Ja, ker so nas počasi vse navadili na večjo vsebnost cukra in nižjo kvaliteto. Tako je tudi za njih ceneje, da v vse mečejo ta cukr. Pa ne da sem jaz imun, ko enkrat nekaj časa to žreš, potem te ima črevo pod kotrolo (bakterije v črevesu povejo možganom, kaj naj jim bo všeč) in se moraš kar zbrati, da se odvadiš. Nekaj sem enkrat bral raziskave, da je to dosti težje, kot se odvaditi od alkohola ali pa heroina. Zdaj pa pomisli, navadni folk nima niti približno mentalne kapacitete in volje, da bi se toliko zbral in skupaj vzel, da bi to predelal.
Eden izmed razlogov, zakaj je sladkorna bolezen zelo v porastu.
Je pa zanimivo, da je recimo slovenska Fanta med najmanj sladkanimi v EU. Kar je pohvalno. Ok. Ni zdrava pijača a vsaj ni noter tona sladkorja.
Po drugi strani pa ima "naša"Fanta precej manjši delež pomarančnega soka.🤔
Zakaj pa ne bi štelo, a jaz jem al mora nekdo drug narest laboratorijske teste pa mi povedat meni ovčki neumni, kaj je boljše.
In to mi razlagaš ravno ti, ki vedno govoriš, da ti ni važno kaj drugi pravijo in da je edino tvoje občutek relevanten.... torej zakaj bi bilo pa kr naenkrat pri futru pa čist nasprotno in bi se moral zanašat na neke laboratorijske teste, ki mi bodo povedali, da jem okusno al pa manj ukusno.
Ok, pri vinih ti dam prav, ker alkohola skoraj ne konzumiram, vina pa sploh ne, tko da tam pa res ne bi znal ocenit vrhunskega vina od spljačine.
Še vedno boš lahko kupil tisto, kar ti paše. Jaz sem samo napisal izsledke. Nekaterim je pač všeč bolj sladko, nekaterim manj.
Se pravi moram verjeti neki firmi, ki je delala teste za nekega naročnika. Jaz ti govorim o lastnem okusu. Tudi mene so prepričevali kako je v Millerju velik boljše. Ok, kupim tam pa sem pol iskal z lupo po deklaraciji a sem kaj narobe kupil. NUtella ni bila nič boljša, Milka pa še manj. Tko da...
Samo verjetno tvoje subjektivno mnenje tukaj ne šteje. Važne so uradne ugotovitve interne raziskave. Verjetno, če bi ti deli v poskušnjo različna vina, ne bi razlikoval med vini in bi ti bila vsa enaka. 😉
Ta fama z Mullerjem ne vem če drži, sem kupil nekaj časa nazaj tako Milko kot Nutello pa razlike nisem opazil. Problem sem rešil tako, da ne kupujem ne ene ne druge zadeve več.
Drži. Pri firmi Atlanic Trade (poznam nekaj vodilnih ljudi pri njih) so naredili teste. Zanimiva je bila lestvica kvalitete.
Na prvem mestu je bila nemška Nutella.
Na drugem mestu je bila Italijanska.
Na tretjem mestu Nutella iz Poljske (ta je v skoraj vseh ostalih naših trgovinah na policah).
Že sam okus je za različne trge drugačen. Prav tako so opazili rahlo razliko v kvaliteti lešnikov, kakava in ostalega. Preverjali so tudi to, da ko je recimo Nutella na toplem, koliko olja priplava na vrh. Kako se obnaša na hladnem itd... To raziskavo so naredili v firmi sami, ker so hoteli ugotoviti, ali je to res, da je razlika ali samo mit. In ni mit.
Drugi primer je Milka. Ugotovili so , da je v čokoladi narejeni v Avstriji ali Nemčiji več lešnikov in tej so bolj kvalitetni. Za različne trge so rahlo prilagojeni recepti. Avstrijska in Nemška sta za odtenek bolj kremasti, medtem ko je Poljska bolj sladka in bolj "grobe strukture". Ko je na Poljska na hladnem, se pojavi več belih flekov.
To ni nič narobe, le maščoba je bolj vidna. In tako naprej...
Alex, a veš kaj je meni zanimivo pri tebi. Ko se je za časa socializma hodilo po nakupih čez mejo si se norca delal kako za en kurc je bil socializem. Danes pa k smo že več kot 35 let v tako opevanem kapitalizmu pa folk še vedno hodite ven kupovat kot nekoč v socializmu. Torej kaj smo pol sploh napredovali pri menjavi sistema? Pa ne mi zdej s tem, da je Holob kriv za to.
Mogoče nam je pa samo v genih, da mislimo, da je sosedova krava Milka bolj vijolčna kot naša.
Mi , ki smo blizu meje smo bili vedno priviligirani. Tako je tudi sedaj, ko lahko izbiramo, kje bomo kaj kupili,oziroma dobili največ za naš denar. Kdo je kriv in kdo ni za trenutno situacijo, bodo pa povedli itak volilci.
Ko je že govora o Milki. Tudi ta, ki je v naših trgovinah, je narejena za vzhodne trge. "Pravo" dobiš pri nas v Mullerju.
Enako je z Nutello, pa z Gillette britvica mi, pa z zobno pasto, pa z Barilla pašto, pa praški, pa čistila..Skratka, ne samo ,da je čez skoraj vse precej ceneje, tudi kvaliteta je boljša.
Zanimivo je pri zelenjavi. Pri nas se pri vseh trgovcih prodaja večinoma zelenjava 2.klase, ki se jo kupuje na italijanskih trgih. V Italiji imajo pa v večini primerov prvo klaso. Nekaj je cenejše kot pri nas, nekaj malenkost dražje. O kvaliteti ne bi razpravljal, ker je tam večina neprimerno kvalitetnejša. Že samo, če kupiš recimo banane , imajo tam čisto drugi okus (drugi tip banan, ki je veliko bolj okusen in ne zgnijejo tako zlahka kot "naše").
Ali pa ananas. Tam stane cel ananas 2,50€, Del Monte, ki je takoj za narezati in je že sladek. Pri nas ga moraš imeti doma se kar dni, da prav dozori. Da ne govorimo o pršutih. Recimo San Daniele (5 pršut na svetu po kvaliteti), rezan po 28€/kilo, ki je prava poezija ali pa Parma (4. pršut na svetu)po 30€/kilo. Ko so v akciji pa jih dobiš lahko še ceneje. In tako naprej....
Vedno več je pred trgovinami Coop in Famila tudi tablic LJ in od drugod po Sloveniji. En kupec pred nami je naredil nakup za 300€. Imel je poln voziček pašte (mimogrede, v Coop-i je trenutno vrhunska pašta De cecco po 0,85€.) in ostalega (olivno olje, parmezan, čustila,) Rekel je, da je pri tem nakupu prišparal okoli 90€. Je itak imel namen proti na obalo, pa je še sproti izkoristil priliko, da je nesel svoje evrčke izkoriščevalskim kapitalističnim prodajalcem v Italiji.😉
Kakor koli, še dobro, da lahko z svojim denarjem razpolagamo in kupujemo tam, kjer je ceneje. Konkurenca je dobra stvar. Pa naj bo to v Sloveniji, Italiji ali Tunguziji.😉
Garmin Fēnix 8 ponuja ekran z 47 mm in 51 mm.Enake lastnosti, vendar se razlikujejo po velikosti, teži in življenjski dobi baterije
47-milimetrski model je bolj primeren za udobje, vsakodnevno nošenje in ožja zapestja, saj ponuja tanjši okvir. 51-milimetrski model se odlikuje po večji bateriji in stabilnosti na zapestju, saj ima 26-milimetrski pašček v primerjavi z 22-milimetrskim pri 47-milimetrskem modelu.
Primerjava ure Garmin Fēnix 8
Življenjska doba baterije:
51-milimetrska različica ponuja bistveno daljšo dobo baterije, kar je idealno za dolge odprave.
47-milimetrska različica ima krajšo dobo baterije, vendar je še vedno precejšnja za običajno uporabo.
Zaslon in velikost:
Oba modela AMOLED imata podobne velikosti zaslona, vendar ima 51 mm debelejši okvir.
Teža in udobje:
47-milimetrska ura je 22 g lažja od 51-milimetrske (v primerjavi s safirno-titanovo urajo in jeklom), zaradi česar je udobnejša za nošenje 24 ur na dan, 7 dni v tednu.
Prileganje zapestju in trakovi:Model 51 mm uporablja 26 mm trakove za boljšo stabilnost, model 47 mm pa 22 mm. Model 51 mm je boljši za večja zapestja, medtem ko model 47 mm ustreza večini, vključno z manjšimi.
nullKljučni zaključek
Izberite47 mmza večje udobje, vsakodnevno nošenje in nižji profil, še posebej, če imate ožje zapestje. Izberite51 mm, če dajete prednost najdaljši življenjski dobi baterije, jo uporabljate za dolgotrajne aktivnosti z GPS-om ali imate raje večjo, bolj robustno uro.
Sam resno, premer mojega zapestja je 70mm, tako da mi ni jasno, kako je lahko 51mm ura preko zapestja. Pa sej niste paličnjaki.
Jaz sem vedno mislil, da so 47mm za dekleta, 51 pa za dedce.
Ne, Boss, ure so unisex. Samo razlika je, da imamo nekateri vitka zapestja, drugi pač ne. Baje, da so velikost 51 mm začeli izdelovati pozneje. Najprej za ameriški trg. Predstavljaj si,da bi imel Domen Prevc velikost 51 mm na roki. 😉
in to ponavadi vedno enih in istih, ki imajo po možnosti še stacionarne telefone zapisane v prastarem telefonskem imeniku.
Resno vprašanje... v zadnjih 20 letih, kolikokrat ste bili anketirani? Imam tri mobilne številke in moj rezultat je okrogla ničla. Mati in oče pa na stacionarni telefon dobita klic anketarjev 3x do 4x letno.
Tole anketiranje dejasnko ni niti približno merodajno, še manj pa da bi nakazovalo kdo bo dobil koliko. In članki po volitvah se bodo glasili nekako v stilu "Kaj je šlo narobe, da so predvolilne napovedi toliko zgrešile".
Se strinjam. Ne samo,da me ni nihče nikoli poklical, ampak tudi ne poznam nobenega, pa tudi prej v službi ne, ki bi odgovarjal na te ankete. Moramo se zavedati, da so te razno razne "ninamedie" privat firme in lahko manipulirajo z rezultati kolikor hočejo.
Po najnovejši javnomnenjski anketi, ki jo je za časnik Delo opravila Mediana, se je razlika med največjima strankama v državi skoraj povsem stopila. Med Gibanjem Svoboda in SDS je namreč le še za...
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Dokler lahko.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani