Skoči na vsebino

PLATI??A in ET


curko

Priporočeno sporočilo

?ivjo

Ker se bli?a 15 marec ?as ko se na?e jeklene konji?ke preobuje v nove pnevmatike, plati??a imam jaz en mali problem, ker imam na mazdi plati??a originalne od mazde in so ?e precej stare 8let in niso ravno v najbolj?em stanju sem se odlo?il za menjavo plati??.

In kje zdaj ti?i zajec. Vsa plati??a ki gledam imajo ET 40-45. Tukaj nastopi te?ava saj so originalna plati??a od mazde z ET 55. Govoril sem ?e z mazda?em (LabiGT) ki je rekel da brez ?irjenja blatnikov ne bo ?lo.

Zdaj me pa zanima kak?en je ta poseg ?irjenja blatnikov in kak?ni so stro?ki ?irjenja.

Kdo to dela in ?e je treba potem ?e kaj homologirati.

 

Hvala ?e v naprej za odgovore

Plati??a ki so na izboru za nakup

Tomason

MAK

 

 

ZOOM-ZOOM

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so mal bu?ke..lahko iz izku?n povem, da ?e nima? avta ni? zni?anga, ni nobenega strahu da bi rabil ?irit blatnike. Prav tako gre? v tem primer komot do etja 30, ?e je ?irina 8".

 

Mam na 6ki 18x8,5 et40 pa je tud avto zni?an in ni nobenih problemov :prstgor:

dejanska fotka:

Objavljena slika

 

Za okviren izra?un dimenzij si lahko pomaga? s tem: http://www.willtheyfit.com/

 

 

?e bi pa vseen za vsak slu?aj ?elel kaj ?irit, poznam pa enega, ki se ukvarja z val?kanjem robov in ra?una 30? na blatnik, potem pa je zadeva re?ena, razen ?e bi kak?en et 0 gor dajal :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno kratko vpra?anje. Sedaj imam 7x17 z pnevmatikami 225/45/17 zdaj bom imel pa 8×17 kaj to pomeni da bi moral vzeti vecje pnevmatike tudi ali lahko vstanem na teh dimenzijah

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbol je kar ostat na isti dimenziji, je ?e najmanj komplikacij, pa tud 225/45 gre brez problema na 8.

 

?e bi pa ?elel kej druzga pa preveri na t?v certifikatu, kaj vse gre lahko na plati??e za mazdo, potem pa je treba ?e na homologacijo. V kolikor pa bi imel v planu kak?no konkretno ?iroko dimenzijo, bi pa blo res ?e pametno kaj narediti z blatniki, da ne bi kdaj kje drgnilo ;)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja so res malo velike. Eh 17 bom mel ?ist dovolj. Pnevmatike bom pa videl a bom ?e mel eno sezono goodyear EAGLE f1 asymmetric 2 ali bom ?e to letos zamenjal. Potem pa ?e na poliranje in mogo?e ni?anje in je to to kar bom v leto?njem letu naredil na avtu.

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha no v tem primeru bi kr priporo?u nove gume..Te so najbr? ?e mal stare in zato trde, tko da jih bo mal te?i dat na ?ir?o feltno. Sicer ?e ni nek extrem, je pa vseen priporo?ljiv kak?en varnostni ukrep ve? nardit v stilu pred?asnega nakupa pnevmatik, da se izogne morebitnim problemom :prstgor:

 

Taka so priporo?ila po tujih forumih, kjer se ukvarjajo s tem, pa tud sam sm vidu kaj naredijo leta z gumo. Sm dal en let nazaj 225/45 dol z 9" ?iroke feltne in ?e zdj dr?i raztegnjeno obliko :D

 

Potem pri ni?anju pa kot ?e re?eno preveri kolk bo ?e razmaka med gumo in blatnikom.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha no v tem primeru bi kr priporo?u nove gume..Te so najbr? ?e mal stare in zato trde, tko da jih bo mal te?i dat na ?ir?o feltno. Sicer ?e ni nek extrem, je pa vseen priporo?ljiv kak?en varnostni ukrep ve? nardit v stilu pred?asnega nakupa pnevmatik, da se izogne morebitnim problemom :prstgor:

 

Taka so priporo?ila po tujih forumih, kjer se ukvarjajo s tem, pa tud sam sm vidu kaj naredijo leta z gumo. Sm dal en let nazaj 225/45 dol z 9" ?iroke feltne in ?e zdj dr?i raztegnjeno obliko :D

 

Potem pri ni?anju pa kot ?e re?eno preveri kolk bo ?e razmaka med gumo in blatnikom.

 

Jaja za ni?anje bomo seveda prej vse ukrepe preu?ili. Gumo pa ja no stare so cca pol leta al pa en let. Sam bom mogo?e iste nabavil pa te zravem plati?? prodal pa je :)

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogu bi nek ene 18dobit da bi samo videl kako to zgleda na moji mazdici. Ker sem v dilemi med 17 in 18. In si ne predstavljam kako bi zgledale 18 na moji 6

 

ma sam sm mal premislu,bols da mas kr 17col pa ne presiroke gume...drgac bos razocaran pr porabi in hitrosti...aja pa tomason so cist tezke feltne,to je to :D

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jo?t mal bo treba do lumpija da ti natjuna ma?ino, tvoja najbr? res ne gre nikamor :harhar: No sicer so res mal te?ke, so pa zato pocen pa dobi se jih v Slo, v tujini bi pa za ta dnar dobu dost bol?e zadeve sam ok :D

 

Curko ?e bo? nasledn viked kaj pri?el na avtoshow v Kranj bo? skor sigurno lahko vidu vsaj eno 6ko z 18x18,5 dimenzijo :prstgor:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.