Skoči na vsebino
Jamralnik v2
Napisano
pred 2 urama je samSimon napisal:

Edino zagori jih malo več na cesti kot Mazd.

Ne vem, mogoče , ker jih je več prodanih. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 4 urami je skritikrt napisal:

En nasvet @Boss

Okoli porabe sem že marsikaj videl...tudi npr. nekdaj pred cca.10 leti pri bratovi Toyoti Verso...ko si potegnil ključ ven,se je pivprečna poraba po racunalnuku resetirala...torej nič povprečna,ampak bolj trenutna.

 

Torej nasvet-zapiši kilometre,tankaj,zbiraj listke od tankanja,in čez mesec,dva...ali najboljše čez eno leto (da imaš vse spremenljivke not-poletje/klima,zima/nizke temperature itd...),sam izračunaj.

To je edini zanesljivi način.

Preko racunalnika pa...a še nisi slišal za VW,nategah takšnih in drugačnih.

Sicer pa...jaz se tukaj nebi sekiral za porabo goriva ampak za porabo na servisiranju.

Tukaj ti bolj priporočam BMW😉😂🤣...ker se ne kvari.

 

Enako. BMW je zadnje čase edini,ki se prerine med japonce-korejce, po zadovoljstvu kupcev in po številu okvar.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 3 urami je Tilen5 napisal:

hecal sem se

boss začne z 50km
ti se že na 60kmh
zmaj reče 83kmh
bini pa je že 100kmh fural 30 let nazaj 
pa sm šel jaz na 120 hehe 😅🤣

😂😂 Jaz sem šel največ 59,3 km/uro. Sem pa hitrejši na smučeh, kjer imam rekord mislim,da 72km/uro.

pred 3 urami je Bini napisal:

Kamot bi se takrat še več samo take ceste ni bilo... :nevem:

Pa kaj si to vozil?

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Veš kolko več produkcije je na RTV slo. Poročila so minorna zadeva.

 

Tudi "čez planke" je super oddaj. 😉

Verjamem. Itak je najboljša novinarka. Mojco poznam osebno, včasih ,ko smo bili mladci,smo skupaj žurali. Velikokrat potuje z turistično agencijo Oskar, pa sproti naredi še oddajo. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

 

Če bi lahko bi vzel tistega manjšega osnovnega, ker je čist dovolj... ampak se ne da, razen če se kupi najbolj osnovna različica opreme. 

 

Drugač pa sam nimam težav s preglednostjo, ker sem bolj proti stropu avta s svojimi 192cm. Tako, da kolikor sem lahko sedel v salonu, je vse popolnoma normalno pod nivojem spodnjega dela stekla. Se pravi ni nobenih distrakcij v preglednosti.

Kako  je pa kaj z fizičnimi gumbi? Jih je kaj ali je vse tač ? 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

 

To mam skos v podzavesti, k se kje dol spustim po klancu pa gre števec nad 50km/h. Me kar zmrazi, ko samo pomislim, kako bi potem ril in se kotalil. 

 

Važn, da si jo dobr odnesel, ampak zdaj maš to v podzavesti... od zdaj naprej bo šlo bolj počasi, ker glava ne bo pustila hitreje.

Res je. Kot praviš, velikokrat greš tudi bližje 60/uro. Ni heca.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Danes je padla še ena turca z še več višinci. Moram pa tukaj opozoriti vse, ki se vozite z kolesi po naravi ali pa po navadnih cestah...

Danes, ko sem se vračal iz Portoroža po Parenzani , mi je pri kar veliki hitrosti skočil divji zajec pred sprednje kolo. Verjetno ni potrebno razlagati ,kaj je sledilo.😬

Še dobro, da je bilo ob strani blato in trava,da je ublažilo padec.

Na srečo , razen buške na nogi in odrgnine z pedalom nič hujšega. Še sem elastičen.😄

Skratka, vedno je dobro imeti nekje v podzavesti to, da ti lahko skoči ob vsaki uri in povsod kaka divja ali domača žival na cesto ali še huje, direkt pod kolo.

 

IMG_20260226_171324.jpg

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano (urejeno)

Ja, za obiskati uradno servis pod garancijo moraš pa res zbrati ves pogum. Baje ,da tam grizejo.😄

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

No no... mogoče pa samo pogum zbira za obisk servisa. Za nekatere je lahko to hujše kot zobozdravnik.

Ja, precej podobna zadeva.😂

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano (urejeno)
pred 18 minutami je Boss napisal:

 

Evo, imel kokodaka VRS na triurnem testu. 

 

Ker me je zanimal predvsem motor sem ga tudi sprobal tako z 2x športno vožnjo čez Kurešček pa nekaj hitrih vključevanj na AC. Za piko na i pa še 2x start z lunch control opcijo.

 

Končna ocena: motor je enostavno povedano odličen, s 1900kg mase opravi igraje, tako da v 200 kg lažjem Superbu bi moral biti še precej bolj prepričljiv. Vozna dinamika je odlična, tako pri malo bolj zahtevni vožnji, kot elegantno uglajena pri kruzanju. Nastavitve DCC in odzivnosti motorja v sport načinu pa so samo pika na i. Lahko se voziš športno trdo v ovinke in celo ni hudega negativnega filinga, da gre za težko SUV kravo. Lahko pa daš recimo na udobje, kjer sploh ne veš da se da preko ležečkotov tako elegantno in mehko peljat. Slaba cesta kar naenkrat sploh ni več tako slaba.

 

Pol pa še lunch control - ja nisem si mogel pomagat, da ne bi sprobal. To je dejansko LOL v najbolj pozitivnem smislu... avto dobesedno odnese z mesta in 4x4 opravi odlično delo, tako da 6.6s do 100kmh je dejansko izvedljivih. Superb je celo še za sekundo hitrejši na testih. Sej ne da rabiš to dnevno.... ampak ni pa slabo, da veš da je nekje tud ta bombonček na voljo.

 

Še nekaj hitrih vključevanj na AC v raznoraznih voznih režimih, ti kar rahlo narišejo nasmeh na ustnice. Tole gre res dobro.

 

Zdaj pa tisto kar me je skrbelo najbolj in sicer kolk taka zabava popapa goriva. Prodajalec me je malo ustrašil, da bo kar tam nekje okoli 10l/100km.

No pazi zdaj to, avto na testu, 2x lunch control, dirkanje v hrib, pa vsaj 10 hitrih štartov na AC, vožnja na omejitvi ali malo čez, 4x4, 15% mestne vožnje, kar nekaj stanja, ko sem štimal nastavitve, pa seveda masivna neaerofinamična SUV krava. Vse to v slabih 100 narejenih kilometrov. 

Poraba, pa če verjamete ali ne... 7,5litra/100km. Prodajalec tudi ni mogel verjet, sploh, ker sem priznal, da sem sprobal tudi lunch control. Si upam trdit, da v Superbu pri bolj normalnih pogojih uporabe bo verjetno okoli 7 ali celo pod. Men je to noro dobro, ker v mislih sem se pripravljal na porabo tam nekje okoli 9 litrov.

 

Končna ocena ... prijetno pozitivna, praktično nobene zamere, znajdu sem se v nekaj minutah kje je kaj v menijih in nastavitvah... zelo intuitivno.

Ja Mazda 6 se vozi zelo lepo, in pri dinamični vožnji enako dobro. Se pa pelje tale Škoda pri umirjeni vožnji celo nekoliko bolj kot Mazda 6. Verjetno, če bi imel Superba s tem motorjem na testu bi po mojem že dal aro. :bravo:

 

 

Vse ti bi recimo še delno verjel,edino ta s porabo je bosa. Ker sem vozil tak motor (nečak je imel oktavio RS, ne vem sicer,če je motor enak) in pod 8,5 litra tudi z nežnejšo vožnjo ni šlo. Sem jo pa z lahkoto naredil žejno z  10 litri.

Ok. Če si naredil en štart in eno vključevanje na avtocesto, drugo pa vozil z tvojo "nežno nogo" po omejitvah ali pa še raje manj , potem ja. Drugače ni šans.😉

 

IMG_20260225_175300.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koga volit
Napisano
pred 59 minutami je Boss napisal:

Ja kle je smešno, če bi pa Jajotu vdirali na profil bi pa tulili "prekleti komunajzerji". Dvojna merila pač.

Ma kakšno vdiranje neki, ljudje so mu napisali,kar mu gre. Najprej so vse komentarje, ki jim niso bili po godu brisali, nato blokirali sami strani in jokali,da so jim napadli strani. Sedaj bo izpadel se žrtev. 😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 7 urami je Boss napisal:

Komaj... bi blo pa jebeno, če bi me pičil. To so bli časi brez mobitela pa vsaj tri ure stran od pomoči.

Mah, bi ti izsesali ven strup in bi bil kot nov.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
Pred eno uro je FuManchu napisal:

Jaz sem dal prejle na val 202 in me je prav presenetilo, ker so Stone Temple Pilots - Plush spustili čez:punk:

So se verjetno zmotli.😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Lahko pa tud posluša šport na Valu 202

Pa kdo še posluša val 202 razen starih babic v domovih upokojencev. 

pred 3 urami je etcho napisal:

Če dobro poslušaš X motor, ima športni zvok. 👍 

Tudi ,če ne poslušaš dobro,ga ima, ko se zavrti na 6000 obratov. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Bini, zakaj nisi športnik?Ti,ti.. Nikamor se ne premakneš... nikoli ne greš na kolo, nikoli ne greš v planine, nikoli ne greš na smučanje. Samo doma pred TV s pivo v rokah. Ni  čudno, da si si kupil suv-a. 😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.