Skoči na vsebino

Neobi?aje nzvok motorja


estrih

Priporočeno sporočilo

Hej, ne boste verjeli - pred petimi minutami sem se prijavil, da bi vpra?al zaradi istega problema, torej tega ?udnega zvoka.

 

ampak POZOR!!! Meni se to dogaja na Mazdi6 120 TE, kupljenimi pred mesecem dni! Simptomi so identi?ni - torej zvok se sli?i samo pri pri?ganem motorju in predvsem pri nizkih obratih, predno ga preglasi hrup motorja. Sli?en je npr. pri 40-60 km/h v tretji, ?etri prestavi. Gre pa za tak?en bolj kovinski zvok. V prostem teku oz. pri pritiskanju na gas na mestu, se zvok ne sli?i - zvok se sli?i samo ko se avto pelje - vendar pa samo na odziv pritiska na pedal gasa.

 

Avto sem takoj odpeljal na poobla??en servis - odgovor: v roku dveh tednov kolikor je bil avto pri njih, niso z raznimi poslu?anji na?li ni?esar. Pripeljali so strokovnjaka iz Avstrije, ki prav tako ni imel pojma - po dveh tednih so ZAMENJALI CELOTEN MOTOR (pazi: avto je bil star komaj 2 tedna).

 

Avto sem prevzel v soboto - IN JUTRI KLI?EM NA SERVIS, KER JE ZVOK ?E VEDNO PRISOTEN. TOrej, nima veze z motorjem.

 

Sedaj pa res ne vem kaj bodo na servisu rekli - ker motor je zamenjan, me prav zanima kako bo naprej. Ker napako so priznali - sami so rekli da je zvok neobi?ajen, sedaj pa morajo to odpraviti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tega zvoka: v vmesnem ?asu sem vozil nadomesttno vozilo-identi?no M6 120 TE in tega zvoka seveda ni bilo. Tak da se me bodo zdaj te?ko re?ili na servisu. VEndar da grejo menjat cel motor, pa napaka ?e vedno ni odpravljena.

 

Pa nasploh zadnje ?ase od dosti znancev sli?im, o raznih te?avah z zadnjimi modeli Mazd 3, 5 in 6. Tak da ne vem.... pa ?e na servisih se pove?ini menda kar dolgo obirajo preden kaj re?ijo in popravijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

.... pa ?e na servisih se pove?ini menda kar dolgo obirajo preden kaj re?ijo in popravijo.

 

Ma ne more? re?t, da se ne trudijo, saj so ti zamenjali cel motor... pa tud ?e brez veze :whatever:

 

Po moje je napaka na pogonskem sklopu- od sklopke do gum.. ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, saj zdaj jim bom sporo?il, da ni ni? bolj?e - potem pa naj povejo kdaj naj jim pripeljem avto, ker je ?ist brez veze, da jim avto stoji na servisu doklet nimajo ideje kaj je narobe.

 

Seveda pa jim ga bom enkrat moral odpeljat, ?e ne zaradi drugega pa zaradi tega, da bo pa? avto enkrat pri njih 45 dni ali kolk ?e more biti da ti po zakonu in garancijskih pogojih zamenjajo cel avto z novim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Peljem avto na redni servis v Izolo in stopotjo naredim en điro po slo istri😁.  
    • Se zgodi, sinoči smo spet obiskali Urgenco. In mi v oči pade tale znak:     A oni to resno?   Dobro, fotoaparat še nekako razumem. Da bi kdo prišel s psom na Urgenco (razen kakega slepega, ampak mislim, da v tem primeru pes ne bi bil težava), že ne morem verjet. Če pa koga pripravijo do tega, da pride s pištolo ali nožem na Urgenco - ta se gotovo ne bo ustavil pred vrati zaradi ene nalepke...
    • Eee, se vid, de sm kmet an s hribu doma. Tko Ford kat VW sta nizko spodi, pa še dizl je pa še modre farbe...
    • ZOE je imel zelo miren teden, je naredil le malo čez 100 km ... In nič se ni pokvarilo. Tok-tok.   Sem pa jaz danes Smarta "natankal" iz 11 % na 96 % na javni polnilnici za 3,67€. Ker je ravno tema "pohvalite se". 😃
    • Em, @Boss, kateri del je "mal heca"? Tisti o BTjki ali tisti o ZOEtu?   Mislim, če o BTjki, ni nič heca, ker to je res potrošni material. Sicer se ga na vsakih 120.000 km precej nabere, ampak to sodi zraven.   Če pa imaš v mislih ZOEta, potem je pa res čisto malo heca, ostalo je pa spet vse res...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.