A ti to resno? Zgodovina uči in tole je dogajanje v 30 letih prejšnjega stoletja. Ko je Nemčiji šlo vse narobe predvsem zaradi reparacij po prvi svetovni vojni je preusmerila rezvoj na izdelavo oržja in vojne industrije. Kaj se je pa zgodilo pol pa vsi vemo.
In kakšna je situacija danes... zelo podobna zaradi celega kupa nespametnih odločitev. Demoniziranje Rusije, da lahko zalaufamo vojaško industrijo je v polnem teku. Kaj pa pol? Orožje bo treba porabit, da se izdela novega.... torej koga bomo napadli. Tokrat bomo kot vazalčki morali zraven.
A da bluzim? Poglej kako deluje USA. Ista zgodba in konstantno netenje vojn, da oboroževalni sektor prosperira.
Ne pozabit, da so bili tudi tvoji vodkarji (Brko) na začetku v paktu z tvojimi "neprijateljem"-nemci.Tudi ljudi so pomori vodkarji verjetno več. In sedaj so zopet preko botoksnega dobili krila. Nekdo jim jih bo moral pristriči. Tako ali drugače. Je že prav, da se Evropa oborožuje. Itak na rumenega klovna ne moremo računati.
Za Alexa ni druge opcije kot biti pod nekom in mu vdano služit. Najraje bi videl, da smo pod Italijani, ker oni so baje najboljši. Avstrijci so tud OK, EU situacijo tud sprejme, da nam Švabe odrejajo pot pa čeprav so novi bolnik Evrope.
Vse bi dal, sam, da ne bi bli Jugiči nazaj al pa bohnedej Rusi. Pa kljub temu, da zadnji dve opciji sta 99,99% nemogoči. Ne vem ampak tako razmišljanje in strah pred nemogočimi ima tudi v mediciji svoje latinsko ime.
Itak ni nihče svoboden. Vedno je nekdo, ki dirigira tempo, čeprav misliš, da si svoboden. Dejstvo je, da pač izbereš tisto zlo, ki ga najmanj čutiš, oziroma, ki ti gre najmanj na kojone. In je najbolj civilizirano. V tem primeru je to Evropa.
Tole bi pa samo dodal, da velika večina ljudi ki morajo delati nadure, to delajo po lastni krivdi, ker pač čez dan zabušavajo in kofetkajo. Sem delov po dosti drugih državah, in lahko iskreno rečem, da nikjer noben ni tolk kofetkov kt v sloveniji. Pol pri nas imaš tudi dosti podjetij ki so totalno neučinkovita, mam dost strank kjer jim svetujem kako glede IT procesov in jim tudi postavim boljša okolja, večinoma ko nekaj predlagaš je odgovor v stilu "kaj pa ti veš, mi smo tko navajeni", al pa najbolši odgovor kar sem jih dobil, ko smo se pogovarjali o najbolšjih praksah glede varnosti men človek spusti "kaj pa uni vejo, mi imamo svoj način".
Mislim, poanta je, vseeno je na sihtu pri nas ostala mentaliteta še od preteklih časov, in se to tudi vidi na produktivnosti. Ne rečem pa da vsi zabušavajo, da se ne bomo narobe razumel, maš določen procent ljudi kjer dejansko delajo preveč.
Pri nas je veliko podjetij, ki delajo še po socialističnem sistemu-neefikasnost,
neproduktivnost, zabušavanje. Zato tudi nadure, ker so totalno neefikasne.
Sam sem naredil v enainštiridesetih letih delovne dobe mogoče trideset-štirideset nadur. Nobeden te ne more prisiliti v to, da jih delaš.
Brez skrbi Bini... pod vodstvom velik Nemčije ali 4. rajha bomo zgodovino ponavljali, kot pred skoraj 100leti. Eno marširanje proti Moskvi je že opcija. Baje gre v tretje rado.
Dokler smo pod 4 rajhom je vse v redu. Ko bomo ( upam da nikoli) pod vodkarji bo hudo. Takrat bo potrebno zopet puške v roke vzeti.
Lani, ko sem še delal, se je sin od sodelavke udeležil nekega prostovoljnega, trimesečnega služenja vojske. To naj bi jim tudi plačali. Dogajalo.bi se naj nekje na obali (ne vem točno kje). Prvi šok je bil, ko so jim pobrali vsem telefone in jih dali na razpolago za petnajst minut vsak večer, ob 20.30. Ob 21.30 so morali v postelje. In zjutraj vstajanje ob 5.30. Vsak dan jih je bilo manj na postrojavanju. 😄
Od sodelavke "ta mali" star je bil takrat 23 let, je zdržal točno sedem dni. Potem pa domov k mamici. Bogi mi s takimi "vojaki". 🤣🤣
Na Danskem bodo v skladu z uveljavljeno spremembo zakonodaje na služenje vojaškega roka odslej lahko vpoklicali tako moške kot ženske...
Pravilno. Da se mladci naučijo malo "resnega" življenja, ne samo da igrajo igrice pred računalnikom. Tudi pri nas bi bilo dobro, da bi vsaj za par mesecev to bilo obvezno.
22-letni Lorenzo Balboni je umrl na počitnicah v Sloveniji. Sodeč po obdukciji se je zastrupil s hrano, družina pa zahteva ponovitev pregleda. Na mrliškem listu je navedeno, da je vzrok smrti Italijana neznan.
Na koncu bo kot naši politiki. Boss bo obtožen zavajanja in manipulacije, Alex bo pa sklical neobvezen forumski referendum za vode ali pa zascito ogrozenih kac
Kako zdaj? A jo je ugriznila kača ali jo ni? Ali nas vsi po vrsti zavajajo(mediji, tv, novinarji?) Ali Boss mogoče ve kaj, kar nihče drugi ne? To je sedaj vprašanje. 🤔
Lol, ker vidim, da smo pozabili, kaj je bil vzrok za stavo
Boss napisal
na katero Alex odgovori
Upam, da je zdaj razumljivo, da je samo še vprašanje a je bil tudi poginuli pes žrtev modrasa in ne cianobakterije? Aja pa da to le ni neka teorija zarote ampak verjeten potek dogodkov. Čakamo samo še obdukcijo, ki upam, da bo sploh narejena in obveščena javnost. Trenutno nas samo še hecajo in ugotavljajo neke možne vzroke, ki z znanstvenim pristopom nimajo nič skupnega in vedo glih ene tolk k vedeževalec Blaž.
Me kr ma, da bi stavil proti tebi... čist tko iz fore. Recimo tkole, če mam prav mi boš en teden za vsak moj post replayal "prav imaš Boss". Če pa sem falil pa bom jaz en teden replayl na vsak tvoj post "prav imaš Alex".
Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Napisano
Ne pozabit, da so bili tudi tvoji vodkarji (Brko) na začetku v paktu z tvojimi "neprijateljem"-nemci.Tudi ljudi so pomori vodkarji verjetno več. In sedaj so zopet preko botoksnega dobili krila. Nekdo jim jih bo moral pristriči. Tako ali drugače. Je že prav, da se Evropa oborožuje. Itak na rumenega klovna ne moremo računati.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani