V kopalnici je Armal ca. 25 let star. Teče kot urca.
V kuhinji je Grohe, tudi ene 5 let dela.
Na umivalniku pa je Unitas. Baterija spustla, pipa cankala. Je prišel mojster in bil fasciniran, vse žive baterije imel, le te ne. In smo bili brez pipe 10 dni, da je prišla nova baterija. Ne dam se, če je garancija.
Zaključek zgodbe, žal ima Unitas kitajsko baterijo in ni keramična.
Tudi v službi vidim, da ročka pada občasno. Pa je to na 3 leta stari stavbi. Torej slaba baterija => Hansgrohe.
Danes so bile v šoli govorilne ure. In ker imamo "nadpovprečno število" šolarjev, sva se z ženo odpeljala skupaj. Ker sem vozil, je bil moj mobitel povezan preko bluetootha. In se z ženo med vožnjo pogovarjava, da bi morali naše vodno zajetje, kamor zbiramo kapnico (mi smo Mestna občina Nova Gorica in nimamo vodovoda) očistiti in na novo zatesniti.
Po govorilnih pridem domov, prižgem računalnik in glej, prva reklama...
Poglejte predzadnjo vrstico...
Kako, da mi ... ... ... pa ne vem koliko časa že ni dal reklame za kaj takega, zdaj pa tri ure po tistem, ko sem se z ženo pogovarjal o tem?
Komot, pa uno Marijino vnebovzetje tud lahko ukinejo, če si upajo.
Ko je Janšari zadnjič ukinil 2. januar kot dela prosti dan, sem tistih nekaj let obvezno jemal dopust al pa ure za 2. januar in bil frej. Ne bo en manipulativni lažnivi koruptivni kaplar men odrejal kdaj bom frej in kdaj ne. In če bo govno tole ponovil bom pač počenjal isto - ni panike.
Tu pa si ga krepko mimo vsekal.
Ker ne glede na kaj, dopusta/ur si imel isto. Torej si sxtem izgubil en dan oz. ne glede na kaj si delal en dan več v letu.
Za @Alex, poglej si koliko dela prostih dni imajo avstrijci.
Tako delajo povsod po Evropi. A ni vseeno, kdo opravi delo, če le to plača zavarovalnica. Golobček vas je nateg-nil, ko je kao ukinil obvezno dodatno zdravstveno zavarovanje in uvedel namesto tega obvezno.😅 In sprožil vojno z zdravniki. Sedaj ni nobene kontrole, kam denar v bistvu gre iz te skupine malhe. Vrste so še večje, javno zdravstvo tone vse nižje. To so te leve manipulacije, ki z realnostjo nimajo blage veze.
Kaj dela kdo od tvojih v zavarovalnici?
Zavarovalnica ni nikoli bila in ne bo neprofitna organizacija.
Če ne bi ukinli dodatnega preko zavarovalnic, bi bila premija še višja.
Za to obstajajo aktuarji v zavarovalnici, ki računajo in ko je premalo dobička, se premija dvigne.
Kaj bi ti rekel takemu, ki dopoldan dela triažo v bolnici in naroča lažje paciente k sebi na pravit, težke, ki se ne pokrijejo pa na bolnico?
Zvestoba primarnemu delodajalcu? Pomaga ljudem? Dela po vesti?
Če bi bral ZDR, noben zaposlen, brez predhodnega dogovora, ne sme opravljati isto delo, pri drugem delodajalcu. Meni 100% firma ne bi pustila delati popldne za konkurenco 😉
Pa seveda poznam tudi vrhunske zdravnike. Ampak tak pogosto ne mučka, ker se mu gre za paciente.
Prišel sem do zaključka, da imajo golobi radi lepe avte in se malo važijo na njih.
Pol je Focus maneken.
V Franciji se je golob vsrau na drevi nad avtom. Priletela je juha po robu strehe, nad vrati. Ker so bila vrata odprta, je letelo po vratih znotraj, po sedežu ob otroškem stolčku, po stolčku in po zadnji strani sovoznikovega sedeža.
Menda sva z ženo 15min pucala. Hvala bogu, da je večinoma šlo po ledru.
Če ne razumeš, pač ne. Ali je enako, če sediš skoraj na tleh, kot v 6-ki, ali si malo bolj dvignjen? Ali še bolje. Probaj se uleči na tla na asfalt in glej naprej. Nato se usedli na havbo avta in naredi isto. Kdaj boš videl dlje?
Ja. Samo je pokrov motorja tudi dvignjen.
In se višina sedeža izenači z višino motornega pokrova.
Na to pa zaradi višine ne vidiš nižjih stvari, ki bi jih videl, preko nižjega pokrova.
pred 19 urami je Jest napisal:
Trenutno imam nadomestno Mazda 2 (Yarisa) in je preglednost precej slabša kot z mojim… Sedim skoraj na tleh …. Stebrička pri prvi šipi sta tako smotano postavljena, da se desno zelo slabo vidi…
Res je. eni avti imajo izredno moteče postavljen A stebriček. To ni isto kot višina motornega pokrova. Ta lahko ovira pri višjih ali nižjih avtih.
Z orodjem iz avta? A to s kompletom za popravilo pnevmatik, ker v zdajšnjih avtih ne obstaja nič od orodja.
Slivka, niso vsi tako handy kot ti, ki ti je lopata vseskozi v uporabi. Če ne za delo pa za grožnje.
Ne vem ni. Pozimi, ko sem dopustoval na Rogli, sem mel vedno Fiskars lopato "tamalo" v kuferaumu. Ko imaš 4 dni avto na snegu ni lepo ven prit, sploh če kak dan sneži.
Je pa zanimivo, da je državna blagajna bolj prazna po zaključku vladanja levih vlad kot pa po zaključku vladanja desnih vlad... Včasih celo do te mere, da celo levi predsedniki vlad (Pahor) priznajo to...
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Made in Portugal 😉
Povezava za deljenje
Deli na druge strani