolega obupal. Mesecni zasluzek ni netto....
Sp - delas kapacitete storitev za 8k da ti ostane 3k
Javna uprava ali zaposlen v doo - dobis direktno 3k, razliko pa placa ali drzava ali delodajalec, ne ti!
Velika razlika fant, zato mi ne prosim primerjat netta spja z drugimi dokler ne bos sam delal (garal) za svoj sp....ali za svoj doo, kjer bos ti placal brutto brutto za tvojega delavca
A veš, ti si začel pisati kako imamo slovenci denarja, pa da si lahko čuda privoščimo in potem smo se pač zbunli, da je to samo elita.
In to ni favšija. Super za tebe če organiziraš takšna potovanja.
Imam kolege na s.p.-ju, ki kupujejo razne stvari na firmo iz tujine in pol pri nas ne uveljavljajo davka. Ta tuj ddv jaz vedno plačam.
Vse ima svoje slabost in prednosti. Tudi v privat firmi, kjer sem bdel nad računi oddelka, ni samo bruto. Je strošek delavca 1. in 2. bruto, je potrebno najemnino prostorov pokrit, je blo treba določen procent iz oddelka pisat direktorju, računovodstvu. Šele potem si lahko rekel, da si na nuli.
@sportman333 ima čisto prav. Ali si zaposlen v doo (z enim zaposlenim) ali v sp, obojni imajo stroške.
pred 10 urami je jures napisal:
Verjamem da ma vsak na tem forumu sluzbo (penzijo), hiso (stanovanje), vsak clan druzine orng telefon, vsaj dva konkretna avta in vsako leto si privosci vsaj dva orng dopusta (ne glede na vrednost)
Nimam vsega iz seznama, ne bom pa pisal točno kaj manjka.
V bistvu so ekstremno nevtralni,nekdo bi rekel celo "dolgočasni"(predvsem tisti,ki so navajeni t.i.soundinga).
Moral sem se kar nekaj časa navajat na studijske "flat".
Ko sem kupil Beyerdinamic overear slušalke za šiht, sem pa imel kontra problem. Po letih flat zvoka, mi je pri tehnaži (občasno pri trance-u) bil bas preveč.
Lahko pa ti povem, da ko sem priključil studijski bas, je pa to za mene bolano. Čist zvok, ravno prav basa za elektroniko. Nič ne poje visokih ali srednjih 🤩
potem je pametno menjat zajle, boudne (vsaj na 2-3 leti)
Zakaj pa to?
Res da dam teflonske zajle noter. Ampak menjam bouden, ko cveti.
pred 26 minutami je TBA napisal:
Kaseto in verigo nekje med 1000-2000km odvisno od obrabe.
Verigo meriš.
Kaseto lahko tudi meriš ima Unior posebno orodje. Drugače pa se vidi obraba. Tam na 3-4 verige, je bila potrebna menjava. Hkrati s kaseto sem moral menjat tamali zobnik na gonilki. Tudi spredaj ne pozabit preverjat.
Med stavbami, na katerih bo obvezna postavitev sončne elektrarne, so poleg javnih in nestanovanjskih stavb tudi stanovanjske stavbe, in to ne glede na velikost.
Spet nisi bral dp konca.
Če ti elektro ne dovoli, je to izjema.
Torej naj sosedi nabijejo gor in sem varen, če bi gradil.
Pa BMW verižice (na mesto ketne) na seznam. Torej mašine par let nazaj, ki nimajo 4 cilindre.
Poznam par, ko jim jih je vtrgalo.
Pa dajmo še 2020 serijo 3 na seznam. Ko je pri treh letih zadnji diferencial razpadel. Sem pisal dopise kulans in jamstvo. Ca. 4000€ škode. 100% vsa servisna zgodovina prisotna.
Pa to so vse zgodbe iz družbe ne iz gostilne.
Vsaka firma ima svoje grehe, tudi znameniti modro beli propeler.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano (urejeno)
Super.
to je klasična Moka express, samo črne barve. Samo Brikka naredi meni boljši kafe. Dober nakup.
Edino kava ni moj tip. Če že tak fejst praženo, potem Jakobs Monarch. Drugače pa Escobar.si ima dober kafe.
Čez 4 leta pa boš kupil svoj prvi ročni mlinček in ročno mlel kavo sproti.
‐----------
To bi še dodal.
Če si blizu Italije: Caffe Vergnano.
Popravljeno od godlikePovezava za deljenje
Deli na druge strani