Okoli porabe sem že marsikaj videl...tudi npr. nekdaj pred cca.10 leti pri bratovi Toyoti Verso...ko si potegnil ključ ven,se je pivprečna poraba po racunalnuku resetirala...torej nič povprečna,ampak bolj trenutna.
Torej nasvet-zapiši kilometre,tankaj,zbiraj listke od tankanja,in čez mesec,dva...ali najboljše čez eno leto (da imaš vse spremenljivke not-poletje/klima,zima/nizke temperature itd...),sam izračunaj.
To je edini zanesljivi način.
Preko racunalnika pa...a še nisi slišal za VW,nategah takšnih in drugačnih.
Sicer pa...jaz se tukaj nebi sekiral za porabo goriva ampak za porabo na servisiranju.
Tukaj ti bolj priporočam BMW😉😂🤣...ker se ne kvari.
Enako. BMW je zadnje čase edini,ki se prerine med japonce-korejce, po zadovoljstvu kupcev in po številu okvar.
Veš kolko več produkcije je na RTV slo. Poročila so minorna zadeva.
Tudi "čez planke" je super oddaj. 😉
Verjamem. Itak je najboljša novinarka. Mojco poznam osebno, včasih ,ko smo bili mladci,smo skupaj žurali. Velikokrat potuje z turistično agencijo Oskar, pa sproti naredi še oddajo.
Če bi lahko bi vzel tistega manjšega osnovnega, ker je čist dovolj... ampak se ne da, razen če se kupi najbolj osnovna različica opreme.
Drugač pa sam nimam težav s preglednostjo, ker sem bolj proti stropu avta s svojimi 192cm. Tako, da kolikor sem lahko sedel v salonu, je vse popolnoma normalno pod nivojem spodnjega dela stekla. Se pravi ni nobenih distrakcij v preglednosti.
Kako je pa kaj z fizičnimi gumbi? Jih je kaj ali je vse tač ?
Danes je padla še ena turca z še več višinci. Moram pa tukaj opozoriti vse, ki se vozite z kolesi po naravi ali pa po navadnih cestah...
Danes, ko sem se vračal iz Portoroža po Parenzani , mi je pri kar veliki hitrosti skočil divji zajec pred sprednje kolo. Verjetno ni potrebno razlagati ,kaj je sledilo.😬
Še dobro, da je bilo ob strani blato in trava,da je ublažilo padec.
Na srečo , razen buške na nogi in odrgnine z pedalom nič hujšega. Še sem elastičen.😄
Skratka, vedno je dobro imeti nekje v podzavesti to, da ti lahko skoči ob vsaki uri in povsod kaka divja ali domača žival na cesto ali še huje, direkt pod kolo.
Ker me je zanimal predvsem motor sem ga tudi sprobal tako z 2x športno vožnjo čez Kurešček pa nekaj hitrih vključevanj na AC. Za piko na i pa še 2x start z lunch control opcijo.
Končna ocena: motor je enostavno povedano odličen, s 1900kg mase opravi igraje, tako da v 200 kg lažjem Superbu bi moral biti še precej bolj prepričljiv. Vozna dinamika je odlična, tako pri malo bolj zahtevni vožnji, kot elegantno uglajena pri kruzanju. Nastavitve DCC in odzivnosti motorja v sport načinu pa so samo pika na i. Lahko se voziš športno trdo v ovinke in celo ni hudega negativnega filinga, da gre za težko SUV kravo. Lahko pa daš recimo na udobje, kjer sploh ne veš da se da preko ležečkotov tako elegantno in mehko peljat. Slaba cesta kar naenkrat sploh ni več tako slaba.
Pol pa še lunch control - ja nisem si mogel pomagat, da ne bi sprobal. To je dejansko LOL v najbolj pozitivnem smislu... avto dobesedno odnese z mesta in 4x4 opravi odlično delo, tako da 6.6s do 100kmh je dejansko izvedljivih. Superb je celo še za sekundo hitrejši na testih. Sej ne da rabiš to dnevno.... ampak ni pa slabo, da veš da je nekje tud ta bombonček na voljo.
Še nekaj hitrih vključevanj na AC v raznoraznih voznih režimih, ti kar rahlo narišejo nasmeh na ustnice. Tole gre res dobro.
Zdaj pa tisto kar me je skrbelo najbolj in sicer kolk taka zabava popapa goriva. Prodajalec me je malo ustrašil, da bo kar tam nekje okoli 10l/100km.
No pazi zdaj to, avto na testu, 2x lunch control, dirkanje v hrib, pa vsaj 10 hitrih štartov na AC, vožnja na omejitvi ali malo čez, 4x4, 15% mestne vožnje, kar nekaj stanja, ko sem štimal nastavitve, pa seveda masivna neaerofinamična SUV krava. Vse to v slabih 100 narejenih kilometrov.
Poraba, pa če verjamete ali ne... 7,5litra/100km. Prodajalec tudi ni mogel verjet, sploh, ker sem priznal, da sem sprobal tudi lunch control. Si upam trdit, da v Superbu pri bolj normalnih pogojih uporabe bo verjetno okoli 7 ali celo pod. Men je to noro dobro, ker v mislih sem se pripravljal na porabo tam nekje okoli 9 litrov.
Končna ocena ... prijetno pozitivna, praktično nobene zamere, znajdu sem se v nekaj minutah kje je kaj v menijih in nastavitvah... zelo intuitivno.
Ja Mazda 6 se vozi zelo lepo, in pri dinamični vožnji enako dobro. Se pa pelje tale Škoda pri umirjeni vožnji celo nekoliko bolj kot Mazda 6. Verjetno, če bi imel Superba s tem motorjem na testu bi po mojem že dal aro.
Vse ti bi recimo še delno verjel,edino ta s porabo je bosa. Ker sem vozil tak motor (nečak je imel oktavio RS, ne vem sicer,če je motor enak) in pod 8,5 litra tudi z nežnejšo vožnjo ni šlo. Sem jo pa z lahkoto naredil žejno z 10 litri.
Ok. Če si naredil en štart in eno vključevanje na avtocesto, drugo pa vozil z tvojo "nežno nogo" po omejitvah ali pa še raje manj , potem ja. Drugače ni šans.😉
Ja kle je smešno, če bi pa Jajotu vdirali na profil bi pa tulili "prekleti komunajzerji". Dvojna merila pač.
Ma kakšno vdiranje neki, ljudje so mu napisali,kar mu gre. Najprej so vse komentarje, ki jim niso bili po godu brisali, nato blokirali sami strani in jokali,da so jim napadli strani. Sedaj bo izpadel se žrtev. 😉
Bini, zakaj nisi športnik?Ti,ti.. Nikamor se ne premakneš... nikoli ne greš na kolo, nikoli ne greš v planine, nikoli ne greš na smučanje. Samo doma pred TV s pivo v rokah. Ni čudno, da si si kupil suv-a. 😉
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Ne vem, mogoče , ker jih je več prodanih.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani