Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Za Triglav in Generali še nisem slišal, da bi kdaj komplicirani. 

Generali je polom. Vsaj 15 let nazaj.

 

Drobni tisk je bil tam pomemben. Ko je bil avto na X let, mi bilo več original šip, luči....

 

Če se je kaj spremenilo, ne vem. Ne sledim.

 

Z Savo nimam težav. Merkur mi je pri toči dal več, pol si premislil da dajo majn. Po sočnem dopisu sem dobil prvo oceno. Denar je prišel, je pa res, da 14 dni kasneje.

 

Triglav ima najboljšo asistenco oz. najbolj dolgo uporabo nadomestnega vozila.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano (urejeno)

Kaj pa boš ponoči?

Solarna energija bi zdaj 2 dni bla na 1%. 100% oblačnost in ponoči je tema.

 

S tem, da tega ne dam na streho.

Preveč gori.

 

Pa vedno več vlog se zavrača, ker je treba dat miljone v posodobitev omrežja.

 

Ker ne boš odrezan od omrežja se bo pač podražila omrežnina in nočna tarifa oz. elektrika iz omrežja.

Država si je vedno svoje vzela in si bo.

Lahko pa daš v kleti v dve sobi baterij, pa boš samozadosten. Pa res ne boš državi plačeval. Samo svetujem, da daš v tretjo soko kapelico, kjer boš vsak dan molil, ker puna steha panelov in 2 sobi litija, ne bo zdržalo 40-50 let brez kabum.

 

O onesnaževanju pa prosim nehaj. Ga lastniki električnih avtov bolj. V 10-ih letih ne prevozim 100 000km. In toliko co2 naredi proizvodnja baterije. Tudi če boš vozil 100% na sonce, ne boš nikoli bolj čist kot jaz 😆

Ampak si privrženci električnih avtov zatiskate oči in proizvodnjo ne želite upoštevati. Kot sem jaz stran pogledal pri strešnih panelih.

 

In ravno to je problem, privrženci električnih avto resnično mislijo da so bolj ekološki. Svet je en in co2 iz kitajske pride okoli.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 4 urami je dvorjan napisal:

Edino smiselno je izobraževanje ljudi. In pa zamenjava vrste kemije v baterijah za nekaj manj eksplozivnega. To je vse, kar EV svet rabi.

 

Elektriko "pridelujemo" sami, čemu bi financirali Arafate, Amere in ostale, če lahko ta denar ostane doma in gre v razvoj Slovenije?! Nafta naj ostane samo tam, kjer je elektrika še ne more "elegantno" nadomestiti, to je pa tudi vse.

 

Ha ha ha. Rudnik urana smo zaprli. Kupujemo predelano gorivo. Nuglearke so grdo drage in jih gradijo francozi, kitajci, rusi, ameri ali južno korejci.

Torej nimamo lastnih surovin. Vodne vire imamo kr ponucane. Tako da brez večje škode za okolje ne bo šlo.

Veter ni smiseln pri nas, ker ni dovolj konstantnega vetra. Je samo velika škoda za okolje z nizko učinkovitostjo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Alex napisal:

Evo, Drago rešitev zate. Pobarvaj jo takole. IMG_20240107_195254.jpg

Meni je tak lepša.

 

Drugače pa, če ne bo kital, bodo tudi pobarvani potegnjeni 😉

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano
pred 10 minutami je DragoK napisal:

Samo še to če jo bom jaz tako slikal kot ti se ne vidi v Garaži  slikat sem že napisal in jaz si tega nisem izmislil  imaš moje slike vse CX30 imajo isto plastiko. 

Malo je tole postalo arogantno.

Kako lahko trdiš da imajo vse?

Verjamem, da je hiba, verjamem tudi da je pogosta. Ne bom pa verjel, da ima vsak avto iz proizvodnje to.

Tudi verjamemo, da imaš ti, ker vidimo po slikah, kako pa ti veš, da imata tako potegnjeno plastiko @Gelipter in @Alex pa mi ni jasno.

 

Valda da so klipsi zadaj, da se jo pritrdi. Nek razlog mora bit, da se pri večini deformira.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano (urejeno)

Hja.

Pri @Alex bi lahko bile sledi težav, ni pa tako očitno. Moral bi v živo ogledat iz vseh zornih kotov.

 

Na @DragoK pa je krepko očitno. Lahko je več sonca dobla. Ali pa drugače pregreta plastika in jo zaradi slabe kvalitete potegne.

 

@Alex lahko daš za mašo, da je tvoja ok. To pa ne pomeni, da so vse narjene v nulo.

 

Pleh pri vratih, mene osebno ne moti, ker so vse tak narete. Plastiko pa bi reklamiral, dokler je garancija.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 19 minutami je FuManchu napisal:

Michelin PS zakon guma.  Sem jo imel na dveh avtih.

 

pred 25 minutami je dvorjan napisal:

Sicer ne vem, zakaj nihce ne omeni ocitne izbire: Michelin. 😃

 

Sta mogoče pogledala kaj dobi v njegovi dimenziji?

 

Primacy 4, 4+, .....

 

Sam vozim Primacy 4+ in niso vredne tega denarja. V dežju imajo daljšo zavorno pot, po testih.

Moja osebna izkušnja pa je "glatteisefekt". Poleti, ko je 30°C+ se pri vožnji nad 170 pojavi občutek poledice na volanu. Tudi to sem našel, kot šimfanja na nemških forumih.

 

PS so pa super ja. Najdražje in najboljše. Je pa rekel, da ne rabi športne gume in jo tudi težko dobi v tej dimenziji.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

 

pred 7 minutami je Bossek napisal:

 

Ma rabim neki vmes ampak raje bolj eko, saj ne vozim sportno. Rabim pa dimenzijo 215/55R18.

V tej dimenziji Hankook ventus prime 4.  Je za svojo ceno top guma.

 

Conti Premium Contact more bit 7. Jaz ne bi jemal starega modela. 6 je še na prodaj. Jaz imam slabo izkušnjo z Contijem iz pred 15 let in se ga za to izogibam. 🙂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je Bossek napisal:

Ko sem menjal na zimske gume so letne sle v smeti. Zdaj pa rabim kupt nove letne. Kak predlog?

 

Z original Bridgestone nekako nisem bil zadovoljen, obcutek na mokri cesti je bil precej slab.

Kake GoodYear Efficentgrip al pa Dunlop Sport Maxx?

Tu si zdaj napisal totalno navzkrižna modela.

 

EfficientGrip je za manjšo porabo, obrabo. Povprečna guma, ki bi naj dolgo zdržala, cenovno ugodna.

Sportmax TT ali pa RT so pa športne gume.

Dunlopova alternativa EfficientGripu je Blueresponse.

 

Pri športni gumi je pa važen oprijem, zavorna pot. Obraba je sekundarnega pomena.

 

Povej velikost in v katero smer naj predlagamo (sport ali eko). Potem bom dal predlog.

 

Top športna guma je Michelin Pilot Sport 5. Je pa najdražja. Blizu njejo so Continental (neke cifre) P. Važno je da je P zadaj. Ali pa GoodYear Eagle F1 AS.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano

Focus 2018-2019 je imel pranje pri pametnem ledu. Jaz sem ga naročil in nedobil, ker je my2020 in so ukinli pranje s to generacijo.

 

Torej ni samo trg, lahko je tudi drugi letnik, pri vaših Mazdah.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano

Tu so firme čudne.

 

Alfa 159 je imela lučko, Giulietta s xenonkami ne. Ford Mondeo 2008 jo ima, Focus 2019 jo ima.

Nima pa Focus hlajenega predala, ki ga je še 2010 Polo imel. No M2 2010 ni imela.

 

Se mi zdi, da zadeve, ki se lahko izpustijo, se. Ker se špara. Hlajen predal je izgubil na hype-u in ga pač ni.

Isto je z amortizerji na haubi. Imela jih je samo Giulietta, od zgoraj naštetih. Pač špara se.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano (urejeno)
pred 50 minutami je Boss napisal:

A italijanski odvetnik se ni pa nič oglasil, da bi razložil zakaj je tako pravilno parkiranje in da si @g.Wankel sam kriv, ker nisi dobro nacentriral parkirplaca.

Pol pa bo spet jok, ko bo vzrojil in vsem vse po spisku?

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Sem šel pogooglat, kaj je tolko o tej barvi.

 

Mene spomnimja na Škodo. RS Octavije imajo tako mokri cement barvo, samo mat. Ta mi je ista, samo glossy.

 

Čestitam za nakup. Barve pa so relativna stvar in ne bom pribijal v eno ali v drugo smer.

Samo da ni navadna. Novega kupim samo z metalic ali perlo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtomatski menjalnik proti ročnemu menjalniku
Napisano (urejeno)

Vse se strinjam, razen da je v snegu boljši.

 

Na Roglo sem šel zvečer z Alfo na 10cm nespluženega snega.

ESP-ja ni bilo mogoče ugasnit, sem pa ga dal na Dinamique, drugače mi je avto ustavljal.

Torej sem vozil gor med 2.5-4k obrati. Ker je bila tema, bi videl nasprotne luči, za to sem ovinke sekal, potem pa spet na hitrosti pridobival do naslednjega.

 

Ni mi jasno kako bi to zmogel z AT. Možno tudi da se motim 🙂

Ampak to je bilo 1x v 20 letih vožnje. Torej zelo redek in ekstrmen primer.

Sem pa olje v menjalniki zavrel. Bil je mehak kot puter. Kasneje smo opazli, da ga je nekaj kot višek ven vrgel. Dokončno pa mi je postalo jasno, ko je novi lastnik menjal olje in je bilo črno kot noč. Pa bi naj bilo lebenslang olje.

Ford ima na srečo v plastiki zajem zraka, ki piha direkt na menjalnik.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 6 minutami je FuManchu napisal:

Meni so bili ročni menjalniki dobri samo od japonskih avt. Vse ostalo, kar sem vozil in imel je bilo en kup solz več ali manj. Reno ima obupne ročne. VW ravno tako. Fiat je imel hode skoraj metrske. 

Ford ima spodobne. Morda mercedes še in Volvo. Vse ostalo je brezveze. 

Japonci zmagajo pri ročnih. Avtomat (japonski aisin) je pa itak klasa zase.

 

 

 

Aisin = Toyota.

 

Na Mazdinem se mi je redno rikver zatikal.

Isto se je na Hyundai 1996 1. predstava.

Renault: R4, je šel gladko. Clio 2 groza, mehko, 3-4 diagonalno, kr nekaj.

i20n kratek, z dobrim občutkom, mogoče moraš bit malo možat, ima pa dosti povratne informacije.

Fiat, Punteki, kot si napisal, kot da bi stari avtobus vozil.

Alfa top menjalnik.

Focus malo boljši kot Alfa. Če bi lahko dal hode od i20n na Focusa, bi bil sanjski.

Ford PSA dizli. Jooj. Za počasne menjave ok. Pri hitrem pospeševanju pa je trmast, moraš res zabit v predstavo.

 

Moje dam za probat, če bo kdo kdaj imel željo.

Je pa dober MT težko naredit. Po vseh teh letih razvoja.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Podmazuje se, ker dela oljna črpalka in olje kroži po sistemu. To da se ne maže prav, ne more držat.

 

Na mestu se blok segreva, menjalnik pa ne. Tako da bi rekel da trpi po speljanju menjalnik drugač pa semeringi okoli sklopke....

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtomatski menjalnik proti ročnemu menjalniku
Napisano (urejeno)
pred 8 urami je Tilen5 napisal:

Na miati itak da ne. Drugače pa je fajn itak prej provat, pa narediti na kakem naučenem avtomatiku nekaj kilometorv pa se odločit.

Mene pa je ravno to odvrnilo.

 

Prebral sem, da ima Ford težave z GM-ovim AT, ki je v Focusu.

Sem ga šel peljat in je bil naučen kontra dinamičnemu.

Zdaj sem videl na mamini i20, da sem rabil 2-3 tedne agresije, da se je vdal in začel sodelovati.

 

Meni bi bil ok, ne bi ga pa plačal, naj bo serijsko ali pa gratis izbira. S tem, da mora bit sam menjalnik vredu. Tisti na Focusu je polom. Isto kot Slivkin avto. Pač sposojena roba.

i20n pa ga nima, ker bi mu preveč dvignilo težo in bi vplivalo na vozno dinamiko. Uradni razlog šef-a n programa.

Popravljeno od godlike
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Je pa poceni za vzdrževanje. Sodelavec je na tesli trojki ravno menjal bremze - diski ploščice (ki crknejo precej hitro). Cena? Sitnica. 1,6K€

Tako je. Tudi v primeru nesreče so cene odbijačev in ostale robe bolane.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.