Boss, poglej. Načeloma pri teh stvareh vedno zbiraš med samimi slabimi, kot na volitvah ponavadi. ZDA imajo svoje negativne lastnosti, na žalost vsak trenutek vedno več, ampak še vedno so bili pa boljša izbira kot Rusi in podobni, če se je že treba nekam postaviti.
Spomni me iz kod so ljudje v zgodovini ponavadi bežali. Iz Rusije in podobnih ali iz ZDA? Kaj bo pa naprej pa noben ne ve.
Pomisli tudi na obdobje od leta 45 do 50, ko so Američani edini imeli jedrsko orožje in potencialno prevlado nad svetom. Lahko bi šli naokrog in rekli, tole je naše ali pa dobite bombo. Predstavljaj si zdaj nekoga drugega s takšno močjo takrat. No, ne vem, jaz to tako gledam...
Boss pač ima svoje (bolj levičarske) poglede na vse skupaj. Nič hudega.
Važno je, da je v manjšini, ker bi drugače še pomagali agresorju, da uresniči svoje blodnje in težnje. 😉
Ne moreš. Razen če ugasneš telefon, ga daš na "aviončka" ipd. To bazna postaja pošlje obvestilo na vse naprave v njenem dosegu.
Saj takšnih obvestil ne bo veliko - jaz sem jih v tujini doživel le trikrat - poplave, pogrešan otrok pa še nekaj ...
Res je. Na Danskem sem dobil trikrat podobna sporočila (1x požar, 1x nevarnost poplavljanja kanala z visokim vodotokom, 1x v nedeljo namesto sirene). To v razvitih državah super funkcionira. Pri nas pa nekateri jokcajo. 😪
Jp, mi smo dali svoje skoz, zdaj je mladina pod 50 na vrsti, da se izkaže in naredi kar je najbolj prav.....
Obljubim, da bom pomagal pri vsaki pametni odločitvi.... 🤗
Res je. Mi smo svoje takrat, ko smo pregnali "silno jla vojsko" dali. Kaj bi bilo, če bi takrat verjeli tistim fuknjenim generalom in bi res vse orožje predali njim?
Haha, čist ste ponorali od pranja mozga. A mate res željo po samouničenju? Če vas že zase ne briga, mogoče bi bilo vsaj dobro, da vas briga za vaše otroke. ZDA so se umaknile, a vi bi pa na ukaz nekih neuravnovešenih bab v menopavzi, kr korakal nad Moskvo? A vas res zanima kako bi zgledal spopad dveh jederskih nasprotnikov? Tega še ni bilo pa vas firbec matra kako bo šlo? Lahko zagotovim, da ne prav dobro za nobeno od strani.
Dejte tale warmongering malo ohladit, ker ko bo vrag vzel šalo še časa ne boste več imel, da se vam bi kolcalo po miru. Res, nehajte se delat heroje, ker niste in zelo hitro podobni heroji za tipkovnico cvilijo kot mala ščeneta.
Ne bit naiven. Kdo stalno provocira? Kdo je agresor?
A ni bilo na začelku vojne rečeno, da so to samo vojaške vaje? A niso tudi brkotu pred začetkom 2w.w.verjeli, da ne bo nikogar napadel? Kogar špaga piči se boji tudi kače. To velja v danes. 😉
Lastnica apartmajev na Mljetu kjer smo bivali, je trdila da pri njej je še OK, na splošno pa je letos na Mljetu 30% turistov manj . To smo z lahkoto opazili tudi mi.
Če statistika malce priredi rezultate, je eno. Če jih mora za nekaj 10% je pa že kar podvig.
Donald ni odpuščal samo vodje statističnega urada zaradi neugodnih podatkov. Odpustil je tudi vodjo Obrambne obveščevalne agencije DIA, ker je le ta poročala da bombardiranje jedrskih zmogljivosti Irana ni dosegla zastavljenih ciljev. Kaj šele da bi bila zgodovinska zmaga.
Eden od načina delovanja takozvanih zahodnih demokracij je tudi operiranje z lažnimi podatki, v službi vladajočih elit.
Tako zvane zahodne demokracije (kjer rumenega zeta seveda ne moremo šteti) operirajo z podatki, kakor pač operirajo vsi. Razen raznih diktatorskih držav (putler, debeli, rdeči, venezuela), kjer ni nič res in so vsi podatki prirejeni njim v korist. Tam ne odpuščajo ljudi, ampak v teh rajih na zemlji, za razliko od demokratičnih držav, taki mandeljci "padejo skozi okno, padejo na strup,
se ustrelijo, jim raznese letalo v zraku...".Da ne govorimo o drugih statistikah v teh državah. 😄
Sem šel zmert pa je takole. 123cm medosna in 198cm celotne dolžine. Če se naslonim s celo težo na prvi amortizer in zalockam pa se dimenzije zmanjšajo na 120,5cm in 195,5cm.
Ampak vseeno, ko je cel kolo v avtu in če porinem prvo kolo čist do sedeža mi ostane še 5cm lufta pri tem, da sta oba sedeža v poziciji za mojih 192cm višine. Če porinem sovozniški sedež do konca naprej sem prepričan da dobim še vsaj dodatnih 10cm al pa celo več. Tko da v šestki res ne bi smel bit problem dat katerikoli cel bike not. Ja trojka je dost manjša, CX-30 pa sploh ni avto ampak SUV, ki cilja v višino in ne dolžino, kar je za prevoz koles notri dokaj neuporabno, razen, če vse skup razstaviš.
Tako se zmenimo. Ob priliki boš moje kolo dal v mojo 6-ko. In to tko, kot hočeš sam.
To ne bi bila nobena rešitev, ravno nasprotno, ko vozniki vidijo policista še zmanjšajo hitrost, nekaterim pa povrh še ni nič jasno kaj sploh pomenijo znaki policista.
To si prav povedal. Večini voznikov itak ni jasno več nič, kaj pomeni kaj na cesti. Za kaj služi vozni pas, za kaj prehitevalni, za kaj smerokazi, za kaj luči.
Jaz sem sel danes z mopedom LJ - Split. Nobene guzve start 08:00, Split 14:00. Brez AC. Megla pa v iber do Ilirske.
A je kdo pomislil da xsara 90HDI ne zmore vec...mal v klanc
Drugace pa 105 po prehitevalnem ni prepovedano....min je 70, max dovoljeno 130...je pac prilagodil hitrost razmeram, to je moderno pri nas
To je bolj nestrpnost ce ne pustis nekomur da prehiti s svojim tempom. Ampak da res prehiteva ne da se vozi...
Obvezno bi morali spremeniti cestna pravila. Ker sam poznam eno osebo, ki ima izpit za avto že trideset let, pa si ne upa na avtocesto, ker sovraži hitrost. No, in ko recimo mora enkrat na deset let nujno v Ljubljano, je to zanjo hud šok. In se cijazi tako, da dela kolono, celo tako moteče, da ovira kamione.
Na avtocesti sem skoraj vsak dan.
Moje ugotovitve:
1. Najmanj kolon je ravno na samih gradbiščih. Omejitev je sicer 60 km/ uro, a večinoma se tam vozi hitreje (tako kamioni kot avtobusi). "Problem" naredijo kaki turisti, ki se cijazijo s 50km/uro sli manj. Sicer se da tudi prehitevati a za njimi se takoj nabere kilometrska kolona.
2. Največje težave se pojavijo tam, kjer se trije pasovi združijo v dva. Tam je obvezno kolona in to vsak dan, ne glede na to, kateri dan v tednu je.
3. Ko dežuje, so zastoji po celi avtocesti. Moje opažanje je, da tri četrt folka ne zna ali si ne upa voziti "normalno" hitro po mokrem cestišču. Tako nastajajo zastoji tudi na prehitevalnih pasovih. Take kolone znajo bit dolge par deset kilometrov. Takrat se lahko potovalni čas iz KP do Lj poveča na tri ure.
3. Ko so res velik zastoji, se pravila reševalnega pasu vozniki enostavno ne držijo več. Ljudje izgubijo živce. Takrat zavlada totalni kaos. Nekateri prehitevajo kar po odstavnem pasu, drugi se naredijo "Francoze" in gredo po sredini, tretji se vstavljajo kar na sredini voznega pasu, tako, da ni prehoda vmes, če bi bilo potrebno.
Najhuje je tam, kjer so trije vozni pasovi. Ni mi jasno, zakaj se tam zadnje čase ustavljajo kar v treh kolonah.🤔 Včeraj je bilo ravno tako. In je iz Koprske smeri z lučmi in sireno pripeljal rešilec in se je komaj prebijal mimo z pet kilometri na uro . Kaj je s tem folkom, da jim ni jasno, da mora bit vmes razdalja, da gredo lahko vozila na intervenciji mimo. 😡
Cenim pa voznike tovornjakov, ki skoraj vedno, lepo elegantno, zaprejo take prepotentenže, ki se delajo majmune in prehitevajo bodisi po odstavnem ali po sredini. In jih ne pustijo mimo. 👌
5. Kolone nastanejo tudi , ko je več tovornjakov, ki vozijo eden za drugim.
Jaz jim rečem kar "kolona petih kamionov". Razni kamperji, vozila, ki vlečejo kamp prikolice, avtobusi, muzejski primerki vozil itd, se spravijo prehitevati tako kolono tovornjakov.
Ker so vozili za tovornjaku 100 km/ uro, se počasi premaknejo na prehitevalni, po možnosti več njih skupaj, in takrat je rock n roll. Kamperji, ponavadi kaki muzejski dizel primerki, verjetno ne gredo več kot 100 km/ uro. In "prehitevajo" v nedogled. Ker je več tovornjakov skupaj, se nimajo kam umakniti in se naredi kolona za njimi.
In recimo ti voziš normalno, kot se vozi po prehitevalnem pasu in kar naenkrat vsi bremzajo pred teboj, da je veselje.
6. Prehitevanje tovornjakov. Vsi vemo, da je pri nas na avtocestah to prepovedano. No, in se vsakodnevno to dogaja. In veste kdo je najhujši pri tem? Naši vozniki z slo tablicami. Ker najbrž vedo, da so naši pametnjakoviči ukinili avtocestno policijo in jih ne bo nihče kaznoval. In zopet povzročijo zastoje, ker prehitevajo z par kilometri hitreje.
7. Okvare vozil. Ravno včeraj, ko smo se vračali iz Lj. se je nad Kastelcem pokvaril en novejši golf na voznem pasu, kjer je zožanje. In je nastala deset in več kilometrska kolona. Avto so stali v dveh kolonah in ker sta tam zelo ozka vozna pasova, seveda ni bilo mesta za narediti reševalni pas po sredini. Kako je prišel vlečni avto do njega mi ni jasno.
8. Znaki za umirjanje hitrosti na 80, 100, ki sedaj opozarjajo pred Ljubljano, ne pomagajo popolnoma nič. Ravno nasprotno. Če bi ljudje vozili hitreje (normalno) bi bilo po moje manj kolon.
Tam bi morali na vsakem kilometru postaviti par prometnih policajev (namesto, da se skrivajo po grmovjih in čakajo z radarji, da boš vozil 58km/ uro tam, kjer je omejitev 50), ki bi pospeševali promet. Kot nekoč, ko so miličniki stali v križiščih in so mahali z roko voznikom, da pospešijo, da se križišče čim prej izprazni.
Recimo, da se pelješ enkrat ali parkrat na teden, mesec po avtocesti, še nekako preživiš to turturo, če pa se voziš dnevno, pa verjamem, da vsakemu popustijo slej kot prej živci.
Jaz preklinjam vsakič kot kočijaš, ko vidim, koliko voznikov je arogantnih, neodgovornih, sebičnih, nevzgojenih, netolerantnih...
Za zaključek. Problem je, da so odprli na avtocestah preveč delovišč naenkrat, kamionskega prometa in prometa na splošno je vse več in te naše uboge, dvopasovne avtoceste tega ne "požirajo" več. In tako bo vsako leto huje...
Pa ni več važno, ali je poletje, ali jesen, ali je kak praznik ali je torek, vsak dan je podobno.
Čak od kdaj pa Bratuškova vodi DARS - a sem kej spregledal? DARS je tisti, ki naroči izvajalce in roke.
Se pa splača tale intervju pogledat v živo, pa kako si DARSO-ovec nasprotuje sam sebi. Najprej trdi, da dela niso povzročitel zastojev pol pa par stavkov kasneje, d aje ja logično, da bo zastoj, če moramo iz dveh pasov na enega. Mislim , to je ko "jebe lud zbunjenog"
Danes zopet kaos na avtocesti, tako iz KP proti Ljubljani in nato še nazaj proti kopru. Iz Ljubljane do kopra zopet dve uri. Sem pa videl, kdo dela gnečo na avtocestah. Štirje kamioni, en za drugim. In se en model z staro xsaro spravi "prehitevati" kamione z 105/ uro.
In tip ne hebe pet posto, on vozi...in vozi... in vozi. Avto za njim mu blenda in tip ne hebe. In se je nabrala kolona za nami. Ko se je po par kilometrih spravil končno na vozni pas, smo lahko videli v avtu enega zadetkota, ki je skoraj ležal na sedežu. In takih se najde cel kup.
Jaz bi tako naredil. Vsi, ki imajo izpit za avto, bi morali vozit vsaj dvajset kilometrov, 130/ uro. Kdor si ne upa oziroma ne zmore, mu vzet izpit. Pika.
Ta wikend bo pa žurersko obarvan, saj frend praznuje 50 in bomo do nedelje na MENINI; planinski dom. Poudarek ne bo na alkoholu ampak planinskem druženju ter različnih zunanjih aktivnostih. Če bo kdo gor, pa seveda vabljen na kakšno pivo, ki jih bomo nekaj vseeno imeli seboj.
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Samo kaj, ko mu nobeden niti čestital.
Ta klub je kr neki.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani